Scierra Salis #6 ili #7 za bucova na Dunavu?

B. Bagins

Newbie
Učlanjen(a)
17.12.2020.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Šta bi bio bolji izbor za strimerisanje protiv bucova na Dunavu, Scierra Salis #6 ili #7?
Negde pročitah da su ovi štapovi malo i jači nego što su obeleženi, jer su konstruisani za morski ribolov.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ipak 7... Pašće ti napamet da probaš i smuđa otežanim strimera kao i štuku za koju su strimeri ozbiljno veći... na Dunavu si uvek na otvorenom, dunuće severac a bogami dunuće i košava  :D
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Mnogo je lakse sa jacom klasom. Jos ako postoji varijanta 10 ft u ogromnoj si prednosti u odnosu na slabiji kraci stap.
Moglo bi da se posmatra ovako... mozes u lov sa prackom a mozes i sa puskom...
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
7 ti je ok. Mada sam ja vise za Scierra Memento nego za Salis. Ne znam koja je razlika u ceni ali Memento ti je mnogo bolji. Pitas u Carpologiji ako ga tu nemaju da li ga ima negde u Srbiji po radnjama pa ti oni poruce. Stigne za dan dva.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Razlika u ceni ti je 3000 din, s tim sto Memento sedmica je od 10 fita. Sto bi Sasats rekao, velika prednost...
 

B. Bagins

Newbie
Učlanjen(a)
17.12.2020.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Hvala vam momci na savetima!
Mene iskreno brine to sto kažu da je salis #6ca skoro kao 7 jacine a #7ca da je bliže jacini 8. Pa sam zbog toga pitao, da mi prejak stap ne ubije onu draž bacanja mušičarcem... Al verujem da i ta #7ca ima "dušu" iako je za nijansu jača...
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.141
Broj reagovanja
112
Lokacija
Kruševac
Ne verujem da je jaca, mozda je ostrija. A stapovi duzine 10 fita nisu bacacki.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
ivke037 je napisao(la):
Ne verujem da je jaca, mozda je ostrija. A stapovi duzine 10 fita nisu bacacki.
Ivke kako nisu? Pa lakse i dalje izbacujem sa sedmicom od 10 fita nego sa kracim stapom...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
smoker13 je napisao(la):
Pa lakse i dalje izbacujem sa sedmicom od 10 fita nego sa kracim stapom...
iz istog razloga koristim svic klase sest od 11ft sa kanapom klase 8. Neuporedivo lakse pecam . Iz dva lagana poteza strimer je na preko 20 metara . Vetar nije opste problem . Posto vecinu ulova ostvarim na daljini do 20m mogu bukvalno da se vratim u zonu ocekivanja ulova sa jednim laznim zabacajem.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Slazem se, plus je dosta lakse kad sam do butina u vodi.
 

B. Bagins

Newbie
Učlanjen(a)
17.12.2020.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Ipak 7... Pašće ti napamet da probaš i smuđa otežanim strimera kao i štuku za koju su strimeri ozbiljno veći... na Dunavu si uvek na otvorenom, dunuće severac a bogami dunuće i košava :D
A ako bih se odrekao štuke i smuđa, ( a iskreno pomislio sam i na njih 😀) znači samo bucov, da li bih nešto više dobio sa #7com u odnosu na slabiji?
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Ja sa sedmicom pecam smudja, stuku, bucova i basa ponekad. Jaci nemam i ne treba mi.
 

B. Bagins

Newbie
Učlanjen(a)
17.12.2020.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Ja sa sedmicom pecam smudja, stuku, bucova i basa ponekad. Jaci nemam i ne treba mi.
Skontao sam po vašim odgovorima da bi mi najviše odgovarao štap klase # 7, ali mi je jedan fb frend koji je imao salis #5cu rekao da je to ustvari brza 6 ica...i tako redom... Pa sam kontao tu što gledam da uzmem #6 icu je brza 7 ica... Zato me odbija/plaši da mi salis #7 (koji ispada kao redovna 8 ica) ne bude prejak za bucova.
Nekako me privlači ideja ribolova sa što lakšom opremom.
Neko će možda sad reći da može i sa lakšom na bucova a verujem i da može.. Al reko neka zlatna sredina.
Nov sam u svemu ovome pa možda i grešim, al pomažu mi vaši odgovori da napravim jasniju sliku u glavi šta mi je potrebno.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Jbg, skontaces vremenom sta ti odgovara, kupovaces i prodavaces stapove dok ne nadjes koji stap ti lezi. To je neminovno, svi su to prosli.
 
Vrh Dno