Shimano Biocraft

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Probaj novi,pa mi reci kakav je.A što se tiče SA struna,u potpunosti se slažem s tobom.Imam jednu,dt5,i prezadovoljan sam.Poručio sam još jednu,dt3.Njihov kvalitet uopšte nije sporan.Čitav ovaj slučaj se vodi samo zbog toga što shimano košta 25€,a sve ostale su daleko skuplje.A u potpunosti zadovoljava prosječnog domaćeg mušičara.Još jednom,model je xta.Kad mi stigne dt4,javit ću vam kakva je ona
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.139
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Dobro, sto se tiče cene, to stoji, mada sam ja uzeo SA u Kanadi za 35 evra. Najveća prednost tog konca je AST (Advanced Shooting Technology) sloj. U praksi to znači da samo konac dodaje jos 3-4 metra (uporedni test sa RT i nekim Hardy-iem).
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Cijena je i bila osnovni pokretač ovog topica.Upravo sam razgovarao s dobavljačem tih shimano struna.Uskoro će stići i dt3.Ona se razlikuje po boji,a o karakteristikama ću kad stigne,jer mislim da su niže klase mnogo interesantnije za nas.
A ti si sretan kad imaš vezu iz kanade.Mene SA ovdje košta 55€.Ali ,uzet ću je kad stigne svakako.Poručio sam Mastery seriju,trout verziju.Više i o njoj kad stigne.Nadam se da će uskoro.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.139
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Moje mišljenje je da vredi dati 30 evra više. Mogu još da ti dam savet da uzmeš Mastery GPX seriju (General Purpouse). Ne mogu sad tačno da se setim, ali kad sam čitao k-ke za trout seriju, nisam uopšte bio oduševljen dimenzijama. Svakako proveri pre kupovine.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Samo da se nadovežem na moje pitanje o mušičarskim štapovima...Upravo sam dobio strunu wf6i,koju su mi preporučili za more.Struna je skroz providna i navodno je intermedija,sporo tonuća.Da li to odgovara morskom ribolovu ili služi samo za lov štuke i ostali vid wwff?Treba li napomenuti da je struna shimano xta?
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
34
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Dobro, sto se tiče cene, to stoji, mada sam ja uzeo SA u Kanadi za 35 evra. Najveća prednost tog konca je AST (Advanced Shooting Technology) sloj. U praksi to znači da samo konac dodaje jos 3-4 metra (uporedni test sa RT i nekim Hardy-iem).  citat
- kolega Jr , sta znaci ovo, da li se  sa  strunom sa ultra 4   postizu dalji zabacaji za ovoliko metara, nije mi jasno, pokusacu da experimentisem ovih dana, da vidimo tu Salovu  strunicu.
pozdrav!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ne nasedaj na te trikove proizvodjaca tipa "AST dodaje 3-4m", previse je smesno i neozbiljno. Ultra4 je odlicna univerzalna struna...
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.139
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Uf, ovo bilo još 2007e.... U pravu je Simpson, sve te AST, XST, SFT zezalice imaju neku ulogu ali ako je štap dobro uparen sa strunom, dodatnih 3-4m dolaze samo kao rezultat vežbanja/usavršavanja bacanja. E sad, u vreme ovog posta, tačno je da sam dalje izbacvao sa Ultra4 ali razlog tome je što mi je prethodna struna bila neki krš a i mnogo bolje je legla na štap od ostalih koje smo tad testirali. U svakom slučaju, vrlo dobar konac.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ahaha ali je smesno citati stare postove, kad vidim pitanja preturim se od smeha :D Pogledaj Zekine postove u ovoj temi, ko bi tada pomislio da ce da bude instruktor i to dobar instruktor :)
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
34
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
hvala, blizi ste informacijama, da se uzdam u svoje znanje i XP 586-4, plus pomenuta SA struna, a dobro je sto je i padala kisa, da se nisam pretrgao a zakljucaka nigde. Trazim ULTRA 4 strune i danas ih u katalogu SA nema, nasi trgovci uvek daju staru robu, sta cu kad nisam u krugu sa novijim ljudima, greske se placaju, no mozda budem i zadovoljan jer se poredim sam sa sobom!
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Ima li neko ribolovno bacackog iskustva sa ovim kanapima?
WF me znima 4# za stap 3# Ross FC 386 da mu ne bude teska?
DT cisto osnovne info da nije totalni raspad posle par pecanja ili da nenormalno kochi kroz sprovodnike ili tako neki extrem,sve ostalo kompenzujem na iskustvo i znanje :D
 

Prilozi

  • bc ax wf 4.JPG
    bc ax wf 4.JPG
    142,6 KB · Pregleda: 239
  • bc ax.JPG
    bc ax.JPG
    169,6 KB · Pregleda: 263

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ja sam koristio dt 4 i mogu da ti kazem da sam uzimjuci u obzir cenu oko 2000 din sam ga platio pre 4-5 godina, prezadovoljan..... Kanap je na mestu skroz, koristio sam ga 2-3 sezone kada sam najvise pecao, vukao sam ga po svim vodama i nije mrdnuo.... Onda sam ga drzao na nekom starom cekrku da bi opet pre 20- ak dana na Studenici sa njim bacao sasvim solidno...... Ozbiljno razmisljam da se vratim na taj konac......
 
Vrh Dno