ROLLING THE STONES

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
133
Lokacija
Pančevo
15.07.2007. 05h00min. Jedva sam i zaspao - uši su bridele od gitarskih nadmetanja Kita i Rona, a po mozgu su sevali odbljesci sa bine... A obećao sam mom sinu Mići da ga u zoru vodim na Gradac. To je bilo jednostavno nemoguće odložiti iako mi je bilo samo do sna. I evo nas na Gradcu, ja mamuran i neispavan, Mića naravno euforičan i znatiželjan (tata, tata, jel imaš onu muvu od prošli put...). Katastrofa u najavi. 34 u hladu po prognozi, voda bistra kao rakija i na biološkom minimumu. Prolazimo prve brzake i izgledna mesta - Mića peca a ja ga navodim. Bez ikakvih dešavanja, i on već nervozira. Nemam želju ni da zamahnem. Ostavljam ga na jednom brzaku i prilazim predivnom viru u senci. I... posle desetak sekundi gledanja vidim nekoliko sitnih pastrmki, na izlasku iz vira. Evo posla i za mene! Krajnje je zahtevno, iza leđa šuma, voda bistra i mirna a one se polako pomeraju u srednjem sloju i kao da nešto kupe ispod same površine. Mića nema šanse. Moraću izdaleka, "iz pretsoblja" kako ja volim da kažem. Stavljam lipljenskog favorita, CDC Biots emerger na 0.12 i samo što nisam zabacio, siva senka se pomeri i provoza između one dečurlije!!!
HONKY TONKY WOMAN!!! Mićooooooo. Dolazi da gledaš! Polakoooo, NE BUĆKAJ!!! Mića stade pored mene i poče da zapitkuje. ĆUTI I GLEDAJ! I ona se pomeri ponovo, promeni mesto i pokaza se Mići. Auuuu. Osećala se napetost u vazduhu i počeh da se znojim. Nema prostora iza, daleko je ali najveći problem su sitne ribe. Kako pogoditi pravu? Bez ikakvih daljih pomeranja. I znao sam da imam samo jedan zabac...
Backhand switch sa haul-om, konac se ispravlja, vreme usporava kao u akcionim filmovima i muva bestežinski sleće na sredinu vira. VREME JE NARAVNO U CELOJ VASIONI STALO. I onda, iz dubine se pomaljaju krvavo crvene usne, otvaraju i iz njih izlazi ogroman crveni jezik. Vazduhom se raširio sladak miris požude i monahinje u obližnjem  manastiru se na brzinu prekrstiše kada su ga osetile. THE BIGGER BANG. Površina vode je zapraštala kao Kitov Telecaster u uvodnom rifu za Jumping Jack Flash. Wow reče Mića razrogačenih očiju - The Beast of Burden. Sevnula je kontra kao šljokice na Mikovom sakou a moja svemoćna trojka zaškripala je do plute. Mi(k)lanče je na main stage-u! Sića se razbežala a mama Huanita je pokazivala svoje bokove u dubini vira kao Liza Fišer sinoć na Ušću. Ljutito je frktala, sjurila se na preliv i debelom repinom uradila znate već svi šta: ROLLING THE STONES!!! The Brown Sugar na bis!!! Zagrmeo je bas, zvonile činele, Ron i Kit su klečali i drali po žicama a Mik je urlao i skakao. Ušće se treslo. Energija se širila vasionom...
Dao sam je Mići u ruke i krenuo da izvadim fotoaparat. Memory card full. Kada je to videla još jednom je nervozno frknula kroz nozdrve. Ja sam na brzinu izvadio mobilni i to je načisto ražestilo. Ne voli Nokia-u. "Sa tim da me slikaš?!!!" Frknula je poslednji put, otrgla se iz Mićinih nejakih ruku, izvila kroz vazduh i sletela nazad u nezaborav. "Welcome to the club" reče sinoć Kit.
It's Only Rock and Roll (and I like it).
 

Prilozi

  • IMG_0234(1).JPG
    IMG_0234(1).JPG
    124,3 KB · Pregleda: 201
  • IMG_0239(1).JPG
    IMG_0239(1).JPG
    126,6 KB · Pregleda: 194
  • IMG_0242(1).JPG
    IMG_0242(1).JPG
    87,9 KB · Pregleda: 181
  • IMG_0261(1).JPG
    IMG_0261(1).JPG
    87,4 KB · Pregleda: 184
  • 15072007(002)2.jpg
    15072007(002)2.jpg
    111,6 KB · Pregleda: 213

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:firends: :tbumb: izuzetna priča, svaka čast.  :respect1:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Stari rokeru, ispunjeno ti srce, a? :tbumb:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Druže Milanče ako sam ikada sumnjao, a iskreno nisam, sada si potvrdio da si šmeker do maximuma.  :respect1: :respect1: :respect1: Mene je jebena boleštija sprečila da idem da ih gledam, ali ja sam to obavio davne 95 u Budimpešti. Način na koji si povezao sa mušičarenjem, no commnet, brilijantno! 
Evo par fotki sa moje nekadašnje dogodovštine!
A milance tebi još jednom respect do maximuma
 

Prilozi

  • 54270075.jpg
    54270075.jpg
    148 KB · Pregleda: 213
  • 54270079.jpg
    54270079.jpg
    154,3 KB · Pregleda: 194
  • 54270086.jpg
    54270086.jpg
    134,4 KB · Pregleda: 196

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
133
Lokacija
Pančevo
@ Lucky - Hvala!!! Ja sam iz generacije kada se sviralo "na gitaru", a ne kao danas "na gramofon"  :D
 
Vrh Dno