Svasta sam video , ali ovo prevazilazi sve dosad vidjeno

milantaa

Junior member
Učlanjen(a)
20.03.2008.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kraljevo
Snimak je uradjen telefonom, kad se smanji prozor bolje se vidi. E ovo stvarno jos nisam video. Snimak sam dobio od prijatelja, a sve se desava na no name jezeru. Nije mi jasno sta je nagnalo onu ribu da iskace  u onolikom broju. Mada je on na tom forumu procitao da se to s vremena na vreme desava na tom jezeru, da riba pod odredjenim uslovima (temperatura, pritisak, mesec) jednostavno poludi. Ako se ovo rasiri i kod nas trebace nam kisobrani umesto mahaca  :hammer:. Ako imate neko objasnjenje ili znate sta je u pitanju rado bih cuo komentare.

evo snimka:

http://www.youtube.com/watch?v=bM74eSw45ek
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
milantaa je napisao(la):
Snimak je uradjen telefonom, kad se smanji prozor bolje se vidi. E ovo stvarno jos nisam video. Snimak sam dobio od prijatelja, a sve se desava na no name jezeru. Nije mi jasno sta je nagnalo onu ribu da iskace  u onolikom broju. Mada je on na tom forumu procitao da se to s vremena na vreme desava na tom jezeru, da riba pod odredjenim uslovima (temperatura, pritisak, mesec) jednostavno poludi. Ako se ovo rasiri i kod nas trebace nam kisobrani umesto mahaca  :hammer:. Ako imate neko objasnjenje ili znate sta je u pitanju rado bih cuo komentare.

evo snimka:

http://www.youtube.com/watch?v=bM74eSw45ek
Riba osjetljiva na iznenadnu promjenu mrak-svjetlo, taj video sam već gledao u boljoj rezoluciji, a tamo se i bolje vidi kako je sa lampom pobuđuju na skokove tj. poplaše je. Slično reagira i tolstolobik na Dunavu kad uletiš u jato, ne jednom se desilo da uplašeni komadi od po par kila lete preko čamca pa i uskaču u njega.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
U Jutjubu ukucaj "Jumping Asian Carp" pa ćeš da vidiš šta je neverovatno. Ima dosta klipova. Ameri su u reku Ilinois pustili to "azijskog šarana" (koja je to vrsta neznam) i on je bukvalno sve uništi na dužino od 40 km. Koliko sam ukapirao, sada su reku pregradili mrežama i pustili struju da se ne širi dalje. Neznaju šta da mu rade. Što ne puste naše "ribolovce" - očistili bi ga za jedno dva'es dana.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Rancic je napisao(la):
U Jutjubu ukucaj "Jumping Asian Carp" pa ćeš da vidiš šta je neverovatno. Ima dosta klipova. Ameri su u reku Ilinois pustili to "azijskog šarana" (koja je to vrsta neznam) i on je bukvalno sve uništi na dužino od 40 km. Koliko sam ukapirao, sada su reku pregradili mrežama i pustili struju da se ne širi dalje. Neznaju šta da mu rade. Što ne puste naše "ribolovce" - očistili bi ga za jedno dva'es dana.
E ovo si doooobro reko, nema čistača do bivših Jugovića ,braća čiste do temelja sam reci gdje i kada  :tbumb:
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Poodavno sam gledao to čudo. Ima sigurno dvadesetak filmova sa tim asian carp-om, ali jedan je najžešći - love ga iz čamca lukom i strelom  :doh: - ludilo. Riba ih je pobila po čamcu, lomila im naočare, vadila sitan kamen iz bubrega - jedan je na kraju stavio kacigu za hokej na glavu. Haos. Pronađi pa da vidiš ludilo.

PS. A naši bi ga tako satrli da ne bi ostalo ni za zapat. Sveti Aranđel je ove godine postan, a ide i Sveti Nikola. Samo da  puste naše  :drool: jedno desetak dana.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Rancic je napisao(la):
Poodavno sam gledao to čudo. Ima sigurno dvadesetak filmova sa tim asian carp-om, ali jedan je najžešći - love ga iz čamca lukom i strelom  :doh: - ludilo. Riba ih je pobila po čamcu, lomila im naočare, vadila sitan kamen iz bubrega - jedan je na kraju stavio kacigu za hokej na glavu. Haos. Pronađi pa da vidiš ludilo.

PS. A naši bi ga tako satrli da ne bi ostalo ni za zapat. Sveti Aranđel je ove godine postan, a ide i Sveti Nikola. Samo da  puste naše  :drool: jedno desetak dana.
Ma mnogo si rekao, 10 dana počiste i okolne države, 2 dana je dooosta za čišćenje jedne rijeke :hammer:
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Deratizacija i dezinsekcija - posle sterilno.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Rancic je napisao(la):
PS. A naši bi ga tako satrli da ne bi ostalo ni za zapat. Sveti Aranđel je ove godine postan, a ide i Sveti Nikola. Samo da  puste naše  :drool: jedno desetak dana.

na žalost ,upravo tako  :'(

btw ...u vezi video snimka

čuo sam za tostolobike što uskaču u čamce po dunavu ali ovo je je stvarno ludnica  :eek:
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Ja sam na jezeru Potpeć na limu gledao jato škobalja(stotinak komada) kako skaču niz vodu i tako skačući pređu po par stotina metara.Sve se dešavalo u novembru posle prvog mraza(prva noć u minusu).Isto mi je pričao da je video moj komšija sledeće godine i opet posle prvog mraza.Pretpostavljam da se povlačio u dublje delove jezera.
 
Vrh Dno