Ribo dnevnik

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ovaj moj post sam prebacio u ovaj topic jer mu nije mesto tamo gde je bio. hvala na razumevanju zbog pogresne procene.

'Radi se o tome da sam primetio kod vecine takmicara (ne musicara jer nisam bio ni na jednom takmicenju, na sledecem da) da vode licni dnevnik u kome upisuju ne samo koliko su ribe ulovili vec i neke njima bitne podatke (vreme, pritisak, temperatura vode i vazduha, mamci, primame...), zatim sam i video a i citao da neki rekreativci takodje vode licne beleske o pecanju sa tog dana vise kao neki podsetnik koga ce nekada da procitaju i podsete se lepih trenuta sa vode, druzenja i sl. E sada me interesuje ima li toga kod musicara - takmicara, rekreativaca. Licno ne vodim nista slicno pa me ovo interesuje, sem neke beleznice u kojoj volim da zapisem neke od recepata za pravljenje muva.'

 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ribolovački dnevnik vodim od 22. aprila 1994. Veoma mi je žao što mi fali nekoliko prvih sezona... Tražim kada sam prvi put mušičario - izgleda je to bilo 21. septembra 1997. Evo šta piše:

"Ja i Bojan, mušičarenje. Nišava od Kožare do Ženeve. On 3 klena, ja 1 šištavca (plisku)!"  :D
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mozemo kontaktirati Lakija da napravi jedan deo na sajtu gde bi mi iznosili utiske i desavanja,gde,kako,sta i koliko smo uhvatili.
Naravano da bi se tu puno podpomogli u vezi svega,rada ribe,vodostaja i svega onog sto okruzuje nas musicare
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Ponovo aktuelna tema od ove sezone ali sada ne na dobrovojnoj bazi  :doh:
Da li se mora upisivati ulov koji se vrati u vodu... :blush:

Jednom sam kod Simpsona u radnji cuo starijeg gospodina kako govori o tome da redovno vodi dnevnik svih desavanja vezanih za ribolov, vreme, ulov, musice, vodostaj, cak i za kolege i bila su mi zanimljiva tvrdjenja koje je iznosio... - uspeh se iz sezone u sezonu ponavlja po istom obrazcu (najcesce)
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Pitao sam u udruženju.
Upisuje se samo ono što se nosi. Ukoliko se riba vraća, ne upisuješ ništa.
To i služi čuvarima kao  kontrola. Ako nađu ribu kod nekoga, a nije upisana.... kazna.
Mada je drugo bitnije.
Sad sam  pročitao ono što sam čuo pre neki dan. Društvu HP "Kićo" iz Kraljeva koje gazduje vodama Srbija-jugozapad (od Drine do Gruže) oduzeto gazdovanje. To je preuzelo "Srbijašume".
Šta sada i kako će se to organizovati.... ??
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Zaboravih - članak je u "Blicu" - ima i slike koje mi baš nisu jasne....čamci puni ribe...odakle, ko...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
E sad ste se usrećili.Goreg gazdu niste mogli da dobijete,pa njih umesto da kažnjavaju za katastrofalno upravljanje vodama,njih nagrađuju.E Srbijo,nesrećo!!!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Srbija sume samo privremeno gazduju podrucjem Srbija jugozapad, a najduze do kraja ove godine. Jednostavno situacija je vanredna i na tako kratak rok niko drugi nece da konkurise. Teska situacija za ovo, inace najvece ribarsko podrucje.
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
zvezdan je napisao(la):
E sad ste se usrećili.Goreg gazdu niste mogli da dobijete,pa njih umesto da kažnjavaju za katastrofalno upravljanje vodama,njih nagrađuju.E Srbijo,nesrećo!!!

Ovo sam i ja pomislio kad sam čuo, ali verujte da goreg gazde nije nikad bilo od ovog predhodnog. Na Limu nikad gore stanje nije bilo od kad je sveka i veka. Katastrofa  :'(
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Ja sam jedno vreme vodio dnevnik pa onda nisam pa opet jesam ali to je u suštini bilo bezveze. Od naredne godine planiram da se pored ostalog pozabavim i ovim. Evo jednog predloga pa kome se sviđa može da napravi nešto komplikovaniju ili uprošćeniju varijantu dnevnika, kako kome odgovara.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
Isti slucaj i kod mene Strelac. Sa pocetkom sezone pocnem da vodim dnevnik al tu negde krajem juna nista. Ili zaboravim ili mi nije bitno. Ono sto radim je da zapisem kratke crtice, tj neke skracenice na pozadini jednodnevne dozvole. To jest za reku za koju uzimam sezonsku dozvolu, ne vodim nikakvu evidenciju. Tu izadjem ponekad par sati, ponekad i citav dan. Ali kad krenem malo dalje i sa namerom za celodnevni ribolov, tad uzimam jednodn. dozvolu za tu oblast. One se mogu naruciti i preko interneta ili kupiti preko sms-a, ali vise volim da stanem na nekoj benz. stanici ili trafici i kupim karticu. Njih sacuvam a na pozadini svake kartice ispisem ako sam primetio rojenje nekog insekta, od kad do kad, broj riba, otprilrke velicina najvece i koje modele sam upotrebio.
 

Dr.Nitro

Junior member
Učlanjen(a)
26.04.2011.
Poruke
35
Broj reagovanja
0
Lokacija
Srbija
ja mislim da bi svako trebalo da vodi ribo dnevnik, iz milion razloga. Ja licno ne vodim, ali zato slikam terene, posebno u letnjim mesecima tako da na jezerima i rekama, uvek znam gde je kakvo mesto i otprilike znam kako da izbegnem nezeljene efekte na vodi, tj da ne mlatim u prazno :)
 

StariAs

Newbie
Učlanjen(a)
25.06.2013.
Poruke
12
Broj reagovanja
0
Vodim dnevnik i mogu vam reći da mi dobro ide... :tbumb:
U njega upisujem sve bitne faktore kao što su:vrijeme(temperatura,oblačnost,vjetar),vodostaj,teren,aktivnost ribe,na koju sam mušicu ulovio i koliko.Takođe vodim i za svaki ulovljeni komad(dužina,opis mamca,vrijeme ulova,sastav želuca i sl.).Na kraju mjeseca sve saberem i uporedim sa drugim mjesecom.
Tako da već sledeće godine tačno znam koja mi kad mušica treba,gdje da očekujem ribu i niz drugih informacija koje mi u potpunosti pomažu da se snađem pored vode. :tbumb:
 
Vrh Dno