SUNČANO VREME I BISTRA VODA

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Voda bistra kao potok,sunce ne prži ali dobro greje,štuke ima ali kako je isprovocirati.Tamni strimeri ne pale,svetli isto,ni mali ni veliki ništa ne obećavaju,nijedna tehnika ne vredi,ni agresivno,ni realistično povlačenje.Treba li se okrenuti i otići kući?Zora ili mrak?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Zora :yeswink: Kratko vreme dok sunce ne odskoči (u ovo doba godine do 9).
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
zvezdan je napisao(la):
Voda bistra kao potok,sunce ne prži ali dobro greje,štuke ima ali kako je isprovocirati.Tamni strimeri ne pale,svetli isto,ni mali ni veliki ništa ne obećavaju,nijedna tehnika ne vredi,ni agresivno,ni realistično povlačenje.Treba li se okrenuti i otići kući?Zora ili mrak?
Odlični uslovi za mušičarenje štuke!
Dođeš na vodu u 16 h i malo razrađuješ ruku zabacujući na nekom sporednom mestu. Kad otkuca 17h i 30 minuta, pređeš na najbolje mesto i češljaš sat vremena.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e takvo vreme je bilo kod mene jučer...mix ko da si me gledao...i također popodne sam ih dobio...iskreno, češljanje mi nije mnogo drago...nema lepšeg nego kada loviš na viđeno ili kada riba raubuje :D (ne zbog toga je li teže ili lakše - nego onaj filing kada vidiš kako se zaleće, guta itd.). Jučer su sve štuke bile negde na dnu, ležale su u travi ili možda bile malo iznad dna jer sam se načešljo i imau samo dve pri samom dnu malo dalje od obale (nekih 10ak m).

Inače ja ne volim previše bistru vodu za štuku...više volim da je oblačno, blago zamučeno (iako se tada više vidi njena silueta nego svaki detalj), ako je valovito još je bolje iako je vidljivost još lošija. Sada imam cvike i za takvo vreme pa nemam večih problema pronači štuku  :D Inače kod mene je voda u 90% slučajeva kristalno bistra. Ako je mutna onda je to blago mutna ili za nijansu mutnija  :blush:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas na mušičarenju sex do daske.Mesto na koje sam ugazio ni divlja svinja na bi mogla da pronađe.Prazan prostor iza leđa ne postoji a ispred sebe imam pola metra slobodnog u šumi trske.Ali na tri metra od obale tri debele štuke a četvrta nešto dalje.Ne primećuju me jer sam se gotovo stopio sa okolinom,niti mrdam niti dišem.Razmišljam kako uopšte da zabacim strimer a da ne zakačim trsku iza sebe koja ide nebu pod oblake.Backcast ide vertikalno gore,desna ruka potpuno ispružena,na pola puta iznad ševara vraćam strimera i spuštam ga na vodu.Ceo od flašabua,zelenog,samo je pljusnuo.Lagano tone,vibrira i uvija.Ove tri se istovremeno okreću,strimer propada tačno pred njima,savijaju im se repovi u položaj za napad,vidim kako im škržna peraja ubrzavaju.Potpuno sam ukočen,pretvoren sam u okidač za kontru.Jedna kreće,najveća.Munjevit blesak,nisam ni video kad je pokupila strimer iako se sve dešava ispred mog nosa.Kontra,nabija u trenutku,kuva u plićaku,ne smem da je pustim ni milimetar iza nje je šuma trave.Ostale dve se izgubiše glavom bez obzira,držim ovu da nekako ne okrene u travu,neuspešno,svakim trzajem sve je bliža otpadanju.Puštam po malo,kuvanje,iskače cela,dobra je,vraća se nazad,hvata zalet,okreće se,nemam šanse da je zadržim,pumpa mi štap do vode i odlazi u granje sa moje desne strane.Nemam prostora za manevar,ne mogu dalje u vodu mulj je,živo blato,belasa se u sred oborene krošnje,više je ni ne osećam na štapu,otkinula je strunu,sad se zakačila ostatkom za granu.Nakon par minuta kida i ostatak,i lagano pliva ka dubljoj vodi.Komad oko 3 kg. na izuzetno nezgodnom terenu,bez šansi za bilo kakvo popuštanje.Biće još prilika.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.169
Lokacija
Čačak
kao da neko prepricava dobar sex, samo ovo nije perverzno(na taj nacin)

ekstra prica
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Samo bih dodao da sam strimer prezentovao na način koji je Mixmaster objasnio u jednom od svojih topic-a,čim je pao na vodu cimnuo sam ga kratko a onda ga ostavio da tone,ova ga je uzela kad je bio na dnu sa zabodenom njuškom u mulju a repićem na penalu.Čekao sam sigurno nekih desetak i više sekundi da ga napadne,skoro sam i odustao.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Djole je napisao(la):
Ma ko zna gde je bio  :D Mozda i bio na stuke, ali koje  :bye:
He,he,ne puštam ja te štuke na koje ti misliš tek tako u granje 8)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovo ti je kao dobar sex, pa upadne keva/ćale u stan sred akcije :lol:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas je drugari u Kladovu oblačno,hladno,sipi kišica,a ove štuje od juče dozivaju čika Zvezdana u posetu.Jedva čekam popodne. ;)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
uhh kakva priča ..  :tbumb: idem da navežem jednog celog od flashbua
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Uh,Šone care,kako si me podsetio na ovu priču!
Na istom tom mestu na kome mi se desilo ovo,proletos mi je mama štuka slomila udicu!
 
Vrh Dno