Red Spinner (HI- FI)

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Napravih muvu, a i znam na sta lici! Na Rhithrogena germanica i to imago, ili Ecdyonurus torrentis imago i jos par jesenjih vrsta iz porodice Heptageniidae. Opasna muva za kamenite i brze, hladne planinske reke. April, maj, jun i sept/oktobar pravo su vreme za krupnog red spinnera. Ovaj je oko 2 cm bez repa, sto apsolutno odgovara prirodnom uzoru. Vidjao sam cesto ove insekte i ovu imitaciju preporucujem kao jedan od najboljih mamaca za pastrmku. Malo je tesko napraviti je ovako, ali se moze uraditi u vise drugacijih, klasicnih tehnika. Bitno je da joj je telo crveno, a krila braonkasta. Moze da pliva visoko, a i ne mora. Preporucujem da kad je imitirate gledate u ovu fotografiju.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Realisticna jeste, lepa itekako i na sesir bi je stavio 100%, ali neznam koliko je primenljiva. Imam utisak da ova krila uvrcu predvez a samim tim i otezavaju ribolov.
Druga stvar je boja tela. Ako je tvoja zelja da se postigne hiperrealizam, onda i boja treba da imitira 100% boju muve, a ova mi je nekako isuvise ljubicasta!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Da znas da je skener promenio boju tela od cigla-crvene u ljubicastu. Drugo, ova musica je i postavljena u kategoriju "ostale muve" sto znaci da jos nije proverena. Inace bi vec bila u kategoriji "suve muve", bila hiperrealisticna ili ne.
Ja cu je proveriti, premda sam skoro siguran da je itekako trajna, ne uvrce predvez i pliva (jos bolje uz pomoc nekog preparata), sto je, ako ukljucimo i to da nevidjeno verno imitira crvenu odraslu jednodnevku, cini izuzetno efikasnom musicom, za razliku od velike vecine slavnih, klasicnih modela, koji uopste ne lice na insekta i riba ih cesto, s pravom, ignorise.
Ja ne pravim musice za sesir i izlozbu, a bogami retko ih i prodajem. Ako ima neku manu, nakon testiranja, ispravicu. Verujem da je doslo vreme da se klasicni modeli od umotanog petlovog pera zamene mamcima koji zaista lice na insekta. Evo imas sliku moje kutije u mojoj galeriji. Puna je klasicnih musica, ali one jednostavno ni na sta ne lice. To bi bilo kao kad bih ja tebe nacrtao, a na crtezu zaba kreketusa. E, toliko lice nase petlovske muve na ono sto "imitiramo".
 
Vrh Dno