Scierra TX2

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ima li tko od vas iskustva sa ovim čekrkom? Meni igleda fantastično i vrlo praktično. Dizajn je extra, posebno ovaj regulator kočnice.

tx2_ambience.jpg

tx2_detail.jpg


http://www.scierra.com/?product=261
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Seb,ja sam za vikend bio u Zagrebu i otišao do prodavnice u Donjem Stupniku.Oni između mnogih mušičarskih firmi(Hardy,Greys) imaju dosta scierinih proizvoda.U vitrinama drže te čekrke,čak i kompletnu ponudu čekrka sam vidio kod njih.Mislim na ove sa sajta Sciere.Mogu ti samo reći da me dizajn oduševio.Nisam pecao s njima da bih dao neke konkretnije tvrdnje,ali imaju lijep zvuk.Kad odem sljedeći put,pogledat ću ih malo bolje,pa šaljem detaljniji izvještaj.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
puno hvala zeko a kada kažeš lep zvuk....mmmmmmmmmmm to je ono što je kod mene skoro presudno pri kupovanju čekrka.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
sebastian je napisao(la):
puno hvala zeko a kada kažeš lep zvuk....mmmmmmmmmmm to je ono što je kod mene skoro presudno pri kupovanju čekrka.
Kad smo već kod zvuka - ja preferiram bešumne ili one koji imaju samo tih zvuk pri izvlačenju strune. Nervira me kada namotavam, a on svira :)
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ma kad svira nije strasno, ali kad zvuci kao los prijem na dugim talasima, najezis se. Neko srednje resenje, narocito ako su jacina i visina zvuka prijatni, je ono kod cekrka sa lezajem koji se cuje samo kod drila, dok je retrieve besuman. Zeko, pored fenomenologije (lepa, lagana i prijatnog zvuka, svi kvaliteti za dobru suprugu), ne bi bilo lose da nam malo pogledas i strukturu te Scierra-e: je li sve klasicno za LA,. ili ima i nekih inovacija? Na njihovom sajtu osim nekog tzv. "rim drag control" koji je kao extra super odlican nema nikakvog blizeg objasnjenja, a ni fotke, sve je slikano sa strane kucista cekrka, odlicna fora za zastitu od konkurencije, ako se ima sta stititi...
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Moram se prvi put ne složiti s Peđom,nažalost.Lepa i prijatnog zvuka da,ali lagana žena ...JOJ.To i nije žena.Već se ježim kad pomislim da kraj sebe (120kg,bivši rvač) vidim neku snajku od 50.Neke stvari baš mi ne leže,jbg.Ma mora da ima atribute,kao i razlog zašto je tu.
Što se tiče predstavljanja čekrka,tu nema problema.U dobrim sam odnosima s gazdaricom,pa ću ih detaljno islikati,pa ih onda vi analizirajte.Ono što sa sigurnošću mogu da tvrdim je da im je sound kao kod mojih Greys platinuma,tih i umirujući.Dugo ja već gledam i pregledam te čekrke i izgleda da je sreća što nikad nemam dovoljno keša,jer kad završim s kupovinom sitnica,mogu samo da ih gledam.
A da su lepe,nema razgovora,jesu.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Dakle, eko, mislio sam mentalno lagana, a fizicka kostitucija je sekundarna stvar i ne pravim pitane samo ako je skladna; i 50 kg lepo spakovano moze cuda da stvori.  ;) Mada, svakako, nisam bas kategorija kao i ti i potpuno shvata, sta si hteo da kazes. Posebno me raduje tvoj dobar odnos sa gazadricom  :D i mogucnost da vidimo masinicu.

 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Pa jest,npr. Selma Hayek...A što se tiče Sciere,moja mogućnost se svodi na slikanje i objavljivanje slika,ako mi pomogne drug,pošto to meni baš ne ide.Neke komentare,pogotovo stručne,molim vass da ne očekujete od mene,nije mi fah.Pogotovo oko toga šta je teško a šta lako.A s gazdaricom ćemo lako...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ova Scierrina lepotica košta 402,13 €...  :'(  o njoj trenutno ne mogu ni maštati a kamoli šparati  :'(
iskreno sam se nadao manjoj ceni :(

http://www.anglingclassics.co.uk/Scierra_TX2_Fly_Reels_.html
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Sto se Scierra tice odlepio sam gledajuci sjta o njihovim stapovima
Mnogo mi se dopadaju
 
Vrh Dno