Riba sa izrazom lica....!

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Lovastaj na stuku se zavrsava kroz koji dan, a pocetak aprila zna biti jedan od najboljih perioda u godini za lov doticne grabljivice! U proslih par godina stuka se odlicno izmrestila, na pojedinim mestima prosle godine nije se moglo ozbiljno pecati od sitne stuke! Nadam se da ce i ovogodisnji mrest tako proteci!Ko nije probao evto mu idealne prilike. Nije za svakog za one fine tradicionaliste koji vole nadmudrivanje na suvu muvu sa neznim ribicama i priborom u ruci! U svakom slucaju ko je ljubitelj Har Core musicarenja, sa zestokim udarcim i napadima na strimere, istom takvom borbom uz mnogo divljanja, prskanja, besnog otimanja glavom, u sucaju velike ribe cesto i lepih drilova, ponekad i sa nekim ujedom ili posekotinom... mocice u potpunosti da uziva u ribe ciji izraz lica sve govori!!

SnoekBekOpen1a.jpg
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
I ja pomalo nestrpljivo cekam otvaranje. Za poznavaoce srpskih voda i musicarenja na njima, 1. april je znacajan dan. Obozavam barsko musicarenje i nisam usamljen. U Nisu je to hit. Ceo Sajam odzvanja od prica o mojim karasima, crvenperkama, bodorkama, pa cak i brojnim saranima, koje je neko ipak, pomnozio sa 10! Vec je tesko pronaci baru bez musicara. Kad, za dva dana, prestane lovostaj na stuku, ne znam gde da se sakrijem i mirno pecam, jer to sto je najtrazeniji materijal na Sajmu "flashabou", ukazuje na ogromnu zainteresovanost za musicarenje stuke.
Obecavam da ce, jednog lepog dana, prvi musicarski revir sa stukama biti formiran u okolini Nisa, na moju inicijativu!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zamislite ovakve ale na ff priboru  ;)
fly%20fishing.JPG


tako to rade u Irskoj :) pogledajte ostale slike na Pikepride-u (http://www.pikepride.com/en/News/)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije mi teško da ih zamislim, ali bi sigurno bilo teško da ih vadim na FF pribor. :doh:
Komadi od po desetak kilograma lovljeni su na manje od pedeset metara od Lakijeve kuće, na teritoriji grada Niša. Ima ih još. To znači da ću ja morati da kupim štap AFTMA 9 ili 10 i Float Tube!!!
Kod Sebastiana, u Bladskom jezeru i sličnim mestima, ko zna kolike "mečke" žive.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uf...ima ih ogromnih. U nekoliko navrata sam video prave "klade".
evo jedne fotke sa bledskog jezera
img_2280_big.jpg

ostatak si možete pogledati na http://www.ribiska-druzina-bled.si/slo/fotogalerija.asp
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ako priberem malo para, dolazim sledećeg proleća u Bled! Ti mi ih samo pokaži, a ja ću da se postaram za ostalo. :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
važi :tbumb:

biraj da bude onda 5. ili 6. mesec ako ne to onda jesen. ti samo skupi pare :D pa pravac za na Bled. Tu te nestrpljivo čekaju kapitalne crvenperke, bodorke i klenovi...o šaranima da i ne pričam  :D :D ;) :bye:
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Evo, prema podacima koje imam je ovo vjerojatno najveca stuka uhvacena na musicarac u Sloveniji.

Uhvatio je danas moj frend musicarcem #6 i strimerom dakako.

113 cm, 11 kila...


gallery46fa54612ef2f.jpg
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Auuuuuu padoh u nesvest!  :drool: :drool: Treba mi vestacko disanje. Ako umrem Gregore ti si kriv sto ovakve informacije postujes.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ogromna je, ali posto je iz Slovenije, verujem da tamo ima jos puno takvih i da bi Gregor i njegov drug trebalo da ih malo prorede. Pojesce svu ribu!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Svaka cast tvom drugaru  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Moze jos malo podataka o ulovu; vreme, mesto koji strimer da li je riba vracena u vodu ...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gregore nemoj tako, pa video sam te kako ste ju puknuli harpunom  :D :hammer: :bleh:

šala, šala...nego svaka čast :yeswink: :tbumb: Verujem da se šestica lepo savijala!
:respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1: :respect1:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Pa nek kaze posle neko da za stuke treba #10... Kakav zmaj... :eek:
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Riba je dana na prepariranje.

Inače ne treba baš #10 da se izvuče kapitalka, ali sa štapom #8 ili #10 puno lakše se baca.

Strimer je kreacija od sretnog ribolovca, izradjen iz marabou-a.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gregor je napisao(la):
Inače ne treba baš #10 da se izvuče kapitalka, ali sa štapom #8 ili #10 puno lakše se baca.

i ne samo puno lakše, nego preciznije/pravilnije... posebno na zatravljenim terenima takvi štapovi sa ozbilnom ribom govore o svojoj efikasnosti  ;)  :yeswink:

 
Vrh Dno