Sage ESN cekrk

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
317
Lokacija
Beograd
Samo sam cekao kad ce da izadje. Odlicna inovacija sa dodacima razlicitih tezina.
https://www.sageflyfish.com/product/specialty/sage-esn-reel
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
zanimljivo, jako korisno za one koji menjaju spulne sa strunama i stapove...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
317
Lokacija
Beograd
Slazem se za cenu al jbg sve je otislo u klinac
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
266
Broj reagovanja
36
Za cenu jednog glisera mozes da kupis stan...ali valjda glisere ne kupuju oni koji nemaju gde da zive.....

Tako i cekrk...
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
Ne razumem poredjenje.
Sta je zajednicko za gliser stan i cekrk? Osim sto kostaju neku sumu novca?
Za pakovanje kurtona mozes da kupis pet vekni hleba. Znaci svi kupuju leba a srecnici i kurtone?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.170
Lokacija
Čačak
vlajkoni je napisao(la):
Ne razumem poredjenje.
Sta je zajednicko za gliser stan i cekrk? Osim sto kostaju neku sumu novca?
Za pakovanje kurtona mozes da kupis pet vekni hleba. Znaci svi kupuju leba a srecnici i kurtone?
Pa vlajko.... Svaka roba ima svog kupca... Onaj ko ima gliser, stan.... Verovatno zaradjuje dovoljno da mu esn nije skup. Ne gledaju svi isto na neke stvari. Meni i tebi ocigledno ne pada na pamet da bacamo pare ovako... Imam kinesku imitaciju sage click cekrka i savrsen mi je.... Mogao bih da uzmem i original.... Al ne bih da placam brend.... Jedini cekrk za sad.... Za koji bih dao pare je onaj danielson sa ona tei tockica.... Ne znam mu ime.... Al mi je to najsavrseniji cekrk ikad

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Psovao sam čekrk onomad, ne samo moj nego generalno sve musicarske pa da iznesem priču.
Stojim na betonskoj brani širine 40ak cm, iza mene pod uglom od 15ak stepeni vodopad visine oko 7-8 metara a ispred mene vir milina u dužini 25-30m. Bacam suvu 20ak metara, riba udari, cepim kontru, riba je na udici, kreće se levo desno lepo je nategnuta i imam vremena da lepo skupim visak kanapa na cekrk. Krenem nakon toga da je lagano dovlacim čekrkom međutim ona ubrza prema meni u modu turbo, vidim da ne mogu tako brzo da motam i batalim to krenem rukom da navlacim kanap da ne izgubim tenziju. Da imam prostora posao bih i unazad da amortizujem njenu brzinu da stap ostane nategnut sreća pa nisam zaboravio gde stojim. Kako brzo navlacim kanap da bih je zadržao tako nemam vremena da vodim računa dal ga motam i ostaje u ruci ili sve bacam na vodu jednostavno ne razmišljam o tome a trebalo bi. Kanap iza mene povlaci vodopad i tu već kapiram da se pravi mini haos pogotovo sto ima mahovine i mini grančica pa bi tu mogao da se upetlja i ošteti i onda već postajem svestan da sam u problemu pa pažnju umesto na ribu prebacujem na kanap koji odlazi iza mene i vodopad ga povlači i petlja. Naravno posle sekundu dve riba se otkacila ja sam uspeo da skupim kanap pre nego se skroz umrsio na vodopadu i onda počinjem da psujem cekrk bez prenosa, prave ih da koštaju đavo ipo a na nivou su kao pre 100 godina zar niko nije mogao da smisli nešto. Kapiram da stella košta koliko košta milion malih rešenja su u njoj ali cekrk koji se nije promenio u zadnje 30 godina sem cene 10x na gore ne kapiram. Ok ozbiljniji čekrci sa ozbiljnim kočnicama i hermetički zatvorenim sistemom pa i neka bude 300€ ali ne oni su u najboljem slučaju x2, neka ajde da kažemo ultra profi, ali ove za koje ti kočnica maltene i ne treba i koji koštaju 300+ € ja ne kapiram jer je jedina plus stvar tog cekrka sto je odrađen iz jednog komada aluminijuma, jaka mustra. Meni je to smešno. Ispada da je musicarski cekrk nakit, pa neka ga bar prave od zlata, srebra pa neka košta kad već nema idejnih rešenja. Inače znam da ima kineza sa stepenom prenosa i cekrka sa ručkom za automatsko navlacenje ali mislim da su prvi teški a drugi da je teško navlaciti kanap dok je riba na udici i da to ne koristi. Napisah esej ali sam svakako hteo da iznesem svoje mišljenje vezano za cenu čekrka, to je nakit.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Denielson SW nimph posjedujem i nema mane :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.170
Lokacija
Čačak
silvio je napisao(la):
Denielson SW nimph posjedujem i nema mane :tbumb:
Silvio.  Jel to taj sto sam pominjao? Baci fotku plz

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
kosta cca 65e rez paula cca 30e
17b669e5b460f5a15f01a5bac894d586.jpg


Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.170
Lokacija
Čačak
To je taj.... Nasavrseniji cekrk ikad...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Silvio, gdje ima kupit za te pare…? Ja nalazim samo sa jos jednom jedinicom ispred 150-160€...
 
Vrh Dno