SIPSKA BARA I DUNAV

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ove slike sam uslikao juce na poslu,Dunav je jos uvek zamucen i veliki,ali krajem proleca i pocetkom leta ovaj deo reke postaje najlepse mesto za musicarenje u okolini Kladova.Tada Dunav dobije skoro tirkiznu boju ogledajuci nebo,i na lepoti mu mogu pozavideti i neke reke zvucnije lepote.Ne kaze se dzabe da je leti Dunav ovde kao more.
          Na ovom delu je Dunav prilicno plitak,pa je idealan za musicarenje bucova,koga ovde ima u izobilju.Secam se pre par godina, kada je prijatelj mog prijatelja(obojica strastveni varalicari)dosao iz Kragujevca i trazio da ga odvedem na neko dobro mesto za varalicarenje.Inace covek je prosao Srbiju uzduz i popreko sa stapom,ali ono sto mu se desilo tog dana nikada nije doziveo.Vreme je bilo idealno za bucova,jurio je ceo dan celom duzinom obale,bilo je kapitalnih riba koje su u obalu ulazile u silini naleta.Milan,prijatelj iz KG.,nije mogao da veruje,bacao je ceo dan kao sumanut,bez udarca.Coveku je bucov toliko poljuljao ribolovacko samopouzdanje da je sledeceg dana pre povratka kuci svratio na jos pola sata samo da proba jos jedanput.Opet bez uspeha.Jednostavno,toliko bele ribe zna da udje u obalu,da bucov ni u najvecem ludilu ne trosi energiju da napadne bilo sta drugo do belice,plus mala i bistra voda.Ali dodje period kada bele nema ni za lek,onda ribolovac obavezno mora da bude ovde.
            Tu je i Sipska bara,uvala koju Dunav snabdeva vodom,bogata svom recnom ribom.Posebno se dobro lovi stuka,bodorka,linjak,i ostala bela riba.Tu planiram da probam stuku strimerom cim se vodostaj stabilizuje.
            Na jednoj od slika vidi se i ostrvo koje je omiljena meta ribolovaca sa camcem.Ljudi koji idu za somom,smudjem,pricaju da oko ostrva(plitko je kao na obali a na pola Dunava)ima svih vrsta riba,ali kapitalnih razmera.Zelja mi je da tamo odem camcem i musicarcem.
              Eto to su neka favorizovana mesta u blizini Kladova na kojima se moze dobro pecati musicom.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas sam prošetao sa mušičarskim štapom i strimerima za štuku Dunavom u blizini Kladova.Mesta na kojima je nekada vrvelo od štuke danas su prilično osiromašena ribom,a jedan od bitnijih razloga je krivolov mrežama.Bacao sam na nekoliko obećavajućih mesta,pored velikih pojaseva trave,ali uzalud.Ostalo mi je samo da uslikam nekoliko fotografija!
 

Prilozi

  • Dunavska strana1.jpg
    Dunavska strana1.jpg
    136,8 KB · Pregleda: 333
  • marina1.jpg
    marina1.jpg
    121,7 KB · Pregleda: 326
  • Rumunija u magli.jpg
    Rumunija u magli.jpg
    77,6 KB · Pregleda: 358

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Hidroelektrana Đerdap,leva strana naša,desna rumunska!Našom stranom se ispod prevodnice spušta kej u dužini od dva kilometra!Dva kilometra vrhunske vode,prelepih limana i brzaka koji se smenjuju na svakih desetak metara!Riblji fond raznolik i pored sistematskog izlovljavanja raznim krivolovnim tehnikama,doduše,zadnjih nekoliko godina u manjim okvirima zbog ribočuvarske službe nacionalnog parka!Ovde ima svih vrsta riba dunavskog sliva,osim morune,ali nije iznenađenje da se uhvate kapitalni primerci  zaboravljenih vrsta riba!Devedesetih godina prošlog veka ovde je razbijan smuđ u ogromnim količinama,a somovski kapacitet je neprevaziđen.Od riba koje su zanimljive za nas mušičare tu su ogromni bucovi,veliki smuđevi,kapitalni skobalji,protfiši, potočna pastrmka je česta ispod same prevodnice(gde je inače zabranjen ribolov),sabljar je čest stanovnik ovih voda,babuške nema jer je previše jak tok...
Ipak,bucov i smuđ su prioritetni mušičarski plen na ovom potezu!Godinama nisam dolazio ovde zbog posebne dozvole koja je naplaćivana,a i zbog mnogih drugih faktora kao što su mreže u samoj obali i mnoge druge neugodnosti!Ove godine,pak,nameravam da provedem veliki deo ribolovne sezone upravo na ovom delu Dunava,a ovo je i deo na kome ću ugostiti svakoga ko je željan da se okuša sa kapitalnim ribama koje se mogu loviti na mušicu!
 

Prilozi

  • bucovski raj.jpg
    bucovski raj.jpg
    329,3 KB · Pregleda: 319

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
zavidim nema sta  :drool: :drool: :drool: :drool: :drool:,mogu misliti samo kakkav je cirkus kad riba radi plus ne znas sta mozes upecati,voleo bih da posetim taj deo...............
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e da znaš da bi i ja voleo da posetim to mesto i to da sam tamo več u 3h ujutro...tada se uglavnom smuđ na Dunavu lovi jakooo lepo. Radio sam to nekoliko godina skoro svaki dan na Dunavu. Onda posle 4h posustaje i počinje da se baca svakojaka riba, mnoge su aktivne i spremne za klopu, u cik zore se vide i prelepi vretenasti divlji dunavski šarani kako iskaču kao delfini. Tada več tamo do nekih max 10h radi bucov ko' lud (uglavnom) pa onda popodne od 2h počinje opet tu i tamo neki da drmne po kederima a neku raubuju skoro ceo dan dok ne padne mrak...ređe sam doživio da radi i noću a neki su ga znali loviti baš noću i to komadine. ... ma da ne trućkam previše  :D :D treba tamo otići kod zvezdana pa se oprobati. Eto, meni je malo falilo prošle godine ali najdalje što sam došo je bio ušće DTD. Ko zna, možda budemo lovili zajendo na tim terenima, jednog dana.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
kad krenes ja te cekam na naplatnoj u srem mitrovici i idemo kod zvezdana u goste :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:,ako nas ne prima snacicemo se :D :D :D :D
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Živi bili pa se videli,svako je dobrodošao,posebno sada kad važi dozvola,do sada nisam želeo da idem tamo,osim jednom kad smo otišli Milanče i ja na sat vremena na crnjaka :-X,ali ove godine ta mesta su prioritet.Oni koji se sećaju Dunava pre hidroelektrane kažu da je taj potez od 2km najsličniji nekadašnjoj snazi vode!Ribe ima u izobilju i pored velike ribokrađe koja se uglavnom odvija dalje od obale,tako da je taj priobalni deo koliko-toliko očuvan!
Sećam se kada sam kao dete tamo odlazio sa ocem kakve su se ribe lovile.Ove godine se nadam lepim ulovima sa ovog dela Dunava a spremam se da ugostim svakoga ko je rad da mušičari sa mnom!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja sam u poziciji da ne mogu da obečajem ali svakako sam zainteresiran... :yeswink:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
:tbumb: Bogamu pa To može biti jedan lep bucovski okršaj  8)

 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Gle poziciju ,pretpostavljam da ovde nesme ni da se prismrdi  :'(

 

Prilozi

  • DUNNAV.JPG
    DUNNAV.JPG
    57,5 KB · Pregleda: 338

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Šone je napisao(la):
Gle poziciju ,pretpostavljam da ovde nesme ni da se prismrdi  :'(
Ha,to je kraj prevodnice sa naše strane,inače mesto rezervisano za određen broj elektranskih radnika svih proteklih godina,odatle,a i sa obalnog zida su godinama secali ribu.Za veliki broj tih ljudi plata je,koja je bogovska,bila samo džeparac.Ipak,zadnje dve godine su im stali na rep,sve je pokriveno kamerama,tako da nema vrdanja,posebno u radno vreme,što je ,inače,bila poslastica za najveći broj radnika.Opijanje i ribolov u sred radnog vremena!Srbija baki!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Inače,to mesto koje si označio je na nekih 300.metara od obale,a tu su se pre petnaestak godina podavili alasi koji su se vezali upravo za taj bedem oglušujući se o alarmiranje ljudi sa komandnog mosta koji su ih upozoravali na otvaranje prevodnice.Kažu da su u trenu nestali!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oh, kakve ribice plivaju na toj vodi  ::)  :drool:

Zvezdan, od srca ti želim žestoke ribe na štapu!
 
Vrh Dno