repovi jednodnevki od pera petla

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sami repovi imitacija jednodnevki se rade na vrlo različite načine i od različitih materijala. Ako želite imati lepo razdvojen repić na vašim imitacijama jednodnevki evo jednog načina kako koristimo petlovo pero.  Znam da večina iskusnih poznaje ovu foru vrlo dobro ali za one koji su tek počeli da se bave vezanjem i muči ih kako napraviti lep razdvojen repić ... slike vrede 1000 reči  ;)

 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Ja nisam znao,a sviđa mi se.Doduše ni nisam nešto iskusan.Dobra fora,Seb. :tbumb:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Odlicna fora. Nisam to znao, a tako je jednostavno. U kojoj meri takav "repic" doprinosi plovnosti, posebno ako se zeli visokoplivajuca imitacija jednodnevke? Kakva su tvoja zapazanja?
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
pedjabg je napisao(la):
Odlicna fora. Nisam to znao, a tako je jednostavno. U kojoj meri takav "repic" doprinosi plovnosti, posebno ako se zeli visokoplivajuca imitacija jednodnevke? Kakva su tvoja zapazanja?
Pedja koristim ovakve repice i moje misljenje je da su sasvim OK ali ako zelis visokoplivajucu imitaciju koristi neku drugu varijantu repica.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
isto ko sto kaze kolega crni...inace to radim samo kod krejica i sličnih kao to su no hackle budući da koristim biots nisam primetio da nešto gube na plovnosti...čak i kod paradun varijant je sve sasvim ok. Kod klasičnih muva kao što je adams i ostale ne razlikujem se mnogo od Wulffoivh čupavaca  :D :)

 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Opasna ideja!

Evo primera zasto gotivim ovaj sajt...
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Ovo sam prvi put vidio na dvd od shane stalcup-a .
I mnogo mi je olaksalo postavljenje repova par ostrih makaza sa tannkim vrhom i cepaj
 
Vrh Dno