Taktika, tehnika ili nešto treće

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Šta mislite dali je ovo uredu i sportski? Udica ovakvim sistemom kači usta ribe sa spoljne strane ako je uopšte i zakači. Meni ovo izgleda prilično bezveze ali pošto dolazi od preko okeana možda postane trend u nekoj budućnosti  :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=28vbZnPpYS8&feature=player_embedded[/youtube]
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ako na kraju veze trokraku nema da omane  :doh:
Prvi put vidim ovakav sistem ali mislim da ce mnogo vise povredjivati ribu ovako nego kad je misica na udici.Ili mozda gresim?!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ne bih se slozio da je budalastina! Moffitt system (http://www.moffittangling.com/control/system) daje mnogo vecu sansu ribi da prezivi. Mozda malo izgleda malo morbidno ali riba zakacena spolja se mnogo lakse oslobadja.

Velika je prednost i to sto su musice mekse i samim tim prirodnije pa vodeci se nekom logikom zakljucujemo da ih nece tek tako ispljunuti riba.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ovo jednostavno treba probati sa nekom vrstom koju smatrate pogodnom za ovakav sistem. Meni u startu na pamet padaju samo one koje se love strimerima.
Sa vecom trokratkom ovaj sistem se opasno priblizava grabuljanju, ali sa malom circle udicom bez povratne kuke moze mozda da bude najhumanije resenje a pri tom veoma efikasno.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Skoro sam pricao sa Kuzmom o ovom sistemu i slozili smo se da ovo definitivno treba isprobati na moru. Mislim da ne postoji efikasniji nacin da se zakaci iglica npr. A i ostale ribe koje imaju slicna usta.

Bas tako Gringo! Ovo je resenje koje bi trebalo da bude sportskije i od tradicionalnih musica. Nije ni nalik grabuljanju.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Dane(Esox) je isprobao ovu varijintu na jednom pecanju i upecao malog bucova!!! Mislim da u nekim situacijama moze da bude jako zanimljivo pogotovo sa vise strimera u nizu!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ovisi za koju ribu i kakvu musicu...nije to univerzalno prihvatljivo ali kao ideja za nek određene potrebe i vrste je svakako zanimljivo...ja sam probat neću jer me ne privlači mnogo...za sada  :)
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Malo je prenagljeno reci budalastina dok neko ne proba i licno se uveri.
Zvezdane ti cesto imas situacije da bucov grize strimera za sam rep. Iz tog razloga si koristio duze udice koje su malo gusile rad strimera. Nece nista da te kosta da probas ovaj sistem. Secas se da su ti u startu bili gnusni dodaci kao magicne glave, a sad ti je cucla nerazdvojni deo pribora  :)

Da se razumemo ovakve udice ce tesko da zavrse na drugom mestu osim usta, a sumnjam da im fali efikasnost.

Mustad_circle_hook.jpg



Seb
"nije to univerzalno prihvatljivo ali kao ideja za nek određene potrebe i vrste je svakako zanimljivo:  :yeswink:
 

Durlanac

Junior member
Učlanjen(a)
27.07.2007.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis DURLAN
Ovo se kod nas u Nisu zove "GREBANJE"    :)

Ako vam se svidjaju ovakvi nacini ribolova imam mnogo bolje resenje,
a to je:: Litar staklena flasa unutra negasen krec sipate vodu i bacite tu prihranu na odredjeno mesto  :hammer:
, a moze i ona drevnija metoda strujom ili dinamitom  :)))

Mislim da se ovo mnogo razlikuje od obicnog musicarenja, strimarenja i varalicarenja i uoopste nije humano po ribe


A da i riba "zakacena spolja" je osetljivija jer je rana spoljasnja i direktno je pod uticajem raznih bolesti i bakterija iz vode

Nego ovo nije los sistem za lov Americkih somica (i svih ostalih stetocina) kojih je sve vise u nasim vodama
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
Jovanča je napisao(la):
bice tu neprijatnih prizora kacenja za oci.... Ja ovo necu da probam
isto mislim, postoji velika verovatnoca da se riba zakaci za oko
 
Vrh Dno