Reka Gruza

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Jel pecao neko skoro na recu Gruzi u okolini Cukojevca? Ima li klena? Stalno je gledam kad idem za KG ali nikad nisam pecao.
 

MarkoKg

Newbie
Učlanjen(a)
14.01.2017.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kragujevac
Kolega ja sam prošle godine varaličario malo uzvodno od Čukojevca, i imao par lepih klenova 500 - 700 gr. Ima ga dosta, ali je reka mnogo urasla, tako da je i sa ul varaličarcem od 1.8m bila patnja probijati se kroz trnje iako obožavam jungle fishing. Mislim da je za mušičarenje previše teška, ali ne poznajem ceo tok tako da možda negde i može da se mušičari.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Bio sam dečak kada sam provodio letnje dane u Čukojevcu kod KV-a, a pojma nisam imao da je ono reka Gruža. Nikog nije ribolov zanimao u onolikoj familiji  :(. Prelepo je ,sećam se čiste rečice u kojoj sam se brčkao ali jako gusto obraslog priobalja.

Hvala za info.,nisam pojma imao da sam se brčkao u Gruži  :doh:. Da sam bliže,obišao bih je svakako a vešt mušičar mora da nađe načina da plasira imitaciju u vodu  ;).
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Na takvim rijekama gdje su gusto obrasle obale dolazi gazenje po sredini rijeke ako nije previse duboko,,,
 

MarkoKg

Newbie
Učlanjen(a)
14.01.2017.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kragujevac
Mafke Fly je napisao(la):
  Bio sam dečak kada sam provodio letnje dane u Čukojevcu kod KV-a, a pojma nisam imao da je ono reka Gruža. Nikog nije ribolov zanimao u onolikoj familiji  :(. Prelepo je ,sećam se čiste rečice u kojoj sam se brčkao ali jako gusto obraslog priobalja.

Hvala za info.,nisam pojma imao da sam se brčkao u Gruži  :doh:. Da sam bliže,obišao bih je svakako a vešt mušičar mora da nađe načina da plasira imitaciju u vodu  ;).

Kolega da to nije bila Gledićka reka? Ona protiče baš kroz Čukojevac..
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Eh Marko da si se javio pre otisao bih tamo. Nisam imao puno vremena a ni jedan info pa nisam hteo da gubim vreme. Sad kad cujem da ima lepih klenova otici cu prvom prilikom dok se Morava ne ugreje jos malo.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
сад сам хтео да пошаљем мапу али нисам успео јер ми прилог прелази ограничење 500 кб, забуна може бити јер се гружа некада, отприлике кад  је мафке био дечак  та река  у  селу чукојевац, пошто у истом селу прими чукојевачку/тзв. велику реку са гледића/ улива у мораву/западну/, но испод засеока марићи у чукојевцу гружа улази у  невелики кањон, мало  али не толико неприступачан.
детаљи вашег неспоразума могу бити и сасвим други, поздрав од колеге из новог села(места 10-так км ниже низ мораву од чукојевца одн.витановца где данас гружа улази у мораву).

за хогара-лепо је сада да оде, идеално за мале речице и клена/али од кад беше ловостај!/
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Marko me sada zbunio baš, a tek Rade koji svaki pedalj tih terena  pregazio uzduž i popreko.

Ja sam se osvežavao u maloj reci strmog dna ka dubljem delu uz  koji je bila strana obrasla gusto i za mene tada pre 36-7 g. predstavlja-

la solidnu dubinu i neku ''jezu '' posebno  kasno popodne u debeloj senci.

Samo jedan čovek,(možda ga Rade zna jer je bio legenda zaribolov i društvo )moj teča Zupan je bio ribolovac-kedermajstor. On me je i

zarazio doživotno  ljubavlju prema malim vodama kao Ribnica i sl. do dan danas. Podeljen sam bio na pola,u Slavoniji na kanalima

babuška-crvenperka po prelepim bistrim kanalima koji paraju pašnjake i okolina Kraljeva sa Ribnicom i Ibrom. Bilo je godina kada je

dominirao kanal i crvenperke i to do baš do faze ribolovačkog razvoja ( 13 godina dečak ) ali ''živa'' voda mi je ljubav. Brzaci,žubor,huk

pa makar i recice od dva m su mi draži nego šarani iz jezera  :D :doh:.
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Bio sam juce na Gruzi u selu Pecenog iznad Vitanovca. Reka je raj za musicare. Sa obale je bas nepristupacna ali zato gazenje je pravo uzivanje. Uhvatio jednog oko 600-700 gr i jos 10-ak u meri. Odvojicu jedan ceo dan da je pregazim skroz do uliva u Moravu.
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Bio sam pre mesec dana bez kombinezona jer je jos topla. Dosao na manje od kilometra od uliva i nije bilo sanse da se gazi jer je debeo sloj tenje na dnu. Do kolena sam upao u tenju. Jedva se izvukoh.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Zna li neko, kakvo je sad stanje na reci Gruzi? Moze li se na klena ? Planiram sutra da izadjem, pa da ne idem dzabe, posto vidim da su vodostaji inace otisli u k....
 
Vrh Dno