Tipovi musica....

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Duze vreme razmisljam da zalepim ovu temu iz razloga jer na vodama koje obitavam,srecem razne musicare koje love totalno suprotnim musicama da kazemo od neceg sto koristi vecina mojih drugova i imaju dobre rezultate.
Kao i u ostalim vidovima ribolova postoje i ovde razliziti tipovi bilo cega u nasim slicajevima to su musice kojim se lovi i koje daju lepe rezultate.
Ja cu nabrojati neke a vi ispisite vasa iskustva,koja muha,zasta,koji vremenski period i ostalo..
Pozz.
  1.Suva musica bez krila.
  2.Suva musica sa krilima.
  3.Mokre musica bez krila.
  4.Mokre musica sa krilima.
  5.Mrav
  6.Nimfa.
  7.Palmer.
  8.Thorax
  9.Emerger.
  10.Kuhunjska muva.
  11.Skakavac.
  12.Majska musica.
  13.Hacklewing
  14.Sedge.
  15.Bucktail
  16.Strimer.
  17.Muddler Minnow
  18.Parasut
  19.Plivajuca Nimfa
  20.Komarac.
  21.Gamaraus

--POZZ--
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
koja ti je muva thorax? znam sta je ali koja je muva ne znam?
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Podseca malo na Majsku muhu,Grizli nozice,slobodna volja telo,(paunovo pero,fazanov rep.
Malo vise isperka za repice ja je pravim da ih ima bas dosta, i kao krila stavljam srnecu dlaku.....
Cu slikam sutra i izbacicu ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Blue Fox Famozni je napisao(la):
Duze vreme razmisljam da zalepim ovu temu iz razloga jer na vodama koje obitavam,srecem razne musicare koje love totalno suprotnim musicama da kazemo od neceg sto koristi vecina mojih drugova i imaju dobre rezultate.
Kao i u ostalim vidovima ribolova postoje i ovde razliziti tipovi bilo cega u nasim slicajevima to su musice kojim se lovi i koje daju lepe rezultate.
Ja cu nabrojati neke a vi ispisite vasa iskustva,koja muha,zasta,koji vremenski period i ostalo..
Pozz.
  1.Suva musica bez krila.
  2.Suva musica sa krilima.
  3.Mokre musica bez krila.
  4.Mokre musica sa krilima.
  5.Mrav
  6.Nimfa.
  7.Palmer.
  8.Thorax
  9.Emerger.
  10.Kuhunjska muva.
  11.Skakavac.
  12.Majska musica.
  13.Hacklewing
  14.Sedge.
  15.Bucktail
  16.Strimer.
  17.Muddler Minnow
  18.Parasut
  19.Plivajuca Nimfa
  20.Komarac.
  21.Gamaraus

--POZZ--

Mislim da si ih Foxe malo više razredio, ima dosta onih koje su ustvari isti "tip" muve.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ok,tvoje misljenje,ali reci mi koje i na koji nacin jedna od ovih musica je slicna drugoj.
Da bude jasnije iako je mozda kao u prve 4 navedena sa ili bez krila to ne gledam pa cak ni boju tela.
Tipa, PALMER  se moze napraviti u vise vrsta.To sem hteo da vidim,da cujem odnosno da napisete..
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ja cenim da se kategorizacija mušica može da radi na razne načine. Naj prihvaćenija je po plovnosti, pa tako imamo plivajuće i tonuće. Dalje, plivajuće mogu da budu sa krilima ili bez njih, palmerovane ili ne. Tu su i poperi koji su prihvaćeni kao strimeri. Dakle imamo i plivajuće strimere. Policelonke, od belze, stirodura... sve suve muve itd. Tonuće, tzv. mokre, nimfe, pupe i emerdžeri. Ove zadnje naj češće pravimo u plivajućoj varijanti iako su pola iznad a pola ispod vode...
Mrzi me da pišem više... i tako to.
Kategorizacija ili tip(ovanje) muva, zavisi samo od kriterijuma po kome to radimo.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Potpuno se slazem sa tobom,ali moje pitanje se odnosilo na sasvim nesto drugo.
TIP kao musica kojom najvise volimo da lovimo.Uzmimo mrava,tu je i cimet mrav,mrav sa krilima.
Sve to spada u tipove raznih kreacije iste vrste...
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Djole ta tvoja kreacija je PROTOTIP..
Respektujem je....
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Aha, dobro, evo jedne moje "kombinacije" pored mnogobrojnih ostalih koja je, manje više, uspešna cele sezone, od jutra do mraka. U suštini sve su plivajuće izuzev strimera. Nimfe retko koristim. Ne vidim baš naj bolje :'(.
 

Prilozi

  • kombinacija I.jpg
    kombinacija I.jpg
    196,8 KB · Pregleda: 330

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Totalno suprotna stvar je kod mene,ja u poslednjih par izlaza na Nisavu ne skidam nimfu.
Situacija mi nije nimalo jasna,usred bela dana po najvecem suncu lovim klena na nimfu "FAZANOV REP",i to sto je najcudnije BEZ INDIKATORA?
Lagano je uzme i konac samo pici u neku stranu,malo malo pa pastrmka.
A ti buraz probaj da napravis neku inprovizaciju sto bi ti pomoglo u resavanju tvog problema jer po meni NIMFA je trenutno bolja od suve muve na Nisavi.
Mislim na gornji deo Nisave od Sinjca pa navise.. ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Blue Fox Famozni je napisao(la):
Totalno suprotna stvar je kod mene,ja u poslednjih par izlaza na Nisavu ne skidam nimfu.
Situacija mi nije nimalo jasna,usred bela dana po najvecem suncu lovim klena na nimfu "FAZANOV REP",i to sto je najcudnije BEZ INDIKATORA?
Lagano je uzme i konac samo pici u neku stranu,malo malo pa pastrmka.
A ti buraz probaj da napravis neku inprovizaciju sto bi ti pomoglo u resavanju tvog problema jer po meni NIMFA je trenutno bolja od suve muve na Nisavi.
Mislim na gornji deo Nisave od Sinjca pa navise.. ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Opet si ih masakrirao? :whistle:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ma jok,ni K od klena ni P od Pastrmke.
Ali ne marim za to,malo cu da odmorim pa idem malo u SIGURNO musicarenje.
Visocka Rzana,Rsovci pa se nadam da ce biti nesto od MASAKRIRANJA  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 
Vrh Dno