Siva studenička - Mitin vrabac

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo za Seba i ostale, ovo je jedna od najjednostavnijih muva na koju sam najviše lovio na Studenici!!!
Originalni recept :)
Udica: Cormoran Carbon CGS 71-9700B size 8-12 (na slici je No8) (kladim se da je niko osim mene više nema!)
Osnovni konac: industrijski debeli crni pa raspleten na 3 niti od kojih se jedna koristi za motanje, a druge dve za rebra!
Telo: svetlosiva vunica od starog džempera
Rebra: crni konac, vidi pod "osnovni konac"
Rep: 10-tak isperaka iz grudi zlatnog fazana. Tako mnogo da bi što duže trajao - i pored toga ova na slici nema ništa više!!!
Noge: domaći crveni petao, gusto namotan

Sa srećom! Iz nekog meni nepoznatog razloga na Studenici je ova muva UVEK hvatala, čak bolje od svih tadašnjih favorita (kočijaš, Hardy's favourite, Wickham's fancy, profesor, beli moljac,...) Ova sa slike je uhvatila tu veliku gradačku pastrmku i zbog toga je sačuvana. Rep joj je pojeden, a i sama je ojađena. Ne znam da li se vidi da je povelika!!!
P.S. Na monitoru od 17 incha prva slika trebala bi da bude u prirodnoj veličini, raspon hakla je 3 cm, dužina tela oko 2,5 a sa repom ima preko 4 cm!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@ Mito, mnogo hvala da si podelio ovo s nama...ovo sada shvati kao kompliment: več drugo vrmena me neka ružna muva nije tako oduševila i ulila poverenje u lovnost ko' ovaj tvoj "vrabac". Tolika jednostavnost i sva njena ružnoča koja je nastala zbog zuba potočara... :tbumb:  :respect1: Odmah sam morao da sednem i da smotam jednu  :) Koristio sam isto svetlo sivu vunicu koju koristim za killer buga (sa takvom sivom vunicom sam imao izuzetan uspeh u lovu killerom - lipci, pajke, klenovi, potočne mrenice...). Sada je ta vunica našla mesto i na ovom tvom vrapcu  :yeswink: Petaosmeđi Whiting  :) Rebra isto industriski debeo crni konac a rep od fazana u boji koju ja ne mogu odrediti (recimo neki mix bež+bela kava  :'( ali meni se mnogo dopada :D).
Evo slike tog repa i mitinog vrapca ili ti sive studeničke koju sam malo pre smotao. Možda nije kao original, jer ni ne znam kakav je original tek navezan, imamo sliku penizionisane muve, veterana.  :) Mito bekrijo, jesam li blizu originalu?  :) Jesam li dužinu repa potrefio ili je i to predugačko? Ova nija tako duga ko tvoja, svega 2,6cm je duga. Thorax bi trebao biti još za 1mm širi ali i ovako je ok. Nemam više tako dugih udica, ali čim nabavim ima da uradim par "mitinih vrabaca" u dužino od 4-5cm.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mr.Zakula je napisao(la):
Seb,boja ovog fazana moze da bude Ginger ili Sandy!
bravo žak,bit če to drugo (Sandy) jer za Ginger je malo prebledo. Imam ginger biots pa sam uspoređivao. Ovaj fazan je odličan za stare i jednostavne imitacije velike majske (nimfe...). Evo iskopao sam jednu udicu taman #2  :D za veliku "sivu studeničku" (mitinog vrabca).
 
Z

Zakula

Guest
U pravu si Seb...Ginger ima malo jachi volumen.Mada,Light Ginger je slichan.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Verujem da je lovna samo tako , ali veruj da mi je das nebi je izvadio iz kutije.  :smoke:
Mito , mozda je ipak presudjivala prezentacija. Znas ono - u ruke Mandusica Vuka svaka muva bice ubojita.
Dali postoji neka slicnost izmedju Vrapca i trenutnih rojenja (onda kada ova muva lovi)?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Pa nisam ni ja blesav pa da mislim da je ta muva sa slike lepa :doh: Ali tog dana riba je radila očajno, svi su bacali neke minijaturne muve (pa i ja), i kada sam se umorio, obnevideo i probao sve što je licilo, ja stavim najveću i najružniju iz kutije da se bar ne bi zamarao piljeći u 18-ticu! I tras!!!
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.117
Broj reagovanja
943
A Milanče ja imam veoma dobra odnosno odlična iskustva s ovakvim mušicama samo što za noge koristim lugasto (sivo) pero pjetla a trup je ili sivkasta vuna ili pak kudelja. Rebra trula višnja, tamno siva, braon. Mislim da ti ovo sa repom i nema neke posebne važnosti tvrdim da će muha biti lovna i bez repa. Ali u osnovi muha je ista vrabac vrabac. Vjerovao ili ne lipljan mi je uzimao ovakvu muhu na veličini 4 i 6 na nizvodno zabacivanje pa lagano povlačenje uz vodu na rubovima brzaka rijeka Gvožđanka od koje nakon sastavaka sa Dragačom nastaje rijeka Fojnica lijeva pritoka Bosne u koju se ulijeva u Visokom središnja Bosna.
 
Vrh Dno