Royal Wulff Triangle Taper

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Jel ko probao ovu strunu? I u cemu je razlika kad je u pitanju bacacka karakteristika u odnosu na klasicnu WF strunu.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
156
Dane,

Koristio sam ovu strunu u pastrmskim, ali ne i morskim velicinama. Triangle Taper (TT) u neku ruku spaja najbolje karakteristike DT i WF/tj. shooting head struna. Do 10-12 metara funkcionise kao DT struna i pravi kotrljajuce izbacaje bolje od standardne DT, jer postepeno konstantno suzavanje ima najbolji prenos energije. Od nekih 40 stopa (oko 13 m) na dalje, funkcionise kao WF ili shooting head, stvara izvanredno “punjenje” stapa kinetickom energijom, a tanka “running” struna me je podsetila na letece glave. Izvanredan dizajn za distance! Zbog tankog profila pri vrhu daje vrlo meku prezentaciju, ali tako tanak vrh nema masu da nosi teske muve. Koristio sam je par puta, cisto probe radi, u lovu malih strajpera po mirnom vremenu (imao sam model TT 5/6). Iako je nosila surf candy muve do vel. 1/0, regularna WF bi verovatno bila bolji izbor za ultra-lako morsko musicarenje. Neki savetuju da joj se vrh malo skrati za lov kabastim muvama, sto ima smisla. Ako bih kupovao strunu iskljucivo za velike strimere i popere, danas je najbolja na trzistu Rio Clouser struna. Pretpostavljam da te ovo zanima…

Za salmonide je TT izuzetna struna, a popularna je i medju tradicionalistima (za bamboo/glassfibre stapove). Jos samo kad bi mogla cesce da se nadje na rasprodaji…:) Voleo bih da je probam u tezim klasama. Tropske TT verzije su popularne medju lovcima na bonefish, bas zbog meke prezentacije, a u takvoj vrsti ribolova se koriste relativno male musice (u poredjenju sa ostalim morskim imitacijama). Slican dizajn ima i AIRFLO Delta serija struna, o kojima cujem pozitivne komentare. Wulff strune izradjuje S.A. 3M-kvalitet je isti.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Vladane hvala na odgovoru!
Na e-bay sam snimio dve interesantne strune jedna je TT BA #8 (bass taper model sa kracom a verovatno i malo masivnijom glavom od standardne TT strune), a druga je TT #5 pa cu pokusati da ih izlicitiram nadam se za neku razumnu cifru.
(xexe zato sam i postavio ovu temu) Obe strune su za klasu vece od one deklarisane na stapovima sa kojima nameravam da ih uparim mada koliko sam ja primetio meni tako bolje lezi.

A za velike strimere i pecanje stuke vec sam isprobao Rio Pike (u sutini i ovo je jedna od struna iz clouser familije) koja stvarno odlicno funkcionise sa velikim strimerima. Takodje cini mi se da sa clouser strunama nema potrebe za "overline"-om jer su i same dovoljlno teske i vrlo brzo napune stap.
 
Vrh Dno