Rok trajanja materijala i udica

niko

Newbie
Učlanjen(a)
06.08.2016.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Pozdrav svima!
Zanima me dali mi moze tko reci koji je rok trajanja pojedinih vrsta materijala. Znači radi se o materijalu koji nije koristen i stoji u kutiji. Prvenstveno me to interesira za materijale tipa CDC pera, razni skalpovi, dabinzi itd. Dali su i dalje upotrebljivi ako stoje po 10-15 i vise godina. Kakva su vasa iskustva?
Takoder me zanima sto je sa udicama koje stoje puno godina spakirane, dali gube na oštrini?
Da znam jel vrijedi cuvati materijale za neke stare dane ili ih se bolje rjesavati :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Sve druže propada,nešto brže nešto sporije.Udice će najduže izdržati ali ako nisu kvašene ili upotrebljavane!
Jer ako na njima ima materije koja se brže razgrađuje i one će lagano početi da oksidiraju.

Perje i dlake nikako ne čuvaj to se raspada brzo još ako ih dohvate kakvi insketi doviđenja!

Prodaji ako ne koristiš!
 

niko

Newbie
Učlanjen(a)
06.08.2016.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Udice su spakirane, tako da nema vlage, a sto se tice perja jos je u dobrom stanju, ali kako kazes treba se odluciti il koristiti il prodavat. Sto se tice dabinga mislim da on moze dugo potegnut
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Zavisi da li je dabing od dlake ili sintetike,ako se uvale moljci doviđenja sa svim!
Materijale koji su "kupovni" obično su tretirani hemikalijama pa ih skoro i ne napadaju ali od divljih životinja možeš da uneseš neke mikrooragnizeme i da ti sve to pretvore u prašinu  :hammer:
Ako nećeš praviti bolje se riješavaj,đžaba gomilaš.
 
Vrh Dno