RIBO-muzej (ideje, predlozi, prilozi)

IgorPetrovic

Junior member
Učlanjen(a)
02.12.2013.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Postovane kolege musicari i ljubitelji prirode,

zeleo bih da probam da prosirim kolekciju svega vezanog za ribolov, da ista u narednih par godina (kada se sloze jos neke kockice) preraste u neki zvanican mali Muzej ribe (odredjene vrste ribe) ili ribolova u nekoj formi.

Na ideju sam dosao posle saznanja da u postavci prirodnjackog muzeja vecina prepariranih riba je iz dela Dunava koji pripada Negotinu (odakle sam i ja, gde je i zelja da se ovaj ribo-muzej oformi).
A obilaskom muzeja posvecenom lovu i ribolovu u Minhenu, samo je potvrdjena!

Svakako, forma muzeja za ovu nasu sferu ne odnosi se samo na antikvitete i starine, vecim je delom prirodnjacka postavka (biljke, preparirane zivotinje, skeleti, delovi skeleta, zive zivotinje itd...). Sto u mnogome olaksava kolekciju.

Elem, imam u najavi ono sto svakom muzeju najvise problema pravi, a to je prostor. Takodje volju, entuzijazam i, nadam se, pomoc kolega.

S toga, zamolio bih sve koji smatraju ideju ostvarivom da se prikljuce diskusiji, daju predloge i pomognu.

Takodje, ukoliko imate na tavanu, u podrumu ili bilo gde, neke starine od cekrka, stapova, vrski, koseva cuvarki i slicnog za baciti ili restauraciju, koja vam se ne mili - donirajte nasoj maloj kolekciji ili ponudite za razmenu, prodaju i sl.

Ideja je da u sklopu cele price bude i veliki zidani akvarijum sa ribama, a vrlo moguce i kolekcija "savremene umetnosti" tipa danasnji mamci (musice, varalice...).

Bistro!
 

IgorPetrovic

Junior member
Učlanjen(a)
02.12.2013.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Ukoliko moderatori smatraju da ovoj temi nije mesto u ovom podforumu, zamolicu ih da je premeste u odgovarajuci, a ovaj post obrisu.
 

Darrellz

Newbie
Učlanjen(a)
11.06.2018.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
What I expected was the knowledge of the contents of this forum.
 
Vrh Dno