Sedž sa tijelom od šenila SBS

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Ovu muvu vrlo rado koristim u mesecu maju i junu na Limu. Prošle sezone u par izlazaka na Lim skoro da mi druga muva nije ni trebala. Lipljeni su je vrlo agresivno uzimali tako da je redovno pean bio od koristi.
Dosta često koristim sedževe urađene na ovaj način samo sa raznim bojama šenila za tijelo, tako da u kutiji treba imati i par nijansi braon boje ove muve.
Od materijala koristio sam udice TMC 2487 u veličini 16, osnovni konac braon boje debljine 8/0, zeleni šenil za tijelo muve, Select Blend dabing od Sava Martinovića, CDC, Srneća dlaka, Hares mask dabing Savo Martinović.

1oosia.jpg


Udicu postavimo u stegu i vežemo početni čvor koncem.

2ewicco.jpg


Jedan kraj šenila spržimo plamenom upaljača a drugi kraj postavljamo na udicu i učvrstimo koncem.

vglqwy.jpg



Kada dobro namotajima konca učvrstimo šenil na udici višak odsečemo koji se nalazi kod ušice udice.

vz7azr.jpg


Iglom razdvojimo osnovni konac i između niti umetnemo zeleni svetlucavi dabing (Select Blend-Savo Martinović), upredemo oko konca i namotamo preko namotaja konca kojim smo pričvrstili šenil za udicu.

123lhk5.jpg



Postavljamo CDC pero koje će imitirati krila

2lsd3tf.jpg


Preko CDC pera postavljamo snopić srneće dlake čije smo vrhove predhodno poravnjali u hair stacker. Kada ih sa par namotaja konca učvrstimo višak odsečemo.

27yq1aw.jpg



Iglom razdvojimo osnovni konac i između niti umetnemo dabing (Hares mask-Savo Martinović ) koji će nam imitirati grudi i nožice mušice. Nakon toga vežemo završni čvor i muva je gotova.

2emo8qh.jpg


30c1smw.jpg
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
http://www.timeflyfishing.com/prodavnica/body-materials/hends-chenille-5mm


Olive
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Hvala momci.
Maricu, ovaj shenil kao i neke druge dobio sam od prijatelja iz Svedske, debljine je nekih 2-3 mm.
 
Vrh Dno