Slike riba ulovljenih u lovostaju?!?

Da li mislite da na forumu treba objavljivati slike riba ulovljenih u lovostaju?!?

  • NE - nije etički i šteti uspešnom sprovođenju lovostaja

    Glasovi: 7 70,0%
  • DA - ne smeta mi

    Glasovi: 3 30,0%

  • Ukupno glasača
    10

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Nova tema, lovostajska... Još jedna od stvari koje mi smetaju (a možda i drugima) je objavljivanje fotografija riba koje su ulovljene u lovostaju (recimo potočne pastrmke trenutno - u periodu 01.10-01.03). Po našem zakonu ribu ulovljenu u lovostaju morate neoštećenu pustiti - a da li ste je ciljano lovili nije definisano (i verovatno je nemoguće precizno definisati).
Primera onoliko - Đetinja je možda najbolji pošto ima mešanu populaciju lipljena i pastrmke i skoro je nemoguće ciljano se opredeliti za samo jednu vrstu dok je druga u lovostaju. Ako je već tako, ne mora se popularisati hvatanje riba u lovostaju objavljivanjem slika na forumu i ostalim društvenim mrežama!!!
Inače mislim i da je ciljano pecanje ribe u lovostaju apsolutno neprihvatljivo sa sportske i moralne strane ovog našeg sporta. Bez obzira na sve izgovore i opravdanja koja ribolovci izmišljaju da bi ga opravdali...

Evo rečitog primera iz Slovenije sa JPK 2019 u Mozirju:
Na takmičenju, na Dreti ulovio sam mladicu dužine tačno 100cm (VISION Nymphomaniac, Stroft 0,12, crni wooly bugger barbless udica No10). Mladica je u junu u lovostaju. Riba nije upisana u listu, nije se računala i NIGDE U ZVANIČNOM DELU TAKMIČENJA NIJE POMENUTA. Takođe, nije spomenuta ni u glasilima RD"Mozirje",ni na sajtu, ni u lokalnim medijima. NIGDE - zato što je takvo pravilo za ribe ulovljene u lovostaju - da se ne bi propagirao lov riba zaštićenih lovostajem.
Par slika, imate i video materijal ovde https://www.youtube.com/channel/UCilTa8680STkZUwFGjqP5nA
 

Prilozi

  • IMG_4785.JPG
    IMG_4785.JPG
    342 KB · Pregleda: 68
  • IMG_4787.JPG
    IMG_4787.JPG
    490 KB · Pregleda: 82

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Ako sam dobro razumeo ti si protiv objavljivanja sika riba ulovljenih u lovostaju a to promovises pricom i slikama ribe ulovljene u lovostaju ???

Da li sam nesto propustio?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Nisi, nikad ranije ove fotke nisam objavio a inače su svakako u interesu teme... I inače je ovaj ulov sasvim slučajan i daleko od ciljanog lova poduprtog opravdanjima i izgovorima koji su krajnji cilj ove ankete...
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Mislis skoro nigde, samo na drustvenim mrezama gde je te slike videlo mnogo vise ribolovaca nego sto ce ih ikad videti neko na forumu...

b80a391d06f288ac95fc539f02030d23.jpg

4490e5c800d5ccd4fc91927ca8ea12c9.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Naravno da mislim na forumu... I naravno da sam preponosan na ovaj svoj slučajni ulov... Btw od RD"Mozirje " sam za ovaj ulov dobio specijalni poklon kao uspomenu... I priznanje uz žaljenje što su pravila takva da se riba nije bodovala...
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Mito pocinjes da se upetljavas, pocinje da deluje malo bezveze, bitno je sta radis na forumu a van njega se ne vazi...

Naravno da treba da ti bude drago za takav ulov i naravno da niko ne treba da te satanizuje zbog toga sto ti se eto slucajno u sred zabrane mladica okacila na sistem. I naravno da treba da taj ulov ovekovecis slikom, isto kao i svi ostali!

Zaso da se neko ne pohvali slikom kapitalnog primrka neke ribe kao i ti i ako je ulovljena u lovostaju, pa valjda je najbitnije da je sto manje izmaltretiranu vrati nazad u vodu.


Sent from my iPad using Tapatalk
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Tihi83 je napisao(la):
Zaso da se neko ne pohvali slikom kapitalnog primrka neke ribe kao i ti i ako je ulovljena u lovostaju, pa valjda je najbitnije da je sto manje izmaltretiranu vrati nazad u vodu.

Ukratko - da se ne bi popularizovalo pecanje u lovostaju čemu najviše doprinosi objavljivanje ulova... Razmisli o Đetinji - svi lipljeni se tada grupišu na mrestu i napadaju sve i svašta, silni ulovi kapitalnih primeraka (pocrnelih od mresta) se objavljuju tada... Meni je to degutantno...
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
A kako ti nje degutantna slika mladice pocrvenele od mresta?

I zasto je tvoja slika mladice ispravna a neka slika lipljena nije?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Sad se ti malo upetljavaš...

Mladica se ne mresti u junu... ili to možda ne znaš?!?

Nigde nisam napisao da je moja slika ispravna, objavio sam je kao neispravnu, iz lovostaja...
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Ja znam da mladica dobija crvenu boju u mrestu kao ova sa tvoje slike, mozda sam lose obavesten.

A sto je u lovostaju onda?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Da bi je sačuvali od izlova noću i po malim letnjim vodostajima...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
korisnik vode ne brani da se peca a ti ces da zabranis da se slika . vecu glupost nisam procitao odavno. korisnik vode koji upravlja revirom treba da uspostavi pravila . ako odem na djetinju u vreme zabrane lipljena i ulovim veliku ribu ...slikacu je i objavicu sliku . treba apelovati na kolege da ne slikaju ribe koje vracaju po kamenju i travi i da ih dugo drze u rukama . da se sto manje povredi i osteti. reviri su kao javne kuce . sluze da zadovolje nase potrebe . isto kao sto ne smes da maltretiras prostitutku ...ne smes da ostetis ribu koju si ulovio . jedna dve slike za uspomenu na dobar ulov na brzinu, isto kao sto se autor teme slikao sa mladicom, nece nista da fali.
posao ribocuvara je da prati kako se ribolovci ponasaju prema ribama. to sto ce neko da objavi sliku lipljena sa djetinje u lovostaju nece uticati na nista . ko je resio za prvi maj da peca na djetinji sigurno ce pecati tog dana na djetinji.
ja sam za to da ne palamudimo mi (ti) ovde mnogo , nego da korisnik vode koji je strucan za problematiku ako smatra da ce to uticati na mrest lipljena postavi tablu da je zabranjeno fotografisati lipljena u mrestu . mozda da mi izglasamo i kontaktiramo korisnika revira da donese takvu uredbu?
a ko peca pastrmku u zabrani na mestu gde je zabranjeno pecanje je krivolovac . ako je upeca na mestu gde je to dozvoljeno i vrati je uz fotografiju mnogo je bolji nego da je upecao na glistu i nabio u torbu.
toliko malo ima musicara da baznacajno uticu na stanje nasih reka
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Ovaj III snimak mladice sa YT kabala najbolji je primer koji sam do sad video koliku sreću ribolov ume da donese, odličan je. Ko ne ide na pecanje i ne razume to biće dovoljno da ga pogleda.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Eh da, mator čovek a raduje se kao dete  :D - ta tri snimka su hronološka snimljena u samoj završnici zamaranja. Inače je riba ulovljena sa gornje strane buka skroz levo. Pa sam u jednom momentu skočio dole u vir i odatle nastavio... Ne znam koliko je sve trajalo jer je vreme skroz stalo... Kažu 20-tak minuta.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
sasats je napisao(la):
korisnik vode ne brani da se peca a ti ces da zabranis da se slika . vecu glupost nisam procitao odavno. korisnik vode koji upravlja revirom treba da uspostavi pravila . ako odem na djetinju u vreme zabrane lipljena i ulovim veliku ribu ...slikacu je i objavicu sliku . treba apelovati na kolege da ne slikaju ribe koje vracaju po kamenju i travi i da ih dugo drze u rukama . da se sto manje povredi i osteti. reviri su kao javne kuce . sluze da zadovolje nase potrebe . isto kao sto ne smes da maltretiras prostitutku ...ne smes da ostetis ribu koju si ulovio . jedna dve slike za uspomenu na dobar ulov na brzinu, isto kao sto se autor teme slikao sa mladicom, nece nista da fali.
posao ribocuvara je da prati kako se ribolovci ponasaju prema ribama. to sto ce neko da objavi sliku lipljena sa djetinje u lovostaju nece uticati na nista . ko je resio za prvi maj da peca na djetinji sigurno ce pecati tog dana na djetinji.
ja sam za to da ne palamudimo mi (ti) ovde mnogo , nego da korisnik vode koji je strucan za problematiku ako smatra da ce to uticati na mrest lipljena postavi tablu da je zabranjeno fotografisati lipljena u mrestu . mozda da mi izglasamo i kontaktiramo korisnika revira da donese takvu uredbu?
a ko peca pastrmku u zabrani na mestu gde je zabranjeno pecanje je krivolovac . ako je upeca na mestu gde je to dozvoljeno i vrati je uz fotografiju mnogo je bolji nego da je upecao na glistu i nabio u torbu.
toliko malo ima musicara da baznacajno uticu na stanje nasih reka
ЗЕМЉАЧЕ, ОД МЕНЕ ОПРАВДАНА ПОДРШКА/иначе знам да те у неким приликама  тешко нападају,често  овде а некада и на  нету/
 
Vrh Dno