Steg: Classic Super

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo malo sam investirao u pribor za izradu mušica. Upravo sam ga isprobao, savršeno drži udicu od # 22 do velike udice za strimere. Okreče se za 360 stepeni. Odusevljen sam. Za razliku onog mog sto sam ga napravio od konbinirki je savršen. To je odlična kopija stege Regal-a. Regal košta 150$ a ovaj moj košta 39.64 eura. Kvaliteta ista, a razlika je samo u firmi. Čak dosta potseča na Griffin steg koji košta 246.20 eura, samo da taj ima još treču ruku koju i ovako možete inprovizirati sa gumicom i drugom rezervnom štipaljkom.

Ja sam sa ovoim stegom oduševljen, evo vam i slika.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Moram jos jednom da kažem onima koji misle da si nabave ovako nešto. Ako vidite ovaj steg vredan je para. Jos jednom kazem, odusevljen sam! Vredi vise nego tih 39.64 eura. Ako imate priliku nesto tako kupiti isplatit ce vam se investicija. Ovde kod nas ga koriste i neki profesionalni vezači, koji žive od mušičarenja, su instruktori itd.
Ima i jeftinijih, ali šteta para, bolje u tom slučaju napraviti jedan od konbinirki ko što sam ja :)

Evo vežem na njemu muhe za lipljana, spremam se za prvi dobar vodostaj. Ma drži i najmanju udicu ko i največu. Preporodio sam se sa ovim stegom.

Zašto bi dali 150 eura kad dobijete isto, pod drugim imenom, za 40. U to sam se sam uverio u istoj tgovini, prodavač (dugogodišnji mušičar i vezač, čini mi se još od detinjstva :)), bio je iskren pa mi je savetovao da tog uzmem iako je imao i one od 250 eura. Isprobao sam ih u radnji, sam mi sve dodatno pojasnio.

To bi preporučio svakome vezaču!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pazi ovako.
Nije obavezno da budes vezac da bi mogao da znas kakve odlike treba da ima stega. Dovoljno je neko osnovno poznavanje fizike i tehnologije materijala. Manje vise sve su slicno funkcionalne. One nesto bolje imaju full 360 stepeni rotaciju a one najbolje pored 300 dzidzabidza koje su mnogima nepotrebne, nude VRHUNSKI materijal od kog su izradjene. Ako ikada budem odlucio da sam sebi vezujem muve, uzecu iskljucivo ovu na slici ispod.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ORVIS EDITION HMH SPARTAN košta 159$, ima jednake tehničke karakteriatike kao Classic Super. Samo da ovaj ima stalak. Ovaj sto sam ja kupovao je bio isto u verziji i sa stalkom, mada meni vise odgovara ovaj sto sam uzeo. Spartan opet ima lep krom :) U svakom slucaju, ako pocnes da vezujes uveren sam da ce taj biti super, ali i lep je, nema sta. Tih 360 stepeni vrtljivosti meni mnogo znači kod mog.
Ako več kupujete skuplje stvarcice znajte da je tu dobro uracunat izgled i ambalaža (posebno ako je sa drvenim koferčičem i slično).
Što se tiče odnosa cene i kvalitete, nije uvek sve realno. Ali npr. kada gledam O. Edwardsa kako veže muhe, njegov steg je dosta drugačiji od drugih, po dizajnu i kvaliteti materijala, vrtljivosti itd.(nebi me čudilo ni da su kakvi kuglični ležajevi unutra) stoga mu cena nije niska. To je opravdanao, ali ako se traži prvenstveno funkcionalnost i kvaliteta onda je ovakav kao moj savršen, ako se traži i želi nešto više onda valja dati koju paru više.
Inace ovaj moj je za mene savršen, pa još kada znam i vidim da si nisam to umislio, nego koriste ga profesionalni vezači mislim da to dovoljno govori o ovom mom stegu. Naravno nije najbolji na tržištu, izgledom i imenom, ali svojim mehaničnim karakteristikama i kvalitetom materijala je blago prema vrhu (usudim se reči).

Spomenuo sam O.Edwardsa, on koristi na video snimcima koje ja posedujem sledecu: Law Bench, a cena joj je 700$(400 funti). Mnogi su je ocenili u vrh najboljih.

A što se tiče izabira stega to je lična stvar od svakoga od nas. Nekome je nešto bolje itd. Ali po mom skromnom mišljenju je važno da steg dobro drži večinu udica. Odnosno da pokrije vaše vezačke potrebe, ostali razlozi su več lične prirode :)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Sve ide sa vremenom. Ja sam davne 1978 godine u Minhenu pronasao i kupio svoju prvu stegu Sunrise AA (ili vec takvu nekakvu Made in India). I sluzila me odlicno, 15-tak godina. Sta nisam vezao sa njom!!!Trenutno mi umire druga, vrlo slicna prvoj i kanim se da konacno dodjem do neke ozbiljnije. Law Bench je vrh vrhova po svim saznanjima, ali je preskupa. Na umu su mi Renzetti Traveler i Dynaking Baracuda Junior. Imate li iskustava???
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja jedino imam iskustva sa vezanjem bez stega, hehe, muka živa. Posle toga imam iskustvo sa stegom kojega sam sam napravio i dosta sam ga koristio. O tima koje govoris neke sam video ali ne i koristio, i neke slicne takve. Kakve su nemam pojma, ali pretpostavljam da su dobre. Cini mi se da imaju neku vrstu trece ruke. To moze biti prednost.
Ali ova sto sam ja kupio je jako povoljna. A celjusti su kao kod Regala i Griffina koji su dosta skuplji. Imaku odlicnu rotaciju, nista se ne koci. Jednostavno vrlo dobra stega. A kada mi zatreba treca ruka to nije problem, uzet cu gumicu i malu rezervnu stipaljku i to okacis za stolnu svetiljku i to ti je to. Jos je bolje tako jer neke stege imaju tu trecu ruku odozdo, a to ovo lako napravis sa gornje strane.
 
Vrh Dno