<<RASINA>>

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Da li neko peca ili je pecao na Rasini i kakva su mu iskustva?
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ja sam desetak puta bio na potezu ispod brane jezera. U principu ima klenova ali su vecinom sitni. Dno je sljunkovito i nema nekih EXTRA mesta za krupnog klena. Najveci problem je ako je vodostaj visok onda je voda previse brza pa su male mogucnosti za uspesan ribolov.
Najveca prednost ovog poteza je sto je voda u 99% slucajeva potpuno bistra jer izlazi iz jezera.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ukratko: Izvanredna klenovska reka. Nažalost, nešto "krka" klenove iz Rasine, najverovatnije stanovništvo okolnih sela. Da nije tako, bila bi veoma bogata krupnim klenovima, jer je izuzetno bogata prirodnom hranom i staništima kakva klen zahteva.
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Ja pecam iznad jezera tereni nisu losi a ima i krupnih klenova i to i od po kilo,a u glvno 100-300g

 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
A da li je mnogo prljava iznad jezera i da nije dzungla pa da ne moze da se baca.
Recica koja ide iz Blaca je cesto potpuno bela od nekog hemijskog zagadjenja ali se ona uliva iu Rasinu neposredno pred ulivanje u jezero.
 

gile_ks

Junior member
Učlanjen(a)
02.06.2006.
Poruke
58
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
Ispod jezera ima nekih 300 - 400 metara gde nije dzungla, onda nekih 100m dzungla a onda posle toga kada zagazite mozete doci do Krusevca i nije velika dzungla. A krupnih klenova ima. Prosle godine ih nije bilo, bilo je samo sitnijih ove godine ih ima, najcesci su komadi oko 200 - 300 gr a najveci bar po meni 900gr.
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Ako neko ima jos neka iskustva ili planira da peca neka napise nesto!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Uglavnom ispod jezera i ne planiram sad da dolazim na Rasinu, jer me čekaju Nišava, Timok, Mlava, Drina, Đetinja, Visočica, Temska, Rzav, a možda i Neretva, Sutjeska, Lim...
Rasina mi je rezervna reka, kada je sve mutno, a kriza me jako drma.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Iz Gilove price sam cuo da je odlicna reka...al' ko ce mu verovati :lol: ;)

Nego, Mix, ako budes isao do Lim-a ili Djetinje ti mi se javi ako hoces pa da odemo zajedno? To mi je bas blizu...

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Skretanje sa teme. Moderatori?
Djomla, vrlo rado cu musicariti u tvom drustvu. Najbolje je da koristimo privatne poruke ili telefon za dogovore o ribolovu. Obavezno mi se javi i dogovoricemo se.
 
Vrh Dno