Satelitsko pracenje

V

vaga

Guest
  Skoro mi je jedan prijatelj pokazao vidljivost iz satelita,na kompu naravno.Verovali ili ne posmatrali smo prolaznike i saobracaj kroz glavnu ulicu,ja video i komsiku.Ja mislim da uz neki najprostiji komp program moze da se napravi uspesan ribocuvarski sistem.Interesuje me,sta vi mislite o tome i o ideji da se napravi privatna ribocuvarska sluzba...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Gde? Cime? S kime? Zasto?
Ako je gazada vode privatnik, naravno, to mu je po default-u.
A americke fore "privatnih" vojski i paravojski - moze, ali samo sa odgovarajucim blagoslovima kakve smo gledali proteklih godina. I uputom nadlezne zdravstvene ustanove. I supruginom saglasnoscu za odsustvovanje iz kuce, napismeno.
I odmah da se takvima izda velika plaketa za dalji buduci razvoj srpskog pravosudja. Od strane nadleznog UN tribunala i starzburshke evropske ispostave.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Koliko znam vaga pristup takvim satelititma nije dozvoljen civilima. Live prenos satelita je zabranjen posle 9/11 - kao zbog teroristickih napada. Mozda ste gledali google maps? Ali to nije live?
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Postoji nesto drugo, a to su kamere za nadzor na odasiljacima za signal mobilne telefonije. Secam se da je jedna glupaca na BK televiziji na jutarnjem programu rekla: "A sada satelitski snimak "Mostarske petlje" da vidimo da li ima guzve" :doh:, a to je bila jedna od tih kamera na odasiljcu. Tako nesto je moguce postaviti ali koliko je isplativo, HMMM ???
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
A necujni "Apachi"?
Uostalom, ne vidim da se sve to sto se pominje u prethodnim postovima koristi "napolju" u radu cuvarskih sluzbi.
Kao mentalna gimnastika, sve izneto ne zvuci lose, ali ako opet poslovicno "izmisljamo toplu vodu" a ne primenjujemo tudja uspesna iskustva (jer smo, Bozed, moj, toliko posebni!  :'(), onda avaj!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ima fora i za to. Postoje lazne kamere za prismotru, a znajuci koliko je nas narod paranoican samo pokazes mestanima par kamera, a pored svake okacis i jednu kutiju kao shatro odasiljac posto su satelitski kontrolisane pa niko bre nece smeti reci da pridje ni da se ispisa u nju, a ne nedaj boze ribu da krade :bat:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Kao da mi je neko obrisao prethodni post, pa da ponovim:
Seljaci ce krati po default-u, pa ce se i zaliti sto ne rade, a jos su u garanciji.
To je bila sustina u medjuvremenu nestalog posta.
(Ovo s brisanjem nije lose, uvezbava se kucanje na slepo!)  :hammer: :hammer:
(I naravno, pokazuje sirinu postupajuceg moderatora u pogledu spremnosti da primi kritiku i racionalno je obradi).
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Prismotra sa satelita je realna. Npr. trenutno imam pristup jednom španskom satelitu i mogu da zumiram kamerom lokaciju mobilnog telefona na osnovu broja. Ajde biću drug pa ću vam pustiti da pogledate. Interfejs je na španskom ali lako ćete se snaći. Ukucajte samo broj mobilnog telefona npr. devojke, druga... i videćete gde se oni nalaze u tom trenutku. Broj mora biti u međunarodnom formatu. Link će biti aktivan 24h.

http://www.teapetece.com/moviles
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Dobra fora, mislim da je vrlo primenljivo za problematiku o kojoj ovde diskutujemo.
 
V

vaga

Guest
Ma sasvim realna stvar,nisam strucan ali mislim da je veoma efikasno.Korisnik ribolovackog podrucja moze da zakupi odredjeni tip satelita,pa nisu valjda svi vojni ima valjda i onih koji se upotrebljavaju za civilne potrebe,i dovoljno je napraviti jedan program za komp sa osnovnim parametrima (koordinate gde se nalaze ribolovni tereni a posebno reviri,njihova velicina i sl.),istovremeno formira pri ribolovackim udruzenjima nekoliko interventnih ekipa ribocuvara,komplet opremljenih i spremnih da reaguju na svaku dojavu operatera na kompu.Normalno takve ljude treba adekvatno platiti i nagraditi dodatno,tj. adekvatno stimulisati za obavljanje tog posla ( nesto slicno kao lovci na ucenjene glave na zapadu npr., oni rade posao za platu + dobijaju nagradu za hvatanje ucenjenih lica ).E,tada bi krivolov otisao u hystory... :-X
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Zakup satelita je previše skup. Bolje rešenje je CCTV kamere i daljinska kontrola preko mobilne mreže.
 
V

vaga

Guest
Pozdravljam predlog Jr,mada iskreno nemam pojma o cemu se radi ali se racunam da daje pozitive rezultate... :smoke:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Mislim da je za nadzor krivolova satelitsko pracenje ili preko kamera bilo koje mreze mobtela otprilike isto toliko potrebno kao i navodni zakup izraelskog satelita za potrebe VJ od strane bivseg ministra odbrane Davinica.

Policija kad hoce nadje pocinioce nekog dela i bez satelita i kamera.
Svako selo ima seoskog spijuna, a.k.a. Cvorovica.
Da ribocuvari zaista sluze tome da ulove krivolovca, a i da to hoce, lako bi dosli do podataka mnogo operativnijih od onih sa satelita ili kamera mobtela u real-time vremenu.
Ovako, gledali bi samo uzivo prenos akcije koja bi se zavrsila pre nego sto dodju na lice mesta (a sto se umesto "lice" ne koristi izraz za neki drugi deo tela?).
Da ne govorimo koliko kosta povremeni zakup seoskog spijuna (ili slicnog tracking and intelligence device-a), a koliko bilo kog vida elektronskog pracenja. :hammer:
Ako je, medjutim, tema samo mentalna gimnastika, izvinjavam se sto sam eventualno promasio...
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ljudi evo vam linka da se nagledate svih tokova i voda po Srbiji i svetu.

http://www.wikimapia.org/#lat=43.370702&lon=21.771244&z=17&l=0&m=a&v=2

Imate sliku usca Nisave i J Morave. Najbolji sajt za te stvari
 
Vrh Dno