Ribe koje ne želim videti na mojoj muvi!!!

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Imali smo vec prilike izneti mišljenje koje ribe volimo loviti i mnogo se govorilo o tome koja riba je plemenita koja nije, koja je smeće za nekoga a za nekoga noje. Evo pod ovim forumom za zafrkanciju ja otvaam ovu temu "Ribe koje ne želim videti na mojoj muvi!!!" Naravno radi se o ribama koje žive u našim vodama.
Kao prvo morma opet reći da ja volim loviti skoro sve riblje vrste ali ima i tih koje ne volim nikako  :D :D

Kao prvo meni odvratna riba, izrazito sluzava -ijaaaaaaaaaak, kečiga koja se hrani nimfama i ostalim sičušnim svetom rečnoga dna. Ko nju više puta ciljano ulovi muvom svaka mu čast, po mome to bi bio extra hard level jer ju i sa glistom i crvom i ostalim mamcima teško love, ali za mene je to buuuaagbrrrrr jakkk  :D Ne volim tu ribu i neželim je videti na mojoj udici ili ti "muvi".

Druga u tom razredu meni gadnih riba je jegulja, bahhhhh.....jednom ju je jedan moj kolega ulovio na dunavu dok smo lovili smuđa, heheh i jednom i drugom se gadilo da ju i taknemo. Jedva smo ju otkacili....lol

Treća je "balavac" pravo ime toj ribe neznam, ima blago šiljastu glavu, sluzav je, jako malo ma prvi pogled podseča na nekakvog jako deformisanog grgeča samo da nema ni prugice, nema ni čistu zelenu boju, bledo smeđkasto, maslinasto žučkast ma fujjjj ma ružan do bola, koliko znam njega niti jedna grabljivica ne jede LOL

Peš mi nije tako strašan ali da ga mušičarim to bi meni lično bilo besmisleno, em što je bezvezan kao borac emo ružan, ali barem nije ljiga kao prve tri. Koristan je samo kao živi mamac a ja to ne koristim več odavno, a da ga jedem neka fala  :D

Eto to su neke od naših slatkovodnih riba koje ja ne bi da lovim, a prve tri ni da dotaknem golim rukama LOL  :D :D
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Zanimljiva tema sebastiane!
Riba koju ne zelim videti na svom stapu je suncanica. Mnogo puta sam je slucajno zakacio jureci bodorke i uvek imao problem da je pipnem :) Nekako mi je gadna. A riba koja me najvishe izludjuje je "potocna beavica" ili ti "pi... poklopac" :D koga sada za divno cudo i ne susrecem mnogo na rekama na kojim pecam.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lazza je napisao(la):
Zanimljiva tema sebastiane!
Riba koju ne zelim videti na svom stapu je suncanica. Mnogo puta sam je slucajno zakacio jureci bodorke i uvek imao problem da je pipnem :) Nekako mi je gadna. A riba koja me najvishe izludjuje je "potocna beavica" ili ti "pi... poklopac" :D koga sada za divno cudo i ne susrecem mnogo na rekama na kojim pecam.

LOL  :D :D :D :D :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Iako volim da lovim skoro sve vrste riba i jednako ih cenim, najviše mrzim kada mi mušicu napadaju takozvani šištavci, to jest, pliske, planinske beovice, kojih u Nišavi ima previše.
 

piroman

Senior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
179
Broj reagovanja
0
Ja sam vrlo gadljiv i izbirljiv pri eliminaciji ulova sa VARALICE! Bala Vas musica :bleh: Pri lovu na kedera (kao zivi mamac) imam cesto tendenciju ka deljenju sopstvenog polusvarenog obroka sa okolnom prirodom. Jer mi ruke smrde suvise :) A za suncanice preporucujem vodjenje TAZZ-a sa sobom, jer im on odgriza glave iz besa kada mu se zakace na babuskar  :-X

 
Vrh Dno