spoon fly

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pre dvije godine sam naletio na nešto ovakvo ali nisam se nešto narpčito zainterresirao. Jeste li koristili ovakve "muve". Ja sam u par navrata bacao nešto takvo ali bez mnogo truda. Bacao sam to iz čiste znatiželje da vidim akciju prilikom vođenja. Sledeče sezone ču malo ozbiljnije isprobati ovo...u mislima imam mali spoon muve za našeg jezerskog klena. 100% sam uveren da bi ovakv u zlatnoj boji bila mnogo dobra i za pastrmke ali hm :blush:... o tome ču još malo razmisliti do otvaranja sezone.  varaličari širom sveta love kašikama kako u slanom tako i u slatkom...ali, isto to mogu i mušičari sa "spoon fly".

Tying an Epoxy Spoon Fly http://nwmangum.com/spoonfly/index.html

15.jpg

 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Fina ideja za zimsko FT eksperimentisanje. Kakav li ovo ima rad u vodi, verovatno spinuje prilikom povlacenja
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Pre bih reko da spoon-uje ;) :hammer: :doh:
Mada ideja deluje interesantno :yeswink:
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
  :) Ovo poprilično liči na punoglavca koji je odličan mamac za klena.

  Ispod Pančevačkog mosta se prodaje "prava" imitacija punoglavca koju sam isprobao i mogu reći da je bila efikasna. Naravno, na ovu kupljena imitaciju imam par zamjerki.

  Osnovna zamjerka je u težini, trebao je da bude otežana sa malo olova da bi potonula malo ispod površine vode ali tako da se prilikom povlačenja ne prevrće u vodi. Mogla je biti i malo veća da na nju ne napadaji mali klenovi a i da prilikom pada "zainteresuje" one veće. I na kraju rep bi mogao da se napravi od neke kovrdžave dlake npr. ovčije pa da kretanje kroz vodu bude malo lelujavo.

    Nadam se da ce onaj ko pravi ovu imitaciju pročitati ovaj post i da će na proljeće moći da se kupi "updated" verzija.  :lol:
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Evo Joco, napokon sam na'vat'o punoglavca.

Kupljen je na jednoj od tezgi ispod Pancevackog mosta. Neznam ko ga pravi pa pozivam autora ili onog ko prepozna ciji je ovo rad da nam se javi.

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ovo sam viđao negde na netu i u raznim bojama (podavno) samo ne mogu da se setim gde... u svakom slučaju vrlo zanimljiva "muva".
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
kakva je to  plastika od koje se radi spoon fly i gdje je ima za kupiti?????????????????'
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Filip je napisao(la):
kakva je to  plastika od koje se radi spoon fly i gdje je ima za kupiti?????????????????'

Prijatelju, bilo kakva tanka plastika i onda preko nalepiš prizmatičnu foliju a ako nađeš prizmatičnu plastiku koja je več takve zlatne ili srebrne boje onda ti je to to. Možeš da pogledaš šta ima u knjižarama ili pak da izrežeš iz nekakve savitljive plastike. Ne postoji recept po kojem mora da se radi...sve je na tebi, tvojoj mašti, snalažljivosti...evo gore sam več dao link sa kednim od načina kako to navezati http://nwmangum.com/spoonfly/index.html
 
Vrh Dno