Savet za bambulu

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Kakav naslov od nekoga ko nikada nije navezao ni jednu muvu :hammer:

Ali jeste pravio varalice :-*

Verovatno vam otkrivam rupu na saksiji ali ko zna mozda nekom pomogne...

Kod svih bambula koje mi je Mix poklonio primetio sam jedan problem. Posle kratkog vremena i 100% amaterske upotrebe (najcesce se da opisati kao kacenje po vrbama :hammer:) telo bambule se razlabavi bez obzira sto ga Mix dodatno uveze koncem. Problem je naravno u superlepku koji Mix koristi.

Elem, praveci varalice i ja sam u pocetku koristio super lepak i ustanovio da drzi dobro samo dok trpi linearnu silu (ti vuces u jednom smeru - riba u suprotnom), cim dodje do torzije - kraj - veza se razlabavljuje. To se verovatno desava meni sa bambulom kad pokusavam da je skinem sa vrbe - cimam levo desno i razlabavim vezu izmedju udice i balze. Kada sam presao na dvokomponetni lepak (epoxy smola + jebem li ga sta) nikada vise nisam imao problem. Jedini nacin da "razlabavim" vezu balze i zice unutar varalice je bio da polomim balzu ili zicu, ma kako maltretirao varalicu.

Stoga bi moj savet bio da se koristi neki dobar dvokomponentni lepak i onda bi upotreba konca bila apsolutno bespotrebna i bambula bi trajala vecno.

Opet ponavljam - to je moje amatersko iskustvo - meni se cini da Mix tih problema nema jer sta god malo, crno napravljeno od balze stavi na stap rezultat je isti :machinegun: :rambo:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Tačno je da je dvokomponentni (epoxy) lepak bolji i treba ga upotrebiti da bi bambula bila trajnija. Međutim, u žurbi, pola sata pred "sudar" sa drugarima, bambulu treba napraviti što brže i zato je super lepak popularniji. Hođe da se rasklacka posle više satne upotrebe, ali ako imate super lepak kod sebe biće dovoljna jedna kap da ponovo bude kao nova.
 
Vrh Dno