Sta musicarenje jeste, a sta nije

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
ISTINE I ZABLUDE

Neki bi rekli da je to religija, dok drugi veruju da je životna filozofija. U stvari, mušičarenje je samo još jedan način da se ulovi riba, ali uz pomoć specijalnog štapa, čekrka, konca i veštačkih mušica. Ako se više upletete u mušičarenje, primetićete preobražaj i promenu u načinu gledanja na čitav svet oko sebe. Istovremeno, ljudi će drugačije gledati na vas u vašoj sredini. To se može pripisati činjenici da se, ako ste dobar mušičar, morate zagledati malo dublje u eko-sistem. Kao čovek koji proučava prirodu, uskoro ćete prepoznati prirodni red stvari, a neki od nas dožive i duhovno buđenje.
Umetnost zabacivanja je još jedan element koji doprinosi ritualističkoj prirodi mušičarenja. Ritmičko mahanje i disciplinovani tajming izazivaju isti efekat meditativne energije kao kod istočnjačkih učenja. Zavodljivost zabačaja je tako nadvladavajuća da će ponekad mušičar zabacivati u prazno (lažno zabacivati), zaboravljajući da je cilj da lovi ribu.
Uprkos tome što sam postao zavisnik, ja, kao i mnogi drugi, nalazim da je mušičarenje bogat i opuštajući oblik rekreacije.

MUŠIČARENJE NIJE...
itd, itd... nastavak u Articles pod istim naslovom.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
vrlo dobro srocheno mada ta RIBA kao cilj u svakom trenutku, ribolovca musicara verujem da moze da odvuce i u nekom pogresnom smeru. zar nije moguce musicariti i iz ljubavi prema samom musicarenju kao posebnom sportu, ljubavi prema kkompletnom ugodjaju a ne samo iz ljubavi prema ribi ribi ribi
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bez ribe nema musicarenja. Jednostavno ovo je sport u kome se RIBA lovi vestackim musicama. Ne postoji ni jedan drugi parametar za kolicinu adrenalina i kvalitetnog musicarenja od broja i mase ulovljenih (i eventualno vracenih) riba. Svi filozofi koji kazu da ne zele bogat ulov su manje vesti musicari koji se tako samo pravdaju. Veruj mi upoznao sam ih puno, a ti Kuzmo sigurno nisi jedan od njih.Ja (verujem i ti) ne idem u ribolov zbog ribljeg mesa, ali znam da bez velikog broja napada na musicu i realizovanog ulova nema ni hemikalije koju stvata srce dobrog musicara!
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
ok mixmasteru, na povratku iz ribolova komentarisemo, pored tih ulovljenih i neulovljenih riba, takodje i niz zajebancija koje su nas pratile tog dana-davljenje po brzacima, susret sa vidrom, ujed zmije, rojenje i nerojenje izvesnih insekata,... Ja ga kapiram da je sve to flyfishing. Cak i kuci maltretiram zenu sa pricama iz ribolova tog dana. Ja znam da upecam ribe ali mi nisu prioritet u svakom trenutku. Mislim da je flyfishing cak i ona pauza za sendvic dok sa obale zveram na sve strane, po vodi,obali, vazduhu kao trazeci nesto interesantno. PS poslao sam musice za sloveniju
 
Vrh Dno