Re: Scierra X Stretch Waist Wader - pantalone

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
www.iwaderfishing.com/ postoji i video gde je lik uradio odlicnu i iskrenu recenziju.

Prosle godine kupio kolega ovo, hteo i mene da uvali. Za malo da se zajebem... materijal tanak, vrlo unistiv, smrdi da se udavis a ako nisi gradjen da ti neka od velicina odgovara, zelim ti mnogo zabave i srece. Waders je toliko dobar da je kolega obukao dva puta i ostavio u garazi da skuplja prasinu, zauvek.

Scierra ne znam kakav je ali posto je firma poznata po tome da pravi bullshit koji ima kratak vek trajanja, zaista bi me iznenadilo da su smislili nesto revolucionarno. U svakom slucaju bio bih veoma zahvalan da cujem tvoje misljenje o proizvodu i kako se ponasa na terenu.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Ovaj Iwader je bio 70-80e cini mi se da mi je neki lik nudio za taj kes. Mislim da ga je neka reprezentacija furala na svetskom cak sta vise mislim da su Australijanci
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Alo bre, koji je vama kurac, jeste li videli ovo odelo da ovako komentarisete, ajde odjebite, skinite mi se sa kurca. Drugi put postavljam oglas, zbog idiota koji komentarisu u oglasima...

Serem se u oglase....
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Molim moderatora da se izbrisu komentari. Covek je postavio oglas.
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Scierra X Stretch Waist Wader
Nesto sto jos nisam video, rastegljiv materijal prati kretanje i savijanje, nema zatezanja i zapinjanja, gotovo neunistivo odelo....
https://bogdangawlik.com/product-eng-18069-Scierra-X-Stretch-Waist-Waders.html

Nek se obrise naravno, samo mi prvo pokazi na kom mestu si napisao da je na prodaju ili prodajem ili otudjio bih ili nudim!!! To sto stoji u oglasima ne znaci nista, mozda si promasio forum. Ovo pre lici na pocetak lose recenzije i reklamu proizvodjaca, "neunistivo" - glupost i laz, "nesto sto jos nisam video" - subjektivno i nepotrebno, ja sam recimo video, "nema zatezanja i zapinjanja" - insinuacija osim ako nije licno probano, sto treba navesti (posto pise novo, znaci neprovereno). Okaceni video klipovi proizvodjaca mega subjektivno i mega neobjektivno znaci nema nikakvu tezinu... itd, itd

Ja sam napisao da sam to imao u rukama i probao i odgovorno tvrdim da je sranje, Scierra je posle par godina zakasnjenja otkrila toplu vodu i rupu na saksiji!

...i kolega, zasto se izrazavas kao najcrnja primitivna paorcina? Niko te nije psovao pa nemoj ni ti okolo da siris recnik koji ti ocito nije stran toliko da mogu da ga razumem kao tvoj osobeni stil izrazavanja. Posto ocito razumes prostacki recnik da repliciram: idiota ces videti u ogledalu, probaj.

Ziv bio.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Neo.... Ne mora da pise da prodaje....ako je i cena tu... A cena stoji.... Tako da.... Ocigledno je.... Sto mora da crta?
Ne branim ga uopste...al miim da je tema malo skrenula.... Odavno....

Ocigledno je oglas.... Ti si mu se nakacio na oglas i opleo po tome sto prodaje.... Sto iskreno nije bas kulturno raditi...

Sumadinac je odreagovao onako kako on obicno reaguje..... Nista tu novo nema.... Sa razlogom moram priznati....


Nemam ovlascenja da vam pobrisem sve s prvog posta.... Tako bi realno trebalo da bude..... Al mogu da zamolim da se iskulirate svi...


Hvala

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Oholi, pogledaj dobro jos jednom, lici na sve samo ne na oglas, cak je i link on-line shop-a okacen sa cenom ispod! Nije ocigledno i ne treba "da crta" dovoljno je da okaci sliku predmeta a ne linkove sa yt i prodavnicu na netu! Valjda je logicno da neko pokaze ono sto prodaje, isn't it?! Reagovao sam na "view most recent post..." ni ne obracajuci paznju koji je forum u pitanju i nakon procitanog teksta iz najbolje namere skrenuo paznju na proizvod koji nije kvalitetan. Maric je odgovorio meni, verujem da ni njemu nije u startu bilo jasno da je prodaja u pitanju - covek po inerciji odgovara na pitanja i teme o opremi jer ga to zanima!

Ne odlazim na forum prodaja NIKAD a najmanje da nekome miniram istu, ne pada mi na pamet. OCIGLEDNO je bilo da se radi o cistom nesporazumu. Medjutim, umesto da nam lepo kulturno i smireno objasni da je prodaja u pitanju, u toj jednoj istoj recenici bez k.... u ustima - na sta bih se ja naravno momentalno izvinuo, doticni element je planuo kao Hepo kockica i u jednom cugu izvredjao nas obojicu, mene ni ne poznaje za Marica ne mogu da tvrdim.

"Sumadinac je odreagovao onako kako on obicno reaguje..... Nista tu novo nema.... Sa razlogom moram priznati.... " kako ovo treba da se shvati???

Kakav god da je temperament, karakter ili labilan nervni sistem u pitanju, neke stvari, normalno vaspitana odrasla individua ne sme da izgovara javno, ni pijan, ni lud, ni pod drogama - nema opravdanja! Ti mozes da ga branis slobodno, medjutim probaj da se stavis u Maricevu i moju situaciju i sagledaj  konflikt i kako je doslo do njega sa tog aspekta.

Prebrzo si odreagovao postom ne razmisljajuci malo ozbiljnije o cemu se zapravo radi niti si mi prvo postavio bilo kakvo pitanje. A ja cu tebe sad da pitam: Da li ti licim na lika koji ce bilo koga ovde da dezavuise i defamira bez ikakvog razloga i motiva? Pogotovo coveka koga uopste ne poznajem, cak ni virtuelno! Procitaj moj prvi post jos jednom a pogotovo ovaj deo: "U svakom slucaju bio bih veoma zahvalan da cujem tvoje misljenje o proizvodu i kako se ponasa na terenu". Ne treba mnogo intelekta da se shvati da nikog nisam "opleo" vec da je ocito po sredi nesporazum! Citanje s razumevanjem zaista pomaze.

Pozdrav
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
Ma opusti se NEO (kako dobar matrix nik) češu se ljudi kada ih zasvrbi i poanta je samo u tome  :yeswink:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Da si citao sa razumevanjem video bi cenu u postu. I video bi gde se nalazi post.
Maric odgovara na svakakve pstove imao iskustva o tome ili ne....

Kazes da covek nikako ne moze da se izrazava kao sumadinac a sam vracas istom merom sto te stavlja u isti kos sa njim.

Slazem se da na osnovu tvojih ranijih postova ne mogu da zakljucim da si hteo da ga provociras..... Ali nisam strucan da to radim pa radim na osnovu posta kojeg si izrevoltirran napisao kao odgovor.... Zasto nisi pokusao prvo da trazis izvinjenje zbog kako kazes nesporazuma vec si odmah i ti planuo?

Sumadinca ne branim.... Cak bih imao licnih razloga za suprotnim ali kao sto rekoh... Ne mozes na bezobrazluk odgovoriti istom merom pa onda reci ja nisam takav. Na sirov odgovor doticnog si odgovorio istom merom.... Time si usao u kolo.... Mogao si da bez bilo sta odgovoris prvo se obratis nekom od administratora foruma....
I jos jedno.... Maric je iskulirao odgovor doticnog....

U svakom slucaju.... Ovo je potvrdilo moje misljenje o njemu kao osobi, nije mu prvi put da je bezobrazan i nevaspitan.... A sto se tebe tice to ne mogu da kazem....tako da idemo dalje....
(jedan ili dvojica clanova su kupili isti model i zadovoljni su... Tako da mozda je tvoje iskustvo izuzetak....

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Jos jedna replika Oholi i da zavrsimo pricu jer gubi svaki smisao da se ti i ja prepucavamo oko nepotrebnih tema. Pokusah da ti objasnim ali ti jednostavno ne zelis da me razumes i zato cu jos jednom nesto opsirnije i nadam se transparentnije da se osvrnem na napisano, no hard feelings.

Nisam obratio paznju da je oglas i to je moja jedina „greska“. Ipak, iz napisanog se da zakljuciti da  doticnog nisam napao niti vredjao niti mu minirao prodaju i da je ocito nesporazum u pitanju. Gospode, zar moram ovo ponovo da pisem??!! Svako sa iole pismenosti, razumevanjem jezika i elementarne kolicine intelekta bi to morao da zakljuci!

Ergo,

"Zasto nisi pokusao prvo da trazis izvinjenje zbog kako kazes nesporazuma vec si odmah i ti planuo?"

  Covece, ne mogu da verujem! Kakvo izvinjenje nakon psovanja?? Tek sam nakon Maricevog posta shvatio da je u pitanju potpuni nesporazum, i da sam greskom odgovorio na oglas! Da li si ti u stanju da sagledas redosled zbivanja? Planuo uopste nisam, vec vrlo smireno, sta vise, sa uzivanjem i u perfektom balansu tela i spirita poput indijskog gurua odgovorio na prostakluk. Ja nikoga nisam terao u kurac!

Istom merom??!! Ja, Oholi, nikoga nisam terao u kurac, ponovo. Reagovao sam na seljacki (karakterna osobina – ne uvreda casnom zitelju sela ili teskom i postenom zanimanju) recnik individue.

"Kazes da covek nikako ne moze da se izrazava kao sumadinac a sam vracas istom merom sto te stavlja u isti kos sa njim."

„...sto te stavlja u isti kos sa njim“. Isti kos?? Oh Lord!! Ovde si zaista omasio. Isti kos sa doticnim elementom - mi smo svetlosne godine udaljeni jedan od drugog u svakom pogledu.

„...Ali nisam strucan da to radim pa radim na osnovu posta…“

Nisi strucan istina, ali si dovoljno odrastao da mozes makar intuitivno da anticipiras karakter ljudi sa kojima si u kontaktu.

"Ne mozes na bezobrazluk odgovoriti istom merom pa onda reci ja nisam takav."

  Nisam nigde rekao da nisam "takav" (sta u opste znaci ova tvoja opaska - kakav sam to?) samo netacna insinuacija i aluzija. Rekao sam sledece: „Da li ti licim na lika koji ce bilo koga ovde da dezavuise i defamira bez ikakvog razloga i motiva“? I naprotiv, mogu da budem jos gori, cudim se sebi kako sam se odlicno suzdrzao. Elem, doticna individua je presla granicu u prvom koraku. Kazna sledi – Dostojevski je to odlicno opisao!

Naravno da sam odgovorio zestoko na uvredu, ali sa potpunim pravom - ne sa "istom merom", kako kazes, vec sa mnogo, mnogo vise stila jer u sekundi vidim sa kim imam za posla i kakav odbrambeni gard moram da zauzmem.

"Mogao si da bez bilo sta odgovoris prvo se obratis nekom od administratora foruma...."

A ha, pamtim jos, doduse davno je bilo: "Uciteljice, uciteljice, Neo me psovao i tukao"! Jesam li tako trebao da reagujem? Ko prvi treba da odreaguje na uvrede, molim lepo, moderator ili ja?? Imao si gotovo cetiri sata vremena!!!

Digresija ali vrlo bitna:

Moderator od iste latinske reci opisuje onog koji upravlja, regulise, vlada... znaci da supervizor u konfliktu ne sme da bude pristrasan, ne sme da zauzima otvoreno svoj licni stav, znaci ni po koju cenu ne sme da se postavi na bilo koju stranu a najmanje da donosi presude – to je cisti auto-gol, apsolutni no go i smrtni greh svakog moderatora/supervizora – istog trena ostaje bez posla!

Moderator foruma spontano reaguje na svaki konflikt ili biva pozvan da ga resi. Posto je konflikt nastao tek nakon moje replike na krajnje vulgarni post odredjenog elementa, ti si se ukljucio i reagovao na MOJ post gde si direktno nanisanio moju „gresku“ umesto da si prvo izvagao obe strane - to je duznost moderatora/supervizora da, daklem, saslusa obe strane, upozna se dobro sa problemom, cuje argumente i kontra-argumente obe strane u konfliktu, bude siguran da ih je dobro razumeo, postavi dovoljno pitanja dok ne bude zaista siguran da je razumeo argumente svih ukljucenih, sve evaluira i tek onda ponudi resenje ili vise njih koja u krajnjoj instanci eventualno rese spor najboljim ishodom, naime konsenzusom – resenje koje je prihvatljivo za obe strane tzv. win-win situacija. Nigde ni reci nisi uputio elementu, sve je upuceno samo meni, vrati se i dobro procitaj sta si napisao da se podsetis, pomaze.

Ergo, element je postovao uvrede u tacno 12:09, ja sam u 04:12 odgovorio a ti si se ukljucio tek u 05:35 sto direktno podgreva i pojacava legitimnu sumnju da si procitao uvredljivi post ali nisi odreagovao vise od cetiri sata. Medjutim, tacno sat i dvadeset tri minuta nakon mog posta ti si „opleo“ mene, da upotrebim tvoj recnik. Ovim potezom si se direktno stavio na stranu doticnog i sam sebe dezavuisao i diskvalifikovao kao moderatora.

Znam, znam, ne mozes stalno da visis na forumu, nemas vremena, obaveze, nisi placen… lista opravdanja i izgovora je beskonacna i ne zelim da je slusam jer vredja intelekt. Ti si ipak jedan od vrlo malog broja ljudi gotovo konstantno prisutnih na sceni. Ili obavljas funkciju moderatora ili ne, pokusas pronaci model kako da sve funkcionise pravilno i korektno ili prepustis ulogu moderatora nekom drugom. Ovo nije prva slicna situacija, bilo ih je vec dovoljno.

Moderator/supervizo/mediator je ozbiljna profesija – (ovde funkcija), uci se i ne obavlja otprilike a obrazovanje sa certifikatom na kraju je skupo. Potrebana je izvesna doza talenta, sposobnost pronicanja u psihu i karakter ljudi i sposobnost zauzimanja potpune neutralnosti bez obzira na subjektivni stav da bi se ovaj posao kvalitetno obavljao. Dobro poznavanje osobina ljudi je krucijalna za ovaj posao kao i vestina izvodjenja pravilnih konkluzija na osnovu datih premisa. Ne trazi to naravno niko od tebe ali osnovi moderacije i medijacije treba da ti budu poznati.

Na kraju:

„Maric odgovara na svakakve pstove imao iskustva o tome ili ne“

„I jos jedno.... Maric je iskulirao odgovor doticnog…“

Marica ostavi po strani jer uopste nije relevantan u konfliktu izmedju mene i doticne individue jer je potpuno neutralan i ne treba ga uvoditi na scenu. Ja sam Marica naveo samo u kontekstu sleda zbivanja a ne kao argument odbrane.

… a na samom kraju:

"(jedan ili dvojica clanova su kupili isti model i zadovoljni su... Tako da mozda je tvoje iskustvo izuzetak...."

Ova recenica nema nikakvu tezinu niti je adekvatan argument u sporu jer ne stoji u relaciji sa temom istog. „Mozda“ je pretpostavka sto celu recenicu pretvara u insinuaciju i nije realno zasnovana na faktima. A propo, ja sam se osvrnuo na iWader ne Scierra. Ovde sam izneo zakljucak da firma pravi sranja, poucen licnim iskustvom, iskustvom dvojice kolega iz Nemacke i vlasnikom jedne od najjacih prodavnica fly opreme u EU koji mi je otvoreno rekao da na Scierra i jos dve firme waders-a ima najvise reklamacija, kao i pretpostavku da bi me zaista iznenadilo da su smislili nesto revolucionarno.

Ceo koflikt samo zbog ovog:

„Scierra ne znam kakav je ali posto je firma poznata po tome da pravi bullshit koji ima kratak vek trajanja, zaista bi me iznenadilo da su smislili nesto revolucionarno“.

Nigde uvreda, nigde na horizontu zelja niti namera da elementu sabotiram prodaju, samo moje misljenje izneto ne sluteci da sam promasio forum.


Pozdrav i uzdravlje
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Treba iskulirati i sve ovo ostaviti po strani jer iako je bilo nesporazuma sad već počinje da radi sujeta i sve to ode u kurac. U tom duhu hoću i ja da postavim oglas čisto da se zna pa da završimo a Šumadinac nek III put otvori novi najrealnije je tako i gotova priča.

0177434cfbf9ad819ac608518e98f284.jpg
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
jao esej pq ovoga nije bilo odavno na forumu...
TMC dobra ti slika sa motkom ali nije za foruma nabija komplexe
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Da kineski pangulin razume ono sto cita shvatio bi da Maric nije komentarisao Scierru vec iwader koji mi je covek koji ga proizvodio nudio da valjam po Srbiji ali citajuci recenzije o istom odustao sam.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
688
Broj reagovanja
321
Lokacija
Banja Luka
TMc je napisao(la):
Treba iskulirati i sve ovo ostaviti po strani jer iako je bilo nesporazuma sad već počinje da radi sujeta i sve to ode u kurac. U tom duhu hoću i ja da postavim oglas čisto da se zna pa da završimo a Šumadinac nek III put otvori novi najrealnije je tako i gotova priča.

0177434cfbf9ad819ac608518e98f284.jpg

Druze!?? Kad postavis oglas, budi malo precizniji da ne dodje do nesporazuma: Koje patike su na prodaju? Crne na nogama ili one crvene iza..?
:tbumb:  :hammer:  ::)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
maric je napisao(la):
Da kineski pangulin razume ono sto cita shvatio bi da Maric nije komentarisao Scierru vec iwader koji mi je covek koji ga proizvodio nudio da valjam po Srbiji ali citajuci recenzije o istom odustao sam.
Upravo je to poenta.... Komentarises mesto sto veze nema sa temom koju smo usrali odavno.....

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 
Vrh Dno