TOMTOM 300 Navigacija

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo da prvo pustim ovaj uredjaj mojim drugarima musicarima a posle cemo po drugim oglasima. RAZLOG. Ko ide na neko mesto gde nije bio, samo bocne prst na ekrance i zacas stigne tamo, pa onda ga stavi u dzep ako ga pojure ribocuvari (ako nema dozvolu ili paca u zabran) ili seljaci s motike i vile (ako ima gazi zito ili kukuruz) a on uvati maglu po brda i izgubi se. Onda ga upali pa mu kaze HOME i izvuce se da ga ne izedu divlje zivotinje ili ne naguzi neumorni lovac. E sta ide u kompletu: Punjac, punjac za auto, kartica sa mapama, stalak za auto. Cena 150 evrica. Detaljnije o vrednosti ovog uredjaja po forumima i bencmark-ovima
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Djole svaka cast,ce das ja malo prstom da ubadam  :D :D :D :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ne brkaj prsti gde ti nije mesto jer bices banovan od gl i odg lica. a sada ih ljubazno zamoli za brisanje postica. *O G L A S I ! ! !*
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
E hvala dragom Bogu da je neko i ovdje stavio ovako nešto.Do sada su smarali sa nekim topogrfskim kartama.AJOJ mene.Ja navigaciju koristim više od godinu dana po zemljama nedostižne nam Evrope i mogu reći samo da je štediša.Kod nas je problem naći samo dobre karte koje pokrivaju Srbiju.Ja sam ih našao,pa ni onaj Brzi potok,ili kako se već zove, nije nedostižan :tbumb:
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Zeko, prosvetli me molim te i otkrij mi tajnu...

koje su to dobre karte za navigaciju u Srbiji, gde si ih nasao, posto su, za koje uredjaje su...

budi drug...
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Druze imas ih na svakom cosku po oglasima i trenutno aktuelni softver za te uredjaje ti je tomtom i IGo. ima jos nekih ali su ovi jaci. Naplacuju ih oko 800 kinte po cd u. a neznam odakle si da te gratis obezbedim samo neznam koji uredjaj koristis
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Hvala Djole  :tbumb: ali ne znam da li smo se dobro razumeli...

Znam da postoje karte za satnav uredjaje koji se koriste u kolima ali nekako sam iz zekinog posta shvatio da on ima neke koje uspesno mogu da zamene topografske karte sto verujem da tomtom karte ne mogu da urade, mada nisam expert.

Znaci zanima me da li postoje neke karte Srbije za hand held GPS uredjaje tipa Garmin etrex i sl. koje mogu uspesno da se koriste u "divljini".
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
znam da npr da postoje sigurno u vojnom sektoru i koriste ih piloti helihoptera za Magelane. Imao sam priliku da pogledam taj softver i on je najrealniji, a za ove garmine neznam sta su izbacili ali sigurno za Srbiju neces naci nesto da vredi a da lici na to sto ti treba. Imas jos softvera kao i neke nase ali nijedan ne ide sa topografskim kartama. Ako hoces nesto detaljnije idi na mail il pm pa cu ti pomoci. poz
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo jos mala pomoc gde nalazim meni sve potrebno za te i slicne stvari http://www.gps-srbija.com/ , i videces da nema takvih topografskih karata ali vredi videti kako su to uradili hrvati za hrvatsku, bosnu, sloveniju i cg, a za ove uredjaje. Poz evo i link http://www.topomap.hr/topo2008.html
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
E Djole svaka ti dala  :tbumb:

Ova Hrvatska je oooooooodlicna, samo jos da se neko seti i da napravi takvu za Srbiju...bas takva bi mi trebala...valjda ce neko uskoro i to uraditi, pa nije to toliko tesko cim sve zemlje okruzenja imaju svoje topo karte za rucne GPS uredjaje...

bas me zanima kako su Hrvati uspeli da urade kartu za Crnu Goru? Da li im je trebala njihova dozvola, ili moze bez toga? Mislim, to se ionako sve radi sa satelita a odozgo mozes da slikas sta hoces i koliko hoces...

 
Vrh Dno