Red tag

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Pozdrav ljudi..
Evo ovako pisao sam vec par puta u poslednjih par dana trazeci savete a sada mi trebaju vasa iskustva  :) ne znam zasto ali ja sam red tagom prosto odusevljen, toliko prosta muva a kada je vidim u meni probudi mnogo vecu zelju za pecanjem od bilo koje druge, valjda zato sto je moja prva riba pala bas na tu muvu.. polako ulazim u tu pricu oko pravljenja muva pa sam mislio da pocetak posvetim bas njoj.. na internetu sam video 1000 nekih varijanti te muve, od suve pa sve do nimfe, sa krilima i bez njih sa ovakvim i onakvim nogicama, e sad mene zanima koliko je zapravo ta muva stvarno lovna, i isplatili se posvetiti joj toliko paznje??  :D

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Lovna jeste ali je nemoguće imati samo jednu muvu.Nekada riba traži nešto drugo,drugačije da se ponaša muva ili neki detalj na njoj.
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Ma naravno da ne mislim samo nju da imam, za sada imam dosta muva koje sam sto dobio sto kupio.. Nego sam planirao da za pocetak napravim po par komada svake one verzije red taga sa neta, jer mi izgleda kao lovna muva a ne bas tako teska za vezanje..
Pa me zanima pecate li vi sta na nju ili meni samo izgleda kao lovna, pa ako samo izgleda da se ne mucim i vezem 50-60 kom za dzaba..  :D

https://www.google.rs/search?q=red+tag+fly&client=ms-android-huawei&prmd=imvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiPwKrvhejVAhUCPBoKHTQwAJIQ_AUICSgB&biw=360&bih=524
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Lovna je muva ja lovim lipljena na nju!Kao što kažeš ima dosta verzija a svaka je dobra  :tbumb:
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
E to sam hteo da cujem.. :D cini mi se da je dobra za pocetak vezanja..  :)
E jos samo kad bi mi rekli u kojim velicinama da je radim??  :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ja za lipljena radim na 16# dodajem krila od cdc I to je to.Za klena je nisam koristio a preporučio bih veću.
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Ja samsam mislio da radim na 12 i manje, vece mislim da nema smisla..
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
колега zeljko93, ја сам у задње време  највише кленарош, али има већ преко 5 деценија никако да је заборавим и њој се, без обзира на бамбуле, полицелонке и многе остале, сваке године враћам,она и мокра зулу ти је најуниверзалнија /за подручје  средишње србије/, за клена и пастрмку, желим ти много улова, само треба и веровати не без разлога хваљеном  црвеном репу. дакле,врати се и стави у кутијицу ако си је заборавио а имаш је. и још нешто, за све време правио сам је сваки пут различито(у границама вероварноће да је то могуће, ти отвори гуглове слике како си и учинио и од сваке направи по неколико, за клена 10, па и 8 за оне велике килаше, 6 за сушне године и гажења за реке попут западне мораве).
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Hvala puno na ovakvom odgovoru, ja samo klena i pecam, bar za sada.. pecam dugo, ali musicarim tek od ove godine.. tako da je moje iskustvo jako malo ako se uopste moze i nazvati iskustvom, ali ajd da kazem da mi dosadasnje “iskustvo“ govori da se klen najvise na nju zalece.. stavljao sam svasta nesto, i bambule i policelonke ali nista, kako stavim red tag eto klencica, nista krupno al riba je riba, bar se kod mene kolicina radosti kad upecam ne meri masom upecane ribe.. al rekoh ajde da ipak pitam ljude od znanja, sta znam rekoh mozda i nije zbog muve nego eto slucajnost.. :D
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Nije lako uhvatiti krupnog klena na muvu,moraš da imaš jako bogatu vodu krupnom ribom I da je teren pristupačan.A to rijetko ko ima.Bacaj I posmatraj sve će ti se vremenom složiti  :tbumb:
 

Zeljko93

Junior member
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Ma dobro svi mi mastamo i zelimo krupnu ribu, al u krajnjem slucaju i nije sve u tome, bitno da se peca, nek dolaze redovno komadi od po 200-300g ja cu biti presrecan..  :D
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
evo npr. danas na moravi na br.10 (repic malo na roze od nekih kineskih perusaka)-klen oko  pola kila, bacanja oko 20m a  za manje reke nista manje od 12.
ja,rekoh, ovde cesto bacam 8 i 6.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Rade bravo za red tag na 6-ci, nikad nisam pravio ''klasične'' suve na  većim udicama od 12-ce, sem foamki. Dao si mi ideju da

uradim veeelikog fazana suvog i red taga, mada kolega juče  odlično lovio ali  sitnijim suvim na #14-ci. Probaću na veliku suvu.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
6-само за октобар тј. касну јесен, гледаш где је грање или грана на сред мораве тј. 15-так метара до  обале, видео сам то од неког чачанина пре 20 година, бацања као за бамбулу, могуће је то и са зулуом испод навезаним
 
Vrh Dno