Tekst o armiranim perima

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Cestitke Lucky-ju na odmerenom, lepom i argumentovanom tekstu o odlicnom doprinosu g. Karla Rasica (Hitna) o tehnici armiranja pera, cijim tehnoloskim osavremenjavanjem i pojednostavljivanjem ove imitacije tularasa (i skakavaca) postaju daleko lakse za izradu. Licno sam resavao starom tehnikom armiranim tularasima neke sushne situacije na vodi vise puta i stoga ih kao visoko realisticne izuzetno cenim. Verujem da ce se sada cesce i kod drugih vidjati, a i da ce osveziti i produziti zivot jednoj od tehnika izrade "klasicnih" musica pred navalom nekada i preforsiranih tehno-inovacija prisutnih u novije vreme u fly tying-u, generalno. Ako je izbor pristupa vezivanju musica stvar licnog afiniteta o kom nema smisla raspravljati, defitivno je poznavanje raznovrsnih metoda i postupaka vezivanja odlika musicarskog umeca. Hvala i Karlu i Lucky-ju sto potvrdjuju dobar smisao ovog sajta i foruma musicara.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pitanje je kako da izrađivači muva dođu do pomenutog materijala, probaju ga i provere. Tekst je zanimljiv, a ideja vrlo privlačna. Voleo vih da mogu da nabavim pomenuti materijal.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Evo nekoliko ideja Mix.
1) Poseces se, pa odes u urgentni centar i dok cekas da dodje doktor da te usije ti maznes doticni materijal (najmanje preporucljiv metod);
2)Kontaktiras rodjaka/prijatelja zaposlenog u urgentnom centru da ti zavrsi par kvadrata flastera u zamenu za sta god mu treba od domace rakije do telefona najbolje ortakinje (najverovatnije moguc metod);
3)Povalis doktorku ili medicinsku sestru :nurse: pa kad ona shvati da nemoze nicim da ti se oduzi za takav ugodjaj ti joj iskas taj samolepljivi materijal cisto kao mali znak paznje (najpreporucljiviji metod);
4)Odes u urgentni centar i pitas ih gde ima to da se nabavi, a kad ti kazu da ne znaju ti ih zamolis da ti daju malo (metod sa najmanjom mogucnoscu uspesnosti) :lol:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pretece me 100ka sa odgovorima! :doh: ali moram da dodam!
1. mozes da pazaris neku bolestiju, po mogucstvu neizlecivu, koja ce ti omoguciti da visis u bolnici cesto. Na taj nacin stvorices neraskidiva prijateljstva, koja dovcode do neisrcpne kolicine materijala. Neocekuj neko mrcenje, ali ko bi ga znao. Ovo je duzi put!
2. Neko te polomi od batina, sto je poprilicno verovatno. Tako umalcen u Urgentnom centu ces izazvati sazaljenja i dace ti flastere kolko hoces. Kao kada malom detetu daju spric nakon inekcije.
3. Za tebe najtezi put. Idi u apoteku i kupi ga! Mozes i da se raspitas za veoma kvalitetne lekove za diskuse. Primicel i oligaprimit!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
eh ja kada sam bio na operaciskom stolu dali mi razne flastere i posle toga su mi neko vreme lepili flastercice ali ni jedan nije bio tako fini...vec sam tada probavao lepiti perje po tome ali nije me zadovoljavalo pa sam odustao...inače se sečam davno negde sam vide neki fini flaster tj. lepilna traka, ona platnena...dali naš kolega hitna to radi od te trake? Sa danetom sam več pre kojih par meseci pričao o tome za primenu vezanja nekih strimera ali našao sam samolepivu foliju tako da sa odustao od potrage za tom trakom...e sada ste me vi opet naterali da potražim tu traku/flaster?
Zaboravih pohvliti izvanredan članak o armiranim krilima.... :respect1:

Hitna perfektna ideja  :tbumb:  :yeswink:

radite li taj tip krznokrilaca i na udicama #19? Ja sam imao jednog malog crnog, bio je fantastičan/lovan.
 
Vrh Dno