RIO WINDCUTTER II

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
Gledam nesto ovu uporednu tabelu kanapa I ne verujem da je tezina glave #5  240 ?????? Rio Gold u toj klasi je 146??

http://www.denverangler.com/riowicuii.html

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
Izgleda da sam ja sjebao situaciju teyina strune je 150 gr a kod Golda 146  :doh:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Maricu nesto ti ne ide ta racunica oko tezine glave jer je to skoro nebitan podatak. Bitna ti je tezina prvih 30feet da bi orjentaciono znao kako ce da ti puni stap. Tezina same glave zavisi i od njene konstrukcije i od njene duzine.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
Stani sad Head Weight nije isto sto i 30 Ft Weight :doh:

Line Size Color                 Head Weight         Head Length           Sink Rate             Total Length

WF5F  Green / Gray / Yellow       160gr                 37t / 11.2m         Float 90ft /                    27.4m
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Hajde se malo skoncentrisi pa pogledaj ponovo link koji si sam postavio. Tamo lepo pise "head weight" i "30ft weight".

Sto razmisljas koliko je teska glava a da ne uzimas u obzir njenu duzinu? Zar ti nije i logicno da ce glava od 22m da bude teza svakako od one od 10m jer ona od 10m ne sme mnogo da odstupa od klase. Podaci o tezini glava se ne posmatraju samostalno jer se nigde samostalno i ne daje taj podatak. Moras da gledas siru sliku i sve parametre, duzinu glave, duzinu trbuha, tapere, oblik i konstrukciju glave, tezine. Nista ti ne znaci jedan parametar samostalno, ama bas nista. Niti ces na taj nacin moci da izaberes strunu za sebe. Pa cak i kad nadjes sve parametre za koje mislis da ti odgovaraju, onda skapiras da je pretanak ili predebeo running line :hammer:
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
MarkoTimokRiver je napisao(la):
Ja kupio windcutter 2 wf #3 f i dosta je laksi i tanji nego vision attack wf#3  i cortland 333 #3.Mnogo teze puni stap malo zahebano dok se naviknes
Kad i gde si kupio windcuter 2?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
Marko po tome ja bih onda morao Windcatter II klase #6 umesto #5 da uzmem jer mi je Rio Gold #5 lagan za stap..Gde si nasao Strunu?
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Kupio novu od Ivketa sa foruma.
Pazi za manje distance je vrlo nezgodna ali kad izbacis 15+metara od vrha stapa onda je ok.Ma naviknes se samo korigujes "tajming"  i bice ok.Ja sam za stap #3 trebao da uzmem cetvorku kanap bolje bi se ponasao jer Timok ne zahteva mnogo duge zabacaje.E sad ja imam malo stariju verziju stapa pa je malo jaci i tezi nego danasnje trojke pa oce i zbog toga da me zeza.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
E sad kad bih znao Tezinu 30 fita od Rio Windcutter #6.. Simpsoneeeeeeeeee
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Maricu, bas mrsis muda i dalje vrtis svoju pricu a ja zapenih da ti objasnim da ne mozes tako da resis svoj problem. Pobogu covece nista i dalje ne kapiras, tezina prvih 30ft kod svih struna iste klase je slicna jer im ta tezina i odredjuje klasu.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
Pa jebem mu sunce lakse mi ulazi u du.e nego u glavu.  :D
E sad gledaj Rio Gold #5 mi je lagan sad me zanima ako bih nasao Windcutter II koju velicinu bi trebao da uzmem posto npr kod Rio Granda #5 je kao neka klasa #6 Rio Golda da li je to slucaj I sa WindCutterom?
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Windcutter se odavno ne proizvodi. Kao sto ti rece Simpson, tezina glava  (prvih 30 ft ) kod svih kanapa je slicna. Ako imas fast stap i trebaju ti duzi zabacaji trebas uzeti neki od kanapa sa duzom glavom ( Med, Highwater, Rio Gold Tournament...).
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
maric je napisao(la):
Pa jebem mu sunce lakse mi ulazi u du.e nego u glavu.  :D
E sad gledaj Rio Gold #5 mi je lagan sad me zanima ako bih nasao Windcutter II koju velicinu bi trebao da uzmem posto npr kod Rio Granda #5 je kao neka klasa #6 Rio Golda da li je to slucaj I sa WindCutterom?

A sto se ne strpis dok probam tvoj stap i sa Goldom i sa nekim mojim peticama?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
Pa jbg kad ne stizem da doletim do Ade. Probao je Neba pre neki dan kod mene ispred zgrade
 
Vrh Dno