suva muva u decembru- yeah!

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Danas sam bacao suvu muvu(26. novembar 2005). Vecina musicara bi pomislila: Koji degenerik! Nisu u pravu, lepo sam se proveo i bez vecih problema upecao oko 2 kg osrednjih klenova. Bio sam na Kutinskoj reci nadomak Nisa, koja je sada bistra kao suza. Klenovi su ceo dan buckali, lepo i mirno krkajuci BWO (Blue Winged Olive- Seratella ignita). Cesto musicarim zimi i ovaj "zimski" sport preporucujem svim musicarima.
Znajte da zivi svet u reci nikad ne zamre i da neki insekti cekaju bas hladne i vetrovite jesenje i zimske dane da se pojave na vodi. Ribe poput klena dobro podnose nisku temperaturu vode i ako imaju hrane, odmah izlaze na povrsinu vode.
Zimski ulovi nisu tako veliki kao u top-sezoni, ali ima dana kada se i zimi ulovi do 5 kg!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Uhhhhh, čitam ovo, a napolju vidim koliko-toliko prijatno vreme, mada je temperatura tek oko 5 stepeni.  :'( Znam da i sad radi klen na BWO, ali sam ovog leta toliko klenova prizemljio, da mi se gadi kad pomislim na to kako ću danas da ih bockam. Posle oko 2000 dana provedenih u mušičarenju klena, malo mi je dosadilo.
Znam gde su, na koju muvu rade, kako da im priđem, kako da ih povadim... Jednostavno, sve znam. Hvata me dosada. :(
Problem je i što su retki mušičari koji sada hoće na vodu. Moram sam da tumaram duž reke. :'(
Šta da izmislim da mi ne bude dosadno?  ???
Pokušaću da razbijem monotoniju tako što ću da nalovim par kilograma sitnih klenova, pa ću da ih poklonim nekome, za kog pretpostavim da je siromašan i gladan. Da, da, to je vrhunska zabava, a možda se i proslavim tako. :tbumb:
Eto, pošto sam rešio problem inspiracije, sad mogu da pređem na pakovanje potrepština.
Tu su sitne suve muve, midževi i jednodnevkice, par strimera (ako pređem na štuku) , neopren, kapa, krpa....  :bye:
P.S.
Ne mogu da verujem da mi se sad javio još jedan mušičar koji bi danas na Nišavu da lovi klenove.  :doh: Ipak, imam društvo.  :tbumb:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mixmaster je napisao(la):
Pokušaću da razbijem monotoniju tako što ću da nalovim par kilograma sitnih klenova, pa ću da ih poklonim nekome, za kog pretpostavim da je siromašan i gladan. Da, da, to je vrhunska zabava, a možda se i proslavim tako. :tbumb:
Prva misao ti je prilicno moralna, ali to da ces time da se proslavis :mad:, mislim da ti je bezveze, ako vec cinis dobro delo cini ga za sebe za svoju dusu i da znas negde duboko u sebi da ti je neko tamo zahvalan. Ako oces da uradis nesto da se proslavis uzmi upecaj stuku od +100cm na musicarac negde gde je oko tebe gomila varalicara i onih koji pecaju na kedera i bices slavan  ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ma sve se, od "Uhvati i pokloni sirotinji" fazona, pretvorilo u mušičarenje salmonida i to, na teritoriji grada Niša! Svi ste mi svedoci da nisam nameravao da lovim pastrmke u novembru, na stopedesetom kilometru toka Nišave. Ali, šta da radim kad se u Nišavi više ne može normalno mušičariti klen od ove zubate i pegave napasti?
Jurim klena, a udaraju mi pastrmke! Počeću da jurim pastrmke, možda nalovim priželjkivane klenove. ???
Naime, danas sam ulovio samo jednu ribu, potočnu pastrmku.
NAGRADNO PITANJE​

Šta sam uradio sa njom?

1. nagrada, muva na koju sam je zabo
2. nagrada, muva na koju je nisam zabo
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Neke bludne radnje znajuci tebe najverovatnije dirty sanchez ili neki s.m.  :D
 

Looka

Newbie
Učlanjen(a)
25.05.2008.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
znajuci da je za klena najbolja bambula... :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
...:::Vladan:::... je napisao(la):
Gde su crvene pegice? :blush:

Vladane, ovo pitanje je offtopic, ali zaslužuje odgovor. Na slici je potočna pastrmka neke čudne forme, koja je u Nišavu doprla preko nekih čudnih odgajališta. Trebalo bi da je ova srebrnkasta riba, koja ponekad ima crvene pege, a ponekad ne, atlantska forma vrste Salmo trutta.

Inače, ovog devembra smo imali nekoliko prijatnih mušičarenja klena suvim muvama, ali sam zaboravio to da upišem na ovom mestu. Koliko se sećam, sezona suve muve trajala je do 15. decembra, a moraću da priznam da mi se u tom periodu nekoliko puta oklembesila nišavska pastrmka, takođe na suvu muvu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pada mi na pamet da je možda u naše reke dospela Salmo trutta trutta, koju je možda lakše gajiti u ribnjacima, možda brže raste, a možda je i pogodna za podvalu pri poribljavanju!
Evo njene slike:
seatrout.jpg


A ovo je ona iz Nišave

index.php

 
Vrh Dno