Saopstenje clanovima sajta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Još par dana i biće godinu dana postojanja sajta. Lepo, ali ustvari nije. Iz dana u dan iste stvari, iste zablude i prepucavanja koja ne doprinose sajtu. A sad, neki će reći zabole nas za sajt i to je sasvim OK, ali kako je ovo jedini medij koji se specijalizovano bavi mušičarenjem (od svih medija koji postoje), onda po meni razvoj sajta treba da bude pokretač razvoja ovog sporta. Međutim nije, već trenuta situacija, koja egzistira nekoliko meseci odbija ljude.

U čemu je problem. Situacija je veoma jednostava i duboko seže u psihologiju, pogotovu mas-psihologiju. Naime, stvorena je VEŠTAČKA podela, koja nigde u svetu ne postoji, na prave i kvazi mušičare. To se pojavilo i kao takvo mora biti iskorenjeno, kao kancer jer stvara zabludu i lošu atmosferu. Mi kao narod (svi sa Bakana) smo veoma podložni paljenju. Podele su nas dovele tu gde smo. Četnici ili partizani, Partizan ili Zvezda, Sever Jug, Istok, Zapad, nije nego. Kao da nam nije dosta podela, pa smo i u ovom divnom sportu i pasiji morali da tako nešto stvorimo. I kao bure baruta, ta varnica je dovela do ekspolozije. Reči netrpeljivosti, omalovažavanja su se ugnezdile. Ja sam pokušavao da shvatim razloge i misim da sam provalio o čemu se radi. Da li ste nekad raspravljali sa nekim da li je bolji Partizan ili Zvezda (ja na sreću navijam za Železničar iz Niša). Svako smatra da je njegov tim BOLJI, pa tako i ovde se prema nekim ribama kao mušičarskim metama, pojednici odnose sa omalovažavanjem. Neki ih pa dižu u nebesa. Znači vrzino kolo. Epa nijedna riba nije bolja od druge i samim tim mušičar koji ih uspešno lovi nije bolji od drugog.
Ova podela postoji samo na ovom sajtu, ja je nigde nisam pronašao. Englezi kao najzadrtija nacija, lovi šarana. Ej bre šarana. Prave se muve za njega, koje se nalaze u najpoznatijim katalozima. Hardy stavlja na fotografije jaza. Pa što smo mi pametniji. OK možda smo mi najpametniji narod, ali posetite neke varaličarske forume. I šta će te videti??? Da li neko kaže da klen nije varaličarska riba?? Znači samo se mi na ovom sajtu pravimo pametni. I takav odnos bi bio u redu, da ne postoji demokratija. Imate lepo forum za lipljena, za pastrmku, pa pišite ko blesavi. Otvarajte teme, razmenjijete iskustva, predstavljajte muve. Na taj način situacija koja vam smeta se menja u korist onih koji ne vole npr. babušku. Jednostavno, kada posetilac dođe, vidi da je 10 novih tema o pastrmki i lipljenu. Najvažnije je ipak, da shvatite da podele NEMA. Pa ljudi bre, mi smo isti, ista strast nas veže.

Nekoliko puta sam pisao u tome da više nema tupljenja u temama koje za to nisu predviđene. Ako nekog ne zanima šaran, babuška i sl. neka ne piše. Svako pisanje nepotrebnih postova, biće kažnjeno brisanjem istih. I to nije ništa strašno. Ako nekome nije stalo do razvoja sajta, OK njegova stvar, ali postoje ljudi kojima je ovaj sajt bitan.

Što se tiče novih članova i gostiju (koji ne žele ili neće da se registruju) imam da izjavim samo jednu stvar. Opustite se. Veliki broj ljudi ne učestvuje u diskusijma, upravo iz razloga koje sam naveo. Možda postoji neki strah, da će ispasti početnici ili neznalice. Ako imate takav utisak, onda sam ja kao tvorac ovog projekta negde opasno zajebo stvar. Pa, upravo u toj razmeni iskustva, u pitanjima na koje želimo da dobijemo odgovor, leži lepota foruma.

Da rezimiram. Gordijev čvor je Aleksandar presekao i osvojio čitav svet. Neka ovo saopštenje, bude pokretač ljudi na sajtu. Pišite po forumu, pišite članke. Ali svako forumsko đubre biće obrisano. Zajebancije po forumima NEMA. Omalovažavanje i upadanje u temu samo da bi se spamovalo ili tupilo NICHT.
Sa velikom poštovanjem za SVE članove sajta
Dr.lucky

p.s. Ova tema je zaključana, ne želim da se i ovde tupi. Svako ko pročita i želi da nesto napiše, bolje da razmisli o tome malo. Bilo da li se slaže sa mnom ili ne.

Salut!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno