Scierra Memento 9ft #4

MilanRadi

Newbie
Učlanjen(a)
07.02.2018.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Pozdrav ljudi! Razmisljam o kupovini stapa iz naslova. Da li je neko imao priliku da ga proba i kakva su iskustva? Relativno sam nov, ne zelim nesto skupo. Jurio bih klena i ponekad pastrmku ako se ukaze prilika. Otvoren sam za predloge drugih stapova u tom cenovnom rangu, do 15k.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Posedujem trojku od osam fita, po meni brutalan stap, ne bih ga dao ni za koje pare. Kontam da nema greske ni sa cetvorkom. Ako ces pecati na manjim rekama tipa Djetinja, Gradac trojka od 8 fita ti je idealna.
 

MilanRadi

Newbie
Učlanjen(a)
07.02.2018.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Razmisljao sam i o toj varijanti, ali plasim se da mi 8ft ne bude kratak a #3 slabasna za npr bambulu za klena. 9ft #6-7 koji imam mi je odlicno posluzio. Sit sam se napecao sa njim, a sad bih da uzmem nesto lakse i kvalitetnije.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Prvi štap koji sam kupio je bio 8’, nisam ga prodao čuvam ga i dan danas njime masem na livadi kada me uhvati nervoza i bez pogovora najlakše mi je sa njim kontrolisati lupove međutim uvek bih dao prednost dužini od 9’ koju sada koristim jer koliko je dobar za suvu još toliko nekada tih 30cm znaci za nimfu, pecam po malom prostoru i nemam problema nikada. Manji štap bih uzeo i imam u planu samo pod uslovom neki staklenac dužine 6’ i da bude samo za suvu i moju dušu.
 

MilanRadi

Newbie
Učlanjen(a)
07.02.2018.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Vodio sam se logikom, ako sam do sada uspesno manevrisao sa 9kom onda je to to. Plus sto bih malo usao u nimfarenje, ako bude prilike za to.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Ako ne bacas preko 15-20m i ako ne vadis svaki put klenove preko kilo i po, klasa tri ti zavrsava svaku suvu pricu.
 

MilanRadi

Newbie
Učlanjen(a)
07.02.2018.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
#3 ima samo 8ft, #4 ima od 9ft
Barem sto se tice ovog modela
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Nemoj da žuriš 1. mart je daleko. Pogledao sam specifikacije na sajtu zaista je deklarisan bar za klasu više, oni za #4 preporucuju liniju 9-11g a to je dosta više. Imaćeš problema da ga upariš sa strunom iste klase jer je ovde ne pola nego i za ceo broj jače. Sačekaj malo verovatno će iskočiti dobar štap na oglasu.
 
Vrh Dno