Šišanje i češljanje strimera

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pokrećem ovu temu jer se več neko vreme bavim/igram šišanjem i češljanjem strimera bunkerastih strimera vezanih Hi-Tie tehnikom ili Hollow tehnikom.
Prvo sam sledio neke instrukcije i dok sam radio strimere sa dve boje sve je blo prosto ko pasulj. Kada sam hteo da mešam više boja  prvo je trebalo dobiti osečaj koliko materijala koristiti za svaku boju i onda kada bi došlo do šišanja bi se ispostabilo da se jedan deo mora ošišati toliko da se boje ne bi više pokazale kako je bilo zamišljeno a da bi se pri tom dobio željen riboliki oblik. Tako sam počeo da razčešljavam strimer malo na drugačiji način. Prvo bi ga razčešljao po boku i ošišao samo određeni deo materijala da bi dobio pravi oblik. Ostatak, leđni deo koji isto želim da se vidi  približno do kraja repa tj. da nije previše ošišan sam posebno stanjio a ne ošišao. Da bi to bilu pod vodom uz telo a ne da štrlji sam počeo sa drugačijim češljanjem. Ja sam to nazvao "učešljavanje". Taj leđni deo sam poče češljati ne sa bočne nego sa gornje strane skroz dok se taj deomaterijalau toj boji ne bi učešljao u ostatak materijala druge boje ispod sebe. Posle se to još malo šišne i dobije se nešto ovako. Tako sam i ovaj žuti sa donje strane učešljao u beli i dobije se lep prelaz žute u belu boju. Isto tako na leđima smeđe u maslinastu a maslinasta u plavu.


Tako je i ovaj urađen, crni materijal sa gornje leđne strane je učešljan u smeđi http://www.musicarenje.org/galerija/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=9426&g2_serialNumber=2&g2_GALLERYSID=377b5b84cda076e79d1ff9f96b80b926
 

Prilozi

  • on waddingtin shank.jpg
    on waddingtin shank.jpg
    54,6 KB · Pregleda: 323

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja ponekad,kad je više boja u igri,raščešljam nakon vezivanja tako da se neke boje pomešaju,uglavnom gornji deo strimera,donji volim da je svetlijih boja,pa tek onda šišam.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to je isto dobra fora, čini mi se bolja od ove moje metode.  :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam u početku strimer šišao malim makazama,onim koje koristim u toku vezivanja,međutim,od kada sam gledao čika Puljizija :doh: prešao sam na makaze sa dugačkim sečicama.Posebno su dobre za sečenje kad se prave ovi bunkeri, jer se jednim zasecanjem formira oblik od repa do glave,dok se manjim makazama to ne radi toliko precizno.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
zvezdan je napisao(la):
prešao sam na makaze sa dugačkim sečicama.Posebno su dobre za sečenje kad se prave ovi bunkeri, jer se jednim zasecanjem formira oblik od repa do glave,dok se manjim makazama to ne radi toliko precizno.
E to ......  :tbumb:

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
I ja sam prvih par takvih seckao makazicama a onda se setio da imam dugačke frizerske  :D to kao kroz putar ide. Ponekada koristim i velike oštre za papir i to je isto dobro za one xxl strimere.

Sada u zadnje vreme probavam neke druge fore da bi oblikovao srimer ali ne kako to radi EP. Malo više mi se dopadaju Stevine i Bobove fore mada je EP isto sasvim dobar...sve ovisi šta se želi postići.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Konačno sam pronašao dovoljno kvalitetne makaze sa dugim i tankim sečicama,sa kojima je sečenje i formiranje siluete mačiji kašalj!
 
Vrh Dno