Štuka - hranjenje

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Verujem da nam je svima poznato kako štuka zna imati veeelik apetit a tako po nekada i velik zalogaj....evo jednog videa koji potvrđuje taj prehrambeni karakter.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mskBxVhV4Ps&feature=related[/youtube]
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo, buduci da sam prokuzio kako se postavljaju video clipovi, pa postavljm jos jednog  :)

[flash=425,350]http://www.youtube.com/v/mI71Hsy_PaU[/flash]

To su ale od riba  :yeswink: :)
 
Z

Zakula

Guest
Lelele,kako iscepa ovu potocharu,lelele :eek: :eek: :-\ :-\,je.ala joj je kevu!!!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
hehe odlični snimci! Skoro sam naleteo na jedan snimak gde se hrani ribolovcem lol :D
[flash=425,350]http://www.youtube.com/v/IxVZcMiieDE[/flash]
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Neverovatno dobri snimci!
Posebno mi se dopao ovaj na kome štuka napada C/R mušičara. Kao da hoće da mu kaže: "Daj meni, ako tebi ne treba!" :doh:
Meni se dešavalo da mi zakačenu bodorku zgrabi štuka i ne ispušta je sve dok je lagano ne privučem do samih ruku.
Aaaaa, više ne vraćam ništa u vodu u kojoj ima štuka! :nowink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hehe... ja sam jednom jos kao dete dobio trajni oziljak od ove ale...To je moja prva uhvačena riba. Duži niz godina sam lovio samo nju. Od svoje šeste godine pa sve do svoje 12te koliko se sečam. Ovaj ožiljak sam dobio još prve godine kada sam ih lovio samo blinkerom. Sečam se kao da je bilo jučer. Izvadio sam svoju prvu kilašicu i divio se toj "ribetini" (računajte da sam imao 6 godina :D). Gledao je i divio se toj ribi. OKretao sam ju, gledao, i kada sam odlučio da joj vadim varalicu iz usta (tvrdoglavo neposlušavši savet moga dede) sam golim rukama kreno da ju oslobađam sa trokuke. Ona je trgnula glavom a ja se uplašio. Od straha sam naglo povukao ruki i zapeo za njene zube. Zbog te moje greške imam sada ožiljak...što i nije loše  ;) :D :D :smoke: Posle sam slušao dedin savet i kako me je učio. Više nisam imao ni jedan takav krvav doživljaj  :hammer: ALi sam zato lešio ove ale i ni jednu nisam pustio...jer ovako i onako u to vreme je štuke bilo previše u kopačkom ritu, čak su je morali izlovljavati ne bi li druge ribe mogle disati od ove nemani...a za mene je to bio raj. Šta bi dao da sam sada tamo u ono vreme sa mušičarskim priborom u rukama  ::) :drool: :yeswink:
 

Prilozi

  • dsc02281.jpg
    dsc02281.jpg
    42,8 KB · Pregleda: 243

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ovo nije ništa naspram apetita one sa onog gornjeg prvog snimka ali je ipak vrlo zanimljivo  :yeswink:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JVGlYd39U1M&feature=related[/youtube]

Ove godine sam ulovio dvije dvoipokilašice sa ožiljcima na leđima i tako su bili raspoređini kao da se radilo o napadu sličnom kakav je na onom gore prvom snimku. To mi samo govori kakve štuke žive u našem jezeru.

Ja sam ovako nešto skoro doživio, več sam govorio o tome na forumu...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ScAMZkfmr-o[/youtube]

Tako sam ja prošle godine lovio malo štuke pa malo klena suvom muvom...nosio sam dva štapa u ribolov...Ulovim klena od 50cm i na njega iz dubine nasrne štuka od nekih 60tak cm...ali se zaustavila od njega na nekih par cm...pratila ga dok se koprcao i shvatila da to ipak ne može da strpa u sebe...okrenula se i otišla...evo i slike tog klena...taj prizor su posmatrali još neki DE turisti te se čudili i divili u isto vreme...a ni ja nisam bio baš ravnodušan...a klen na koga je nasrnula je baš ovaj sa slike
main.php
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
Nema samo štuka ovakav monstruozni apetit meni se ista scena dogodila loveći svala i podustvu na Neretvi.
Kad sam zakačio svala (primorski klen) od nekih 25cm i počeo da ga izvlačim negdje oko površine na njega je nasrnuo Zubatak (Marmorata, Glavatica) od nekih 3-4kg i cjelog ga isjekla te na kraju ipak pustila sval je izgledao isto kao da ga je neko za roštilj spremio nasjeckan samo tako. A također ove godine lovio sam pastrvu sa poznanikom koji je ulovio malog Zubatka od nekih 1,2-1,3kg popularno nazvanim "gonjavac" kad ga je čistio tu na vodi iz njega je izvukao ni manje ni više podustvu od 22cm a on sam je bio dug cca. 50cm. :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Istina, mnoge ribojede ribe često znaju napasti i veče ribice...no štuka je tu u svakom slučaju največa ala jer je njoj to skoro svakidašnjica, ništa novo ili začuđujuće...za štuku. Za pastrmske ribe smo navikli da napadaju manje ribice ali eto zahvaljujuči ovim podacima koje si izneo opet se potrvrđuje da se dešava da gladna 50cm pastrmksa ribica pojede jednu ribicu od 20cm.

Mogu reći da imamo sreću da štuka ne naraste do dva metra ili još gore 3m...onda bi i mi ljudi bili na njenom jelovniku, gledano na njen karakter beli morski pas je ljubičica bela na spram štuke  :D Zamislite štuku ovakvu kakva jeste od 4m-6m to bi bilo pravo čudovište...Kada sam ronio prošle godine naletio sam na štuku od metar i kusur pa je ona neustrašivo otvorenih čeljusti krenula prema meni a tek kada je videla da sam duži okrenula se...krivo mi samo da nisam imao tada kameru da ovekovičim taj njen prilazak...ni malo nije delovala bezazleno...ocenila me i onda odlucila sta da uradi...
 
Vrh Dno