Razlika između crvenperke i bodorke

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Eh, kakve lepotice. Ove ribe su toliko lepe, da sam ih sa posebnim merakom jedno vreme gajio u svom akvarijumu.
Lovio sam i pastrmke raznih vrsta i lipljene i štuke, sunčanice i linjake, ali nekako me lepota ovih crvenkastih peraja i crvenkastih očiju uvek iznova zadivljuje.
Posebnu draž daje i to što ih najčešće lovim suvim muvama.
Na ovom forumu imamo posebne teme za mušičarenje ovih vrsta, pa sad nećemo o tome. Ovde bi trebalo da napravimo razliku između ove dve slične ribe.
Za početak, dobro je da vidimo kako se razlikuju izgledom:
 

Prilozi

  • bodorke i crvenperke compare.jpg
    bodorke i crvenperke compare.jpg
    57,7 KB · Pregleda: 830

bojan

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2007.
Poruke
61
Broj reagovanja
0
Možda bi bolje bilo da si malo više zumirao i prednji dio tijela ,glavu, da se jasno vidi razlika u ustima,obliku glave i boji očiju...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Asp, ovo je screenshot sa video snimka i treba da prikaze razliku na prvi pogled. Bolje fotografije se lako mogu naci na Internetu. Treba samo traziti rudd (crvenp.) ili roach (bodorku). Ja ih jos nisam napravio.
Asp, ako mozes, ucini ti to. SLikaj ih ti izbliza. Verujem da u tvom kraju ima jos krupnijih crvenperki i crvenookica. Taman idi malo na ultralight warmwater fly fishin'. Sada je najbolje vreme za to!
 

bojan

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2007.
Poruke
61
Broj reagovanja
0
A znaš da bi drage volje,ali trenutno ne mogu.Imam par obaveza na fakultetu a i kod mene je palo 30 cm snijega i temperatura za 10*C..zamisli
 
Vrh Dno