skino' sam im osmeh s lica

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Još nisam završio sa ribolovom danas ali sada dok malo odmaram i nešto pojedem da podelim sa vama jednu pričicu. Prvo, izlazak na jezero pre ovoga je bilo katastrofa, nizak tlak i tako to....danas e danas beše poubavo dopodne.
Dižeme se u pola šest ujutro i još uvek mrak. Polako se spremim i izađem iz kuće. Zrak/vazduh je bio hladan i oštar i u zraku se osetio miris snega a kako i ne bi kada je pao na neke vrhove planina. Polako se peške spustim do jezera i sednem na prvu klupu pod nončnom svetiljkom da bi si pripremio pribor za akciju. Vidim dva varaličara kako polako prilaze češljajuči teren varalicama. Nema šta dečki bacaju ko pravi, obučen sve u slogu, držanje pravo...blablabla...ako, neka uživaju i oni. Ja si mislim, ajde da stavim redhead zonkera dok je još tako tamno + oblačno. Polako se ostanem sa klupe i zaputim se na mesto na kojem su ova dvojica maločas češljala. Pozdravim ih i oni meni uzvrate pozdravom. Jedan je pogledao kakav štap nosim i blago se nasmejao. Posle kada sam se malo odmakao čuo sam kako zbijaju šalu na moj račun. Približio sam se jednim lokvanjima koje sam več pre koji dan osmatrao  ;) Prvi zabačaj i ništa. Primetio sam nekakvo kretanje pored lopoča i brzo još dok nisam izvadio strimera uradim roll cast i izbacim svega 10m špage što je za mene bilo sasvim dovoljno  :D, još jedan meni dobro poznat raub je bio blizu tih lokvanja i zano sam da je teta štuja u pitanju. U tim trenucima sam čuo onu dvojicu kako se i dalje potiho cerekaju. Em što sam čuo da govore o meni i tek su se raspričali i počeli cerekati kada su videli kako ja pokušavam da ulovim štuku. I dok su oni brbljali ja sam na mestu koje su oni prečešljali pustio strimeru da malo tone, počinjem da ga povlačim, i opet puštam da tone kao jig varijanta. To je bas onaj crveno beli zonker od sinoc sto sam ga vezao i postavio ma forum. Kada tone tone glavom prema dole. I tako par puta sam jos polako povlacio sa kratkim cimajima....i buuum. Zgrabila ga je! Znao sam da je tu, pre par dana sam ju viđao i sada ovima pred nosom  :D iz drugog zabačaja ju dobijam  :D :D :D. Pošto sam bio blizu svetiljke ovi su mogli da vide kako mi se štap svija, a vala čuli su i kako čekrk svira. Namerno sam malo više pustio ovoj štuji da izvlači špagu da malo golicnem uši onima varaličarima što su mi se malo čas smejali. Kada je iskočila i zalupala po vodi pokazala se je u svoj svojoj dužini/veličini. A oni tamo su samo stajali na mestu i gledali. Nisu se ni pomakli niti reč prozborili. Hehe  :D skino' sam im onaj osmeh s lica.  :lol: Lepo sam se na brzaka slikao. Oni su nesto oceli da mrmljaju između sebe a u međuvremenu naiđoše tri turistice (kineskinje) sve oduševljene videvši moj ulov.  A ove sada žele da se slikaju pored vode sa mojim štapom.   Prvo jedna, pa druga pa treća. Meni sve na smeh  :D :doh: Pa onda nešto na kinesko engleskom traže da ja njih slikam, pa onda one među sobom se smijulje pa sada ova jedna starija tera ovu najmlađu da se slika sa mnom  :doh: :D ona, dvojica su još kratko to gledali i  pokupiše se i više ih ceo dan nisam video na jezeru. Posle su pale još dve štukice od 55 i 58cm. Ali njih nisam slikao jer takvih imam več slikanih dosta. Onda sam još malo probao druge zonkere i polako je več dobro svanuo dan. Počeli su i klenovi da se pokazuju a meni zapasalo da uzmem malo moju četvorku i da se igram malo klenovima i crvenperkama. Ulovio sam od svega po pet šest komada. Onako opušteno sav zadovoljan sam se šetkao pored obale i tražio krupnije klenove. Opet kinezi  :D :D a odmah i švabe. Švae pristojni kulturni, pitaju za dozvolu ako smeju gledati kako lovim. Ja naavno opet prijazan. Vidm polako čovek nešto pokušava na engleskom sa tvrdim njemačkim naglaskom da pita kakve vrste lovim i vidim da se i on bavi ribolovom. Pokazuje mi klenove koje sm ja več registrovao ali su premalecni, ja bi radije nekog malo večeg  :) i pod nekom granom vidim jednoga. Bacam mu red taga. Muva stoji tako neko vreme a ja čekam hoće li se pomaknuti. Polako se digne i nežno pokupi muvu. Oduševili se kinezi i švabe. Klenđo se otima ko blesav. U tim trenucima borbe od nikud se stvori štuka samo za koji cantimetar veča od klena. Dok se je on otimo one se zaleti na klena ali se zaustavila svega možda 20cm od njega. Malo ga pratila i otplivala  kada je shvatila da to još uvek ne stane u njen želudac. Klenđu sam izvadio i turisti bili brži sa fotoaparatom od mene. Pred njima sam ga izmerio i cantimetar je pokazao tačno 50cm. Nije loše, palo je jo par komadića od oko 45cm koje nisam merio. Lovio sam još malo crvenperki i jedna je imala skoro 31cm ako da sam i to prešao svoj rekord od 30cm. Onda sam se kanio još malo bacati strimere i tražiti onu štuku od 1m+ ali ništa, ipak sam prezadovoljan koračao pored obale i bacao "polkilske" strimere  :D Na jednom mestu sam primetio nekog smuđa. To je jedini kojega sam opazio danas i to na dubini oko 2m. Uzmem jednog sivo belog mini zonkera i iz prve mu ga pravilno prezentiram. Čekao sam da potone ne njegovu dubinu i počeo povlačiti. Prvo ga je opaio ali samo se malo pomerio, malo sam ga trzao jigovao ali vlo polako. Zaletio se ali samo ga obrazom dotaknuo...oh, mislim sa ja u sebi "zar opet" ša mu ne valja sada, tlak je visok, oblačno je, sve je idelno, ajoš jednom ga trznem kao da ribica oče da pobegne i pustim naglo da tone i još jednom trznem i u tom trenutku se zaletio i progutao do "grkljana". Dobro da sam danas poneo klešta za vađenje udica, i šutke i ovaj smuđ su gutali do kraja. Samo crvenperke i klenovi su uzimali tako da sam ih bocnuo u sam rub usnica. Sve u svemu prelepo dopodne i dosta lepih riba. Ali posebno mi drago bio onaj trenutak kada se štuja izbacila iz vode i kada su oni u trenu otihnuli. U trenu im se izbrisao onaj osmeh, strmeli su a možda se i nadali da če me otpasti. Skino sam im osmeh s lica i izvadio štuku sa mesta kojeg su oni prečešljali  :D 

Ovo sam morao da podelim sa vama a i četiri riblje vrste lepih primeraka se ne lovi baš svaki put :lol:

Nadao sam se i šaranu, ali ni jednoga jedinoga nisam opazio da bi bar probao.

evo malo i slika budući da predhodne izlaske nisam baš dokumentirao.
 

Prilozi

  • crvenperkica 30cm.jpg
    crvenperkica 30cm.jpg
    80,9 KB · Pregleda: 202
  • DSC06730.jpg
    DSC06730.jpg
    72,5 KB · Pregleda: 204
  • sivo beli mini zonker.jpg
    sivo beli mini zonker.jpg
    41 KB · Pregleda: 191

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Sebastiane,  :respect1:  :tbumb: :respect1:  :tbumb: :respect1: 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala decki, heh, kineskinje  :doh: nego dao sam krivu informaciju, štuka je ravno 80cm :doh: a ja napisao 75, odakle samo odrezah tih 5cm :doh: Ravnih 80cm i malo jače od 4kg. Ko što se vidi na slici je dobro mesnata.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Druze odlicno,eto desilo ti se bas kako si i ocekivao prethodnih dana :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Druze odlicno,eto desilo ti se bas kako si i ocekivao prethodnih dana :tbumb:

jeste oborio sam rekord i prezadovoljan sam danasnjim izlaskom. Trazio sam onu mamicu od 1m+ ali ja sam i ovako presretan. Odlican dan. Sada sam smotao jos jednog mini zonkera (sivo belog) pa mozda jo potrazim kojeg smuđa. Odo sada nazad na vodu.  :tbumb:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
:respect1:

bravo za ulove, a i za naslov  :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Prava ribarska priča. Sa zadovoljstvom sam je pročitao. Nastavi tako, Sebastiane. :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala dečki još jednom, i jeste ako  ;) Evo vratih se iz predvečernjeg lova. Moram još jednom reći da je današnji dan ispunjen vrhunskim ff užitkom. Još dve štuje i jedan smuđić. Nisam slikao jer bezveze mi slikati ribe istih/uobičajenih dimenzija.

@Milanče, "pored kakve vode?" heh  :) pa pored čiste, bistre i skupe pune ribe. Ok, nije ni mongolija i ne love svi ovakve ili veče ali ima ih i može se sa malo više truda. Eto imao sam i jednu 1m+ za pet minuta ali...mislim da kada bi imao tada ovakvu udicu kao danas ne bi se otkačila. Malo više ču o toj vmc udici u određenom topicu.

E to mi je največi gušt, da sam im skino osmeh hihihi  :lol: ma ceo dan je odličan. Malo sam još čekao da smuđ počne sa cmokom ali je verovatno bio aktivan pod površinom. Glavobolja je loviti ga u stajačoj vodi strimerom. Barem kada nije aktivan na povrđini.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
vrh prica, zasluzili su da ih posramis tako  :hammer: ispao si pravi smeker :smoke:

svaka cast
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@100ka, hvala  :)

oholi je napisao(la):
vrh prica, zasluzili su da ih posramis tako  :hammer: ispao si pravi smeker :smoke:

svaka cast

lol  :lol: :smoke: a moj osmeh se jos nije umanjio, jos uvek se smeskam kada samo pomislim na to...a u mislima sam non stop pored vode  ;)
 
Vrh Dno