Taimen [STX]

debrecinerter

Newbie
Učlanjen(a)
27.02.2014.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Šta mislite o ovom cekrku...Mislim si uzet neki cjenovno jeftiniji pa me zanimaju vasa misljenja i iskustva s ovom napravom.

http://www.taimen.com/en/us/product/taimen-stx_99930408/102913
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nemam iskustva s tim cekrkom ali to je tipican moderni kinez...moze biti super a moze da bude I obican krs...to je verovatno stancano I pusteno na trg bez neki prethodnih posebnih testiranja I proveravanja kvalitete svakog proizvoda....process od proizvodnje do trzista je veoma pojednostavljen I skracen pa im je I cena takva kakva je. To znaci da mozes da prodjes super ili lose...ovisi koji cekrk ti zapadne. Ako je u osnovi cekrk zasnovan kvalitetno ipak u takvom procesu proizvodnje do trzista ce vise doci vise takvih proizvoda sa greskom. Tu je cesto tako da koliko para toliko je I muzike. Mada opet ne mora da bude tako. Na slici izgleda jako pristojno za tu lovu.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
vidim da se dvoumis oko cekrka...evo ja ti preporucujem ovaj...ja sam kupio 3-4 u crnoj boji i mogu ti teci da je odlican....
http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-new-Top-Quality-Aluminium-2-1BB-Fly-Reel-Trout-Fly-Fishing-Reel-EWUK-/201007475637?pt=UK_SportsLeisure_Fishing_Reels_JN&var=&hash=item2eccfaabb5...
imao sam grafitni prvo pa sam izgubio rucku jer se odsrafila,posle toga sam kupio metalni ceo i pune je bolji i pouzdanije izgleda,taj gvozdeni sam platio 10e bez shipinga iz kine samo ne mogu da ga pronadjem sad gde je,mada sam okacio sliku istog vec negde ovde...pozzz
 

crnni43

Newbie
Učlanjen(a)
11.12.2008.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
Kupio sam ovaj čekrk prije nekoliko mjeseci. Za tu cijenu je vise nego OK. Dobar je sve dok nemaš potrebe za preciznom kočnicom, što je kod mene slučaj u 99% ribolova, jer ja uglavnom, ribu zamaram i privlačim direkt kanapom u ruci. Za neko malo teže mušičarenje (štuke, bucova i sl.) predlažem čekrk sa kvalitetnijom kočnicom, radi lakše kontrole, drila itd.. Inače mašina (bar moja) je fino, precizno upasovana bez nekog klimanja ili čegrtanja. Lagana je, large arbor i lako se prebacuje ležaj mehanizma za ljevake odnosno dešnjake, ako za to ima potrebe.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
to svakako mada  kocnica je meni odradjivala posao par puta dobro,slazem se da nije neka ali ja uglavnom privlacim ribu kanapom..za bucova i stuku i ostale ribe koje traze cekrke sa dobrom kocnicom ovaj cekrk nikada  ne bih kupio ali ja te ribe ne pecam...ja jurim male primerke... :yeswink:
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Nesto ne verujem u gore pomenutog Kineza..Bas kao sto Seb rece moze da bude ok a moze da bude i los..Pre bih rekao ovo drugo jer je bas tako i napravljen, na oko podseca na jedan od SAGE modela kako bi i privukao kupce a unutra trula jabuka od mehanizma, mada opet ne mora da znaci 100%.
 
Vrh Dno