Slike insekata u prirodi

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Malo sam se potrudio, prekopao svoje fotke i postavio slike insekata (ima i jedna ribica ;-) ) koje sam ja slikao tokom ribolova u galeriju. Bilo bi i lepo a i korisno da i ostali to urade, verujem da ih imate i vi!!!
P.S. Ako sam promašio neki naziv oprostite i skrenite mi pažnju u ovom topicu. Ispraviću!!!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Tvoj potez je briijantan. Ako imate vase slike insekata Molim Vas da postavite da bi sajt mogao da radi clanke sa autenticnim slikama!
Hvala unapred, a Milancetu hvala!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Kada si se već javio - daj negde više te slike po datumu!!! To mnogo nedostaje, ko je odsutan neko vreme mora da prelista CELU GALERIJU da bi video šta ima novo!!! GLUPOST!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Slike JESU po datumu, ali galerija ide od starijih ka novijim. Ako zelis da vidis novije jednostavno klikni a zadnju stranu pa idi unazad!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja najverovatnije imam najveću kolekciju slika vodenih insekata, jer sam se nekoliko godina pripremao da objavim knjigu o njima. Znanje je tu, tekstovi su gotovo spremni, ali slike sam mažnjavao iz tuđih knjiga, časopisa i Interneta. Da sam je objavio pre 5 godina, niko se ne bi bunio, ali sada bi to bilo opasno.
Možda će baš Laki doprineti da se to poboljša, jer je rešio da se posveti fotografisanju insekata. Već smo razgovarali o tome.Vrlo rado ću da ga vodim na mesta gde ima svakojakih vodenih insekata, pokazati mu kako i kad da ih ulovi u svim stadijumima, a on će da se potrudi da ih na najbolji način snimi. Ako zaista Laki odloži štap i posveti se ovoj veoma važnoj i interesantnoj aktivnosti, obećavam da ćete saznati sve, o svim važnim vodenim insektima Srednje i Južne Evrope. Ionako svaki dan mušičarim i to na svakojakim tipovima voda, od planinskih potoka do ravničarskih močvara, tako da je greota da ne pohvatamo sve one insekte koji su mi zaista na dohvat ruke.
A dok to ne uradimo, mogao bih da napišem jedan članak o žutoj kamenjarki i u njega ubacim Milančetovu sliku živog odraslog insekta i naše najbolje imitacije. Hajde da napravimo i najbolju veštačku žutu kamenjarku na svetu!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Tek sad videh malu Milančetovu grešku. Na njegovoj slici je žuta kamenjarka, Isoperla grammatica, a ne mala žuta mamenjarka, Chloroperla torrentium. Prvu englezi zovu Yellow Sally, a drugu, mnogo manju i ređu, Small Yellow Sally.
Dakle, dovoljno je reći žuta kamenjarka, jer to već ukazuje na potpuno žutog insekta i ne može se pomešati sa velikim kamenjarkama, koje nemaju ni... ej! Prelazim na pisanje članka!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mix, pogledaj post u topicu "Napravimo najbolju žutu kamenjarku" !!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pogledajte larve Ecdyonurusa odozdo.
 

Prilozi

  • Image4.jpg
    Image4.jpg
    9,4 KB · Pregleda: 675
  • Image5.jpg
    Image5.jpg
    9,3 KB · Pregleda: 652

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Evo jedan prijatelj se opredelio da drzi malog basa u akvirijumu. Evo jedan kratak snimak, hranjenja...

http://www.youtube.com/watch?v=R5Ra2yNc84k
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
E pogresio sam topic ako neko moze da prebaci u Musicari i akvaristika (ciklid)!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jeste Sebastiane, iz akvarijuma je. Već imam i nekoliko subimaga Baetis rhodani koji lete po mom stanu. Posmatram ih kako se presvlače i kako se ponašaju. To mnogo znači kada treba odabrati pravu muvu i taktiku u ribolovu.
Ovo na slikama su stone clingeri za koje bi bilo pravo čudo kada bi se presvukli i izleteli u januaru. Međutim, temperatura vode od 20 stepeni ili će ih ubiti ili ubrzati razvoj.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
To sa akvarijumom je super stvar. Fenomenalan nacin za posmatranje insekata u razvoju. Verujem da ce ta knjiga o onsektima koju pises biti stvarno profesionalno istraživačko delo. Samo napred i želim ti velik uspeh u tom istraživanju i izdavanju te knjige!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo jedne nimfice jednodnevke iz save bohinjke. Dugačka nekih 15mm...

Imitrao sam ju fazanovim repom i imao izvanredan uspeh u lovu lipca i pastrmke do podne.
 

Prilozi

  • nimfa.jpg
    nimfa.jpg
    70 KB · Pregleda: 718

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ako je 15 mm, pripada familiji Baetidae, rodu Baetis. Jedna je od najkrupnijih, ali se ne usuđujem napamet da joj odredim vrstu. Ipak, sa velikom sigurnošću mogu reći da je ovo ili Medium Olive ili Large Dark Olive Nymph.
P.S. Ja počeo kao ovi naši "eksperti" političari. Čim nisam u nešto siguran, odmah raspalim Engleski. :D
 
Vrh Dno