Štuka u zimskom periodu

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Šta rade štuke zimi. Retko se vidi da raubuje na površini. Najčešče na nekoj dubini leži/miruje i odatle vreba najslabiji plen za kojega ne treba utrošiti mnogo energije. Pogledajte ovu lepoticu i kakve šare ima. Malo pre sam ju pronašao u šetnji oko jezera. Bila je na dubini od oko metar i po. Procenjujem ju da ima između 1-2kg. Slika je dosta mutno ispala pa sam u photoshopu izništio mutan level tako da se štuka i njene šare lepo vide. Pogledajte ju...leži na dnu i nepomično vreba. Svega na 3m+ od obale. Da sam dobio ovu sliku morao sam nekoliko snimaka uraditi sa zumom nešto napamet (nešto koliko sam mogao videti).
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ja sam stuke u vodi i vidjao samo u zimskom periodu, verovatno zbog oskudne vegetacije.

Lepa stuka  :tbumb:.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Štuka, u povoljnim uslovima (temperatura vode...), može i usred zime da bude odlično raspoložena za krkanje strimera. Na nekim rekama, kao što je Nišava, zima je baš najbolje godišnje doba za sve načine lova štuke. Naravno, najbolje je da je vodostaj nizak i bistra voda.
Ja čekam da protutnji bujica koja je naišla, pa da provedem nekoliko zanimljivih zimskih mušičarskih dana, loveći štuke po Nišavi. Samo se nadam da neki ribočuvar neće pogrešno protumačiti moje namere, pa , uz pomoć nekih veštaka iz Beograda, zaglavim robiju zbog mušičarenja štuke, u vreme lovostaja na pastrmke.  :wacko:
Srećom, Sebastiane, ti si u mušičarskom raju, pa nećeš imati nikakvih problema. Zato, nemoj da te hladnoća otera sa vode. Znaj da je štuka sada odlično raspoložena.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mixmaster je napisao(la):
Ja čekam da protutnji bujica koja je naišla, pa da provedem nekoliko zanimljivih zimskih mušičarskih dana, loveći štuke po Nišavi. Samo se nadam da neki ribočuvar neće pogrešno protumačiti moje namere, pa , uz pomoć nekih veštaka iz Beograda, zaglavim robiju zbog mušičarenja štuke, u vreme lovostaja na pastrmke.  :wacko:

:D :D :D :D :D :D
Nadaj se. Strimer je strimer, cuvar je cuvar, a vestak je vestak.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ne zahebavaj čoveka, nišavske štuke su predivne i jaaaako borbene. Ne mogu se porediti sa onim cmoljavim barskim. Možda meso pastrmki utiče na brzinu, he, he... Šta ti je štučji raj: za doručak jednu potočaru, za ručak skobalja/klena/mrenu, za užinu potočnu mrenu i za večeru makedonsku pastrmku, njam, njam, pa i ja bih ovo jeo.

Inače nišavske štuke najbolje rade septembra i oktobra, a već novembra sam imao značajno slabije rezultate. Decembra sam ih viđao na dnu kako nepomično leže. Naravno da jede i tada, ali je nije baš lako uhvatiti. Provereno, lovio sam ih godinama. I ulovio, jako puno.

Decembra su meni zanimljive malo dublje bare. Jezera su posebna priča. Decembra se hvataju najkrupnije štuke. Nego sad je novembar. Sad sve može!!  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mixmaster je napisao(la):
Štuka, u povoljnim uslovima (temperatura vode...), može i usred zime da bude odlično raspoložena za krkanje strimera. Na nekim rekama, kao što je Nišava, zima je baš najbolje godišnje doba za sve načine lova štuke. Naravno, najbolje je da je vodostaj nizak i bistra voda.
Ja čekam da protutnji bujica koja je naišla, pa da provedem nekoliko zanimljivih zimskih mušičarskih dana, loveći štuke po Nišavi. Samo se nadam da neki ribočuvar neće pogrešno protumačiti moje namere, pa , uz pomoć nekih veštaka iz Beograda, zaglavim robiju zbog mušičarenja štuke, u vreme lovostaja na pastrmke.  :wacko:
Srećom, Sebastiane, ti si u mušičarskom raju, pa nećeš imati nikakvih problema. Zato, nemoj da te hladnoća otera sa vode. Znaj da je štuka sada odlično raspoložena.

Mix, uzi strimere od 10cm pa naviše, onda  čuvar nema šta da pametuje...kada vidi strimer kakav je morat če mu biti jasno da loviš ciljano štuku, a sada ako se kakva parkilašica pastrmka zaleti na takvog strimera sama si je kriva a tebi krivooo  :whistle:  :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kako ja da objasnim ribočuvaru i veštaku da opasne štuke lovim na krupnu nimfu? Pa, niti je ribočuvar video niti čuo za tako nešto, niti veštak.  :doh:
Uopšte se ne zajebavam, treba znati da štuka ponekad ne reaguje na krupne mamce, već baš "zahteva" nešto sitnije. Slično se dešava ponekad i sa klenom, pastrmkom i lipljenom.
Ne treba se pod ovim naslovom sada zamlaćivati mušičarenjem štuke na nimfu. To je posebna i veoma interesantna tema.  :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mixmaster je napisao(la):
Kako ja da objasnim ribočuvaru i veštaku da opasne štuke lovim na krupnu nimfu? Pa, niti je ribočuvar video niti čuo za tako nešto, niti veštak.  :doh:
Uopšte se ne zajebavam, treba znati da štuka ponekad ne reaguje na krupne mamce, već baš "zahteva" nešto sitnije. Slično se dešava ponekad i sa klenom, pastrmkom i lipljenom.
Ne treba se pod ovim naslovom sada zamlaćivati mušičarenjem štuke na nimfu. To je posebna i veoma interesantna tema.  :bye:
druže moj, mani ti te škljocare nego ganjaj one mečke..."dudinke"  :D ;) pusti za neko drugo vreme  :yeswink:
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Kako ja da objasnim ribočuvaru i veštaku da opasne štuke lovim na krupnu nimfu? Pa, niti je ribočuvar video niti čuo za tako nešto, niti veštak.  :doh:
Uopšte se ne zajebavam, treba znati da štuka ponekad ne reaguje na krupne mamce, već baš "zahteva" nešto sitnije. Slično se dešava ponekad i sa klenom, pastrmkom i lipljenom.
Ne treba se pod ovim naslovom sada zamlaćivati mušičarenjem štuke na nimfu. To je posebna i veoma interesantna tema.  :bye:

Čini se da ćeš se pre izmrestiti nego što ćeš nekoga ubediti da štuka nije 'tela strimerčinu, nego 'oće da se čuka nimficom. Sve i da si zaista "provalio" mamac dana za štuku...  :)

Bićeš naročito neubedljiv, da nisi "mislio na pastrmku, kada si pecao štuku", ako ta klenoštukopastrmka završi na pijaci. Pa makar i Palilulskoj.
 
Vrh Dno