Terrestrials

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Terrestrials, kako ih nalazimo u engleskoj literaturi ili kopneni insekti, kako ih najčešće zovu naši mušičari, su mnogo raznovrsniji i brojniji od par redova vodenih insekata. Treba poštovati tu činjenicu i to da mnogi od njih obožavaju blizinu vode, naročito u vreme najvećih vrućina.
Većina mušičara izbegava boravak na vodi za vreme najvećih žega i ubeđeni su da ui to vreme nemaju šta da traže sa suvim muvama. Oni najzagriženiji će i na 43 stepena zamahivati i loviti. Takvi znaju prednosti korišćenja imitacija kopnenih insekata, poput skakavaca, mrava, osa, pčela, bumbara i raznih tvrdokrilaca, jer su ta stvorenja, u takvim uslovima, najbolji površinski mamac..
Ja najčešće koristim svoju kreaciju, BAMBULU, raznih veličina, boja i oblika. Solidne su i imitacije od foam-a, policelona, kao i klasične tehnike vezivanja, kod mrava, npr.
Napravite jedan uzbudljivi eksperiment. Ulovite nekoliko skakavaca, popaca ili drugih terrestrial-a. Sa nekog mosta bacite ih u reku (po mogućstvu bogatu ribom) i posmatrajte šta će im se desiti. Važno je da to uradite u sred bela dana. Najverovatnije će vrlo brzo nastradati uz agresivne nasrtaje prisutnih riba, koje su, pre njihovog pada, bile potpuno nezainteresovane za površinu vode. Ovo bi vas itekako ohrabrilo da i kasno prepodne, podne i rano popodne, provedete mušičareći suvim muvama.
Navlačim vas da po ceo dan mušičarite! :doh:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja sam veliki, ali veliki postovalac lika i dela kopnenih insekata. Esecnija dry fly fishinga, kada nista ne radi, pogotovu po vrucini kopneni insekti donose uspeh i veliko zadovoljstvo. Ja necu da vas navlacinm da musicareite po ceo dan, to ce te i sami da uradite pre ili kasnije  :doh:, takva je ova nasa strast.  :tbumb: Ali cu da Vas navlacim da pocnemo da pravuimo i postavljamo na sajtu imitacije kopnenih insekata. Uopste me ne interesuje koja je imitacija najbolja, bambula ili ne, bitno je da se postavi sto vise, po mogucstvu sto raznoraznijih kopnenih insekata. Ja obecavam da cu se pozabaviti ovom idejom...valjda ce te se i Vi clanovi isprimati!
Salut
 

supergoran

Newbie
Učlanjen(a)
06.06.2015.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bor
Nemam iskustva u mušičarenju, ali imam zanimljivih fotografija... Popac. Možda nekom poluži kao mustra. Krila su fenomenalna!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    277,6 KB · Pregleda: 248
  • 2.jpg
    2.jpg
    311,7 KB · Pregleda: 240
  • 3.jpg
    3.jpg
    326,4 KB · Pregleda: 241
  • 4.jpg
    4.jpg
    284,2 KB · Pregleda: 238
  • 5.jpg
    5.jpg
    394,2 KB · Pregleda: 244

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
  Isproban na B.Timoku, uz osu najtoplija preporuka.
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Ovaj glavonja je uzeo imitaciju popka... usred podneva  :yeswink:
 

Prilozi

  • WP_20150801_12_12_35_Pro.jpg
    WP_20150801_12_12_35_Pro.jpg
    175,2 KB · Pregleda: 212

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Ja sam imao jednog popca u originalu I pojeli ga klenovi ocas posla...opasna muva za letnji period uxz bambulu favorit broj 1...
 
Vrh Dno