Susa

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ove godine je prolece bilo sa vrlo malo padavina. To se naravno odrazilo i na reke. Juce sam posetio Toplicu i Pustu reku i bas sam se razocarao. Djubre na sve strane, Soder na dnu prekriven muljem, travuljine na sve strane. Klen je u skladu sa tim promenio i mesto boravka pa se sada cesce nalazi u trvi nego na tipicnim klenovskim mestima. Jednostavno nije bilo velike vode da procisti korita reka (a i obale od djubreta) pa je sad situacija takva kakva jeste.

Sta vi mislite o tome, kako ce sve to da se odrazi na uspeh u ribolovu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije svaka sezona ista. Proteklih par godina bilo je dosta padavina, pa su skoro sve reke okretale dno. Ova nije takva, ali nije ni prvi put da voda ne podivlja u proleće.
Ovako je bilo početkom devedesetih. Sećam se da je u Gradištanskom kanjonu, malo bolji atletičar mogao da preskoči Nišavu! Mnoge rečice su presušile, ali taj period pamtim po dobrim ulovima u maloj i bistroj vodi.
Godinama sam molio Boga da se ponove takve suše. Sećam se kuknjave ratara, čiji kukuruz tih godina nije rodio. Tada sam skovao poslovicu: "Klen najbolje radi kad seljaci plaču". Dok ne čujem "kuku-lele" nema ništa od kapitalaca!
Nadam se da će ovo biti super sezona za one koji bi da mušičare klena i bucova. Biće male i bistre čak i naše najveće reke, poput J. Morave, Z. Morave, V. Morave, Ibra i Nišave. Manje reke poput Rasine, Toplice ili Timoka, treba izbegavati, a na pastrmke treba ići još koji dan, jer se vodeni insekti ubrzano izrojavaju, predskazujući veliku sušu.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Mixmaster je napisao(la):
Tada sam skovao poslovicu: "Klen najbolje radi kad seljaci plaču". Dok ne čujem "kuku-lele" nema ništa od kapitalaca!
SJAJNO  :D :D :D Dok se jednom ne smrkne drugom ne svane!
Mix je u potunosti u pravu za lov klena. I moje uspesne sezone su vezane za godine sa manje podavina. Za pastrmku...to vec zahteva malo slozeniju analizu. Licno mislim da nije dobro. Rano rojenje insetkata, ustvari ubrzano, jer mozemo ocekivati da veoma brzo izleti vecina i onda ostatak sezone mozemo da sviramo, moze da skrati sezonu suvih muva...
 
Vrh Dno