Slatkovodni rak

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Vec sam negde na nasem forumu postavio jednu zanimljivu sliku imitacije slatkovodnog raka kojega sam kupio za uzorak. Rekao sam da ču ga i navezati malo po mome. To sam i uradio prije mozda dve nedelje ali zaboravio sam to postaviti na forum. Evo ovo je neka moja verzija na onu osnovu o kojoj sam vec govorio. Ovaj je vezan na tubici tako da ja mogu da menjam udice kako koja meni paše. Hteo sam rep i klešta da uradim od perja ali nisam imao adekvatno perje za to ali cini mi se da ce i ovako biti ok. Probat ću uloviti kakvog šarana na ovo, a možda i kakvog smuđa, soma ili pastrmku. Ima mnogo jednostavnijiih imitacijama kojima mnogi mušičari u USA love šarana i baseve...prosto su urađeni od perja ali meni su sada ovakve imitacije nekako zanimljivije. Kada nabavim neko adekvatno perje onda ču da uradim ove jos bolje. Uglavnom ovakvo telo od foama mi je do sada najlepše i najrealističnije što sam ja video. Oči su od debelog monofilamenta. Antene od fazana mada je bolje od korena petlova pera. Stomak je kremkaste boje od sintetičkog dubbinga. Ostalo foam.

Kakva iskustva imate sa imitacijama ovo slatkovodnog stvora?

(Ovi prvi imaju oklop od thin skina dok je onaj dole sa oklopom od foama)

Jedan moj neotežani vezan na udici
index.php


i još jedan otežani isto sa udicom prema gore.
index.php
 

Prilozi

  • slatkovodni rak.jpg
    slatkovodni rak.jpg
    163,4 KB · Pregleda: 502

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
bez te muhe ne idem nikuda. imao sam vise nego uspeha sa njome po raznim terenima ;) samo da je bila malo drugacije pravljena
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
POTOČNI ILI REČNI RAK (Astacus Astacus) – plemenita, najkvalitetnija i najraširenija je vrsta slatkih voda.
Ovog sam uslikao na visocici.

 

Prilozi

  • SDC10836.jpg
    SDC10836.jpg
    243,4 KB · Pregleda: 397

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
BEBA RAK
 

Prilozi

  • beba rak.jpg
    beba rak.jpg
    62,2 KB · Pregleda: 349
  • 2.jpg
    2.jpg
    145 KB · Pregleda: 394

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Lepa lignja Šone!  :tbumb:

Ideš sa Stefanom na tarpune?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
danas mi palo na pamet da uradim ovako nešto  :lol: :hammer: Prvom prilikom ima da ga bacim nekoj mladici pa da vidim kakva če biti reakcija  :-X

samo 13 cm  :hammer: :D

 

Prilozi

  • DSC00696.JPG
    DSC00696.JPG
    72,7 KB · Pregleda: 406

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pojma nemam koje je firme, koji broj...znam sam da je mnogo jaka i oštra. To su neke velike jig udice. Ovoj sam skinuo veliku jig glavu i otežao po potrebi sa malo manje olova u repu raka.

Da bato 13 cm ali ne udica nego rak od repa do vrha klešta, razmišljam da ga dam u frižider pa za večeru  :hammer:

Sad sam se setio da sam mogao klešta uraditi od krzna, imam dosta nekog krzna i taman bi bilo dobro kada bi isekao sve i pošišao  :doh: ali neka bude ovako....za sada.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
E stvarno je ogromna, za malo pa kao kuka za auto  :doh:
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
ja sam ga vezao od smeđe poddlake, ali najbitniji detalj mi je bio komad spužve unutar glave raka... pa je bio stand up prilikom prestanka povlaćenja... dobio največeg bassa na fly, cca 52-53cm, na tog raka...
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
ja sam ga vezao od smeđe poddlake, ali najbitniji detalj mi je bio komad spužve unutar glave raka... pa je bio stand up prilikom prestanka povlaćenja... dobio največeg bassa na fly, cca 52-53cm, na tog raka...
Planiram šarana da probam njima da prevarim
 
Vrh Dno