Smece istocnog bloka!

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Na jednom od sajama musicarske opreme na standu Czech Nymphs, imaju i on-line prodavnicu, kupio sam par stvari jer su bile naizgled jeftine i naizgled korektne. Nesto je bilo i na quasi snizenju, inace je lik nabio cene bar 20% vece nego u sopstvenoj prodavnici na net-u misleci verovatno da su kupci mamlazi. Izlaganje na sajmu je bilo besplatno znaci da je od troskova imao samo benzin da se doveze. Po poseti na standu videlo se da nije napravio nikakav posao jer gotovo da niko nista nije kupovao. Ergo, opet se dokazala istina da ko kupuje jeftino kupuje dvaput ali ne mari, naucio sam bar nesto.

Tungsten sloted heads - katastrofalan kvalitet, svaka drugcija, deformisane rupe sve kod iste velicine - nije imao pakovanja vec je prodavao na rinfuz pa sam morao da kopam ne bih li nasao koliko toliko kvalitetnije. Zatim Hends fazanova pera - ocaj zivi, nema sanse da smotas muvu a da ne popucaju - izgleda da su nemilosrdno  potapani u kiselinu da se izbele a zatim ofarbaju. Navodno selection of 30 cdc pera, jedva da nadjes dva iste velicine. Knapek udice - nezamislivi bofl, jos dok sam ih vezivao kvalitet mi je bio vise nego sumnjiv! Sarane koje sam pecao su u glavnom bili 35-40 cm, nikakva sila ali jig udica prvi put spustena u vodu vec kod prvog drill-a omanjeg sarana se oprostila od zivota. Odmah sam sve navezane sa komplet tg glavama izvadio iz kutija i pobacao.






Moj licni zakljucak: Nikad vise roba istocnog bloka jer se tamo radi sve od prilike u stilu: hajde i mi da valjamo robu ali nema veze sto je kvalitet njesra na kvadrat! U poredjenju sa renomiranim proizvodjacima ovo je sramota i gre´ota za svaki cent bacen na ovo smece!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Pola greske je tvoje. Imao si robu u rukama a nisi proverio. Nema greske sledeci put.
Fazan moze da puca i.jer dugo stoji, matora ptica... al to se sve vidi, pro izgleda nekako posnije, siromasnije. Cdc, opet na prvubloptu se vidi.
Knapek original takodje ne volim jer ima jako krt celik, cim dodirnes kamen puca vrh...ali zato udica je jaka, ostra, riba ne spada.... hends udice imaju par ok modela ali ima i jako losih modela. Njihov body quill je dobar npr.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Da proveravam perje od 1,50 evra?? Dopala mi se boja i svesno sam isao na rizik ako se uopste moze govoriti o riziku kod ovog potpuno zanemarljivog troska. Iz aviona se videlo, without hands on, da je to kvallitet sacuvaj Boze ali sam verovao da je bar malo upotrebljiv. Ni u snu! Ceski skart je svetlosnu godinu daleko od kvaliteta Veniard i sl. na primer. Nikad vise.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Pa ako volis da rizikujes ok.... ja iskreno ne volim. Poludim kad mi pukne pero ili slicno.
Poenta je da ima odlicnih svari od istocnog bloka.... ne valja generalizovati...

Dohiku, polish quills.....

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 
Vrh Dno