"Spin & Fly" magazin

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Poštovani prijatelji imam tu čast da vam najavim novi projekat pod nazivom "Spin&Fly". To je magazin koji će se baviti mušičarenjem, varaličarenjem, ekologijom, ihtiologiom, borbom protiv ribokrađe i ribolovnim turizmom.
Vlasnik i glavni odgovorni urednik je Goran Tokić (na sajtu Goci), a njegov zamenik je Aleksandar Serafimovski novinar po zanimanju.

Posebno se zahvaljujem Ivanu Korhneru i listu "Mušičar"  sa kojim je uspostavljena saradnja. Posebno je vođeno računa o koncepciji i sadžaju tog lista kao vremenu izlaska novih brojeva. "Spin&Fly" će kao i "Mušičar" imati period od dva meseca između dva izdanja, ali biće uklopljeni da izlaze naizmenično na po mesec dana što će čitaocima svakog meseca doneti kvalitetno mušičarsko štivo. Vreme izdavanja prvog broja Spin&Fly magazina tempirali smo za 1.oktobar ove godine.


Stevanović Vladimir
Urednik mušičarskih rubrika



naslovna.jpg
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
:tbumb:
Zelim da se zahvalim urednicima i vlasnicima magazina i da najavim dogovorenu saradnju izmedju sajta musicarenje.org i magazina.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Želim veliki uspeh i puno sreće vlasniku i uredništvu novog časopisa i veliki broj jubileja  :tbumb: Pokretanje ovakvog časopisa, u sadašnje vreme, je velika ludost ali i hrabrost, to treba ceniti.

Jedno pitanjce: Kakav će biti odnos u %, od prilike, između varaličarskih i mušičarskih članaka?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Strelac je napisao(la):
Jedno pitanjce: Kakav će biti odnos u %, od prilike, između varaličarskih i mušičarskih članaka?

pa pošteno podrazumeva se: mušičarenje 50% (+30) + varaličarenje 50%(-30)  :hammer:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ćao!

Zahvaljujem se adminima na prostoru dodeljenom za teme o magazinu. Mušičarenje.org je od danas zvanični forum Fly dela magazina, i ovde će čitaoci u okviru više tema moći da saznaju sve što ih interesuje.

Zauzvrat, sajt i forum će dobiti adekvatno prostora u magazinu - jednu lepu reklamicu veličine trećine strane u SVAKOM broju, naravno gratis.

Iskoristiću priliku da se zahvalim i adminima i urednicima sajtova musicarenje.com, musicarenje.net i musicarenje.biz, gde je takođe otvorena po tema o magazinu, ali će tamo (za razliku od org-a) biti samo ta jedna tema za sve kritike, savete, komentare... Da zahvalnost ne ostane samo na rečima, i ti forumi će dobiti malu besplatnu baner reklamicu u prvom broju za svoje sajtove.

A naročito se zahvaljujem Ivanu Korhneru, uredniku našeg dragog lista Mušičar, koji je celu stranu jubilarnog desetog broja posvetio najavi magazina!! Ja ću se odužiti tako što ću deo jedne strane prvog broja posvetiti da čestitam u ime redakcije na jubilarcu, i da stavim sliku one lepe naslovne sa koje se smeši lipljan! Nadam se da će taj potez Ivanu obezbediti bar još tuce novih pretplatnika, verovatno među onim čitaocima koji igrom slučaja još nisu čuli za magazin Mušičar.

Strelac je napisao(la):
Jedno pitanjce: Kakav će biti odnos u %, od prilike, između varaličarskih i mušičarskih članaka?
Dobro pitanje i odgovoriću maksimalno iskreno.

Prosečno, biće za nijansu više varaličarskih priloga. Recimo da će 50% prostora biti za varaličarenje, 40% za mušičarenje i 10% za ekologiju, ihtiologiju...

Mada evo u prvom broju bezmalo je identično: 11 varaličarskih tekstova, 10 mušičarskih, 1 ekologija, 1 ihtiologija (sjajan tekst Ekoljube o ribama Pčinje - Egejski sliv!): ukupno 23 komada! Ikskreno, nisam toliko planirao, biće puno strana, cena štampe će biti veća... No dobro, ne pravi se prvi broj svakog danaj!  :D

Ipak, i varaličarski tekstovi će prenositi mušičarima korisne informacije: ako pročitate prilog o tome kako je neko na Mlavi na nekom potesu lepo hvatao krupne pastrmke na voblere, jasno vam je da možete otići tamo i nadati se sličnim, ako ne i boljem ulovu na strimere, a verovano i na suve i/ili nimfe.

No dosta o varaličarenju, ovde treba ćaskati isključivo o mušičarskom delu magazina! A imaće o čemu da se ćaska...  :)

Koga zanima nešto iz spin dela, neka pita ovde.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bitange, imaju fire wall za mušičare!  :D
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
zelim svu srecu u radu, drago mi je da vidim da se ljudi lepo dogovore pa makar bili i konkurencija ili nazovi saradnici.
u nadi da cemo citati dobre tekstove i dobiti popust na pretplatu, zelim sve najbolje :tbumb:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Hvala!  :)

Biće i dobrih tekstova i prigodne cene za pretplatu.

O tome gde će magazin moći da se kupi, kako se pretplatiti i slično, biće uskoro reči na posebnoj temi posvećenoj tome.

Ukratko, magazin će verovatno koštati 220 din na trafici, 3 broja u pretplati za 600 din (po 200 komad) ili 6 brojeva za 1100 din (po 183 komad, tj 1 broj gratis).



 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Goci je napisao(la):
Hvala!  :)

Biće i dobrih tekstova i prigodne cene za pretplatu.

O tome gde će magazin moći da se kupi, kako se pretplatiti i slično, biće uskoro reči na posebnoj temi posvećenoj tome.

Ukratko, magazin će verovatno koštati 220 din na trafici, 3 broja u pretplati za 600 din (po 200 komad) ili 6 brojeva za 1100 din (po 183 komad, tj 1 broj gratis).
na mene racunajte obavezno
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Prelomismo prvih 28 strana, među kojima i nekoliko sjajnih mušičarskih priloga.

Evo prve strane texta iz pera našeg forumaša, tek da nestrpljivi steknu utisak o stilu preloma koji furamo:

babuske1.jpg


"Lepota se krije u jednostavnosti...:)

2.53 am - odoh da spavam, a u 5:30 am na Nišavu na pastrmke...  :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Goci je napisao(la):
Prelomismo prvih 28 strana, među kojima i nekoliko sjajnih mušičarskih priloga.

Evo prve strane texta iz pera našeg forumaša, tek da nestrpljivi steknu utisak o stilu preloma koji furamo:

babuske1.jpg


"Lepota se krije u jednostavnosti...:)

2.53 am - odoh da spavam, a u 5:30 am na Nišavu na pastrmke...  :doh:

:tbumb: ODLIČNO
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Goci je napisao(la):
Prelomismo prvih 28 strana, među kojima i nekoliko sjajnih mušičarskih priloga.

Evo prve strane texta iz pera našeg forumaša, tek da nestrpljivi steknu utisak o stilu preloma koji furamo:

'Fala qrcu da neko razmislja i o tome, bravo Goci!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Goci je napisao(la):
Ovo odlicno izgleda! Samo napred Goci.
Imao sam uvid i u jos neke strane tako da znam da dizajner stvarno zna sta radi. Bice ovo vrhunski magazin.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Drago mi je da vam se sviđa stil preloma!

Ja pravio nacrte stilova preloma dobra 2-3 meseca, našao profesionalca koji to zna olako da izvede, ali i da da još bolje predloge, plus je i sam ribolovac (varaličar), plus je pristao da ja svo vreme sedim uz njega i govorim mu tačno šta i kako želim da izgleda, rizikujući da me otera u dve lepe materine kao poslednju cepidlaku!  :blush:

Al rezultat toga izgleda nije loš...

Evo izgleda još par strana, a ostalo će vidite uživo - u magazinu, prvih dana oktobra.

rekaros.jpg


bucko.jpg


Ajd u zdravlje!

 
Vrh Dno