STEEPLE CAST

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Steeple Cast - Tower Cast - Extreme High Back Cast - modifikovani Galway Cast ima li jos nesto  :)

Iza nas nedovoljno prostora za klasican BC (visoka obala, visoko rastinje...)

1. Vrh stapa nisko uz vodu, skoro da je dodiruje uz obaveznu eliminaciju Slack Line
2. Rotiramo stap tako da cekrk bude okrenut ka nebu. Ako drzite stap u desnoj ruci, rotirajte cekrs s leva udesno za 180 stepeni
3. Zabacaj ide vertikalon u u BC
4. Stop kao i kod normalnog BC
5. U trenutku kada se loop otvori treba vratiti polozaj stapa, cekrka u normalan polozaj za FC
6. Normalan FC s par naponema

Napomene:

- izaci iz veritkalne ravni da bi se izbegao tailing loop u FC
- uvezbajte Galway cast - bice vam lakse da ovak klasicni High BC modifikujete u zabacaj bez Tailing Loop-a
- radite sa malo kanapa
- vezbajte
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
                E ovo cu sigurno da probam Djole. Samo par sitnica:

                Zasto rotiramo stap?
               
              Iz napomena: - izaci iz veritkalne ravni da bi se izbegao tailing loop u FC: to mi je nejasno
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Elementi Galway cast-a su u pitanju. Po meni vrlo upotebjliv zabacaj koga maksimalno primenjujem u par situacija. No o tome u novoj temi
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam prošle godine bacao najviše  u ovakvoj situaciji,zna Marušani!Odmah iza leđa kej,prepun vegetacije.Back cast jako visok,i bez rotiranja,to nisam znao,moraću da isprobam.Mada,ovogodišnje pojačanje u vidu motke od tri metra bi trebalo da reši neke probleme vezane za terene kod mene! :smoke:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ja ovaj cast i ne koristim ali Glaway itekako. Spey zabacaji su mnogo komfortabiliniji od obog Steeple tako da nemam potrebe. Sreca te ih ima mnogo pa mozes da biras kad gde i koji. Ono kad pogledas realno dali ces kada da se nacrtas na nekom mestu i zalepis dupetom uza nesto  :hammer: a da nemozes da izvedes neki spey zabacaj. Zvezdane za tebe Galway Cast itekako!!
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
                          Ko sto Igor rece: Sto sela sto obicaja....
                          Ovde neko drugacije objasnjenje: http://www.goflyfishing.info/steeplecastflyfishing.htm 
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
zvezdan je napisao(la):
Ja sam prošle godine bacao najviše  u ovakvoj situaciji,zna Marušani!Odmah iza leđa kej,prepun vegetacije.Back cast jako visok,i bez rotiranja,to nisam znao,moraću da isprobam.Mada,ovogodišnje pojačanje u vidu motke od tri metra bi trebalo da reši neke probleme vezane za terene kod mene! :smoke:

Koliki ti je kej i to ce da ti bude kratko  :)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Jok,ovaj kej o kome govorim je u staroj turskoj tvrđavi,i nije velike visine.Ono što j...e je visoka i neverovatno žilava vegetacija koja izbija na njegovom vrhu, i mnogo otežava klasične zabačaje!
 
Vrh Dno