tipet

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Tipet, koji kupiti? Mnogi hvale stroft, neki misle da je trabuco t-force dobar.. Sta pepoucujete, kupujem inace sve debljine za klena i pastmku, od 0,08 do 0,18...
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Ja sam stroft zamenio sa trabuco jer sam za stroft na puno mesta procitao da lazu sa debljinama, možda je tako ali koliko piše toliko vadi, provereno. T-force je bio neverovatan sa tabelama koliko vadi ali kada sam premerio to nije tako, možda je i za nijansu slabiji od strofta ali opet ostaje pitanje debljine strofta a pa možda i ovi lazu sa debljinama. Kako god kupio sam trabuco sve debljine pa to koristim od kraja prošle i ove dok ne potrošim i zadovoljan sam s tim sto će sledeća kupovina sigurno ponovo biti stroft. Koristim od 0,14 do 0,08 uglavnom 0,12 - 0,10.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Lazu to da.... Ali ako si zadovoljan kako radi... Debljinu izaberi manju i to je to.... Ako ti treba 0.14 a ti uzmi 0.12... Stroft je super

Ja sad koristim SA tippete i odlicni su

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Ja sam koristio stari provereni gtm. Spulne od 100m imaš svugde a od 50m jedino u EvilFly tako je bilo verovatno je i dalje.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Probao sve i svašta i evo već 2 godine koristim Owner Board
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
314
Lokacija
Beograd
Owner top i realne velicine samo je problem naci svez
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.146
Broj reagovanja
126
Lokacija
Kruševac
TMc je napisao(la):
Ja sam stroft zamenio sa trabuco jer sam za stroft na puno mesta procitao da lazu sa debljinama, možda je tako ali koliko piše toliko vadi, provereno. T-force je bio neverovatan sa tabelama koliko vadi ali kada sam premerio to nije tako, možda je i za nijansu slabiji od strofta ali opet ostaje pitanje debljine strofta a pa možda i ovi lazu sa debljinama. Kako god kupio sam trabuco sve debljine pa to koristim od kraja prošle i ove dok ne potrošim i zadovoljan sam s tim sto će sledeća kupovina sigurno ponovo biti stroft. Koristim od 0,14 do 0,08 uglavnom 0,12 - 0,10.
Stroft na mnogim USA uporednim testovima pobedjuje sve Americke tipete. Samo mi Srbi mu nalayimo manu. Ja GTM nabavljam iz Nemacke i nemam primedbe.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Pobeđuje uz konotaciju da su debljine nerealne tj false.

Stroft je odličan najlon, ali osetno deblji i ono sto ja ne mogu da mu oprostim, a to je losa memorija. Jedino nesto LS odoleva.

Maric je nabavljao umpqua i to je donedavno bio najbolji tipet koji sam probao, a onda uzeh touthuntera i odusevih se, sad narucih trouthunter evo i varivas master, test na Drini za nekoliko dana pa ponovo na Ribniku da vidimo kakav je.

Tolke pare dajemo na opremu da bi se za par evra igrali da nam ode riba zbog najslabije karike.... ne ide
 

TMF #4

Senior member
Učlanjen(a)
21.01.2020.
Poruke
193
Broj reagovanja
231
U mom slučaju je to Varivas. Koristim ga u spinu za predveze već godinama...i samo sam prešao sa njim i na fly...doduše umesto fc-a za tippet koristim nylon od varivasa. Uzeo sam isto jesenas kod Ade trouthunter...iskreno ne vidim...a nisam ni osetio razliku. Skoro identični...dia je isti...bar na oko
 
Vrh Dno